Meksykańska policja zatrzymała parę z wózkiem. W środku były ludzkie szczątki

Meksykańska policja aresztowała małżeństwo, które jest oskarżone o zabicie od 10 do 20 kobiet. Juan Carlos N. i Patricia N. zostali aresztowani po tym, jak zatrzymano ich z wózkiem, w którym były części ciała ofiary.

Juan Carlos N. i Patricia N. zostali zatrzymani w czwartek po tym, jak wyszli z domu w Ecatepec, ubogiej dzielnicy na przedmieściach miasta Meksyk. Małżeństwo było pod obserwacją policji od jakiegoś czasu w związku z morderstwem trzech kobiet i zaginięciem niemowlęcia, dziecka jednej z nich. 

Policjanci zobaczyli małżeństwo z wózkiem dziecięcym i liczyli, że znajduje się w nim zaginiona dwumiesięczna dziewczynka. Jednak podczas zatrzymania odkryli, że są w nim schowane części ciała jednej z ofiar - opisuje "The Independent". Okazało się, że dziewczynka żyje. Oskarżeni sprzedali ją za równowartość 3 tys. zł. Dziecko udało się odnaleźć i przekazać pod opiekę babci. 

Policja znalazła inne szczątki w miejscu, gdzie małżeństwo planowało ukryć ciało. Kolejne zwłoki odnaleziono w innych miejscach Ecatepec. Początkowo parę aresztowano pod zarzutem 10 zabójstw, jednak później Juan Carlos N. miał stwierdzić, że zabił nawet 20 kobiet. Jego żona miała pomagać zwabiać kobiety do domu oraz ukrywać ciała. 

Badania wykazały u obojga schorzenia psychiczne. Mężczyzna ma cierpieć na zaburzenia osobowości i psychozę, zaś o kobiety stwierdzono niepełnosprawność intelektualną i urojenia - opisuje "El Universal"

Media opisują drastyczne szczegóły sprawy. Części ciała ofiar odnaleziono w 20 plastikowych wiadrach zasypanych cementem. Więcej szczątku znaleziono w zamrażarce. Mężczyzna miał przyznać się do zgwałcenia niektórych ofiar przed ich zabiciem. Później miał sprzedawać ich mienie oraz fragmenty ciał. Małżeństwo żyło z trójką dzieci, w tym kilkumiesięcznym niemowlęciem. 

Ogromna skala przemocy w Meksyku 

Meksyk zmaga się z przemocą i brutalnymi morderstwami na wielką skalę. W dużej mierze jest to związane z działaniem gangów i karteli narkotykowych. Dotyka to też np. polityków, którzy zapowiadają walkę z przestępcami. W kampanii przed tegorocznymi wyborami zginęło 132 polityków. W maju tego roku padł nowy rekord liczby zabójstw. W ciągu miesiąca zamordowano 2530 osób, co daje 93 morderstwa dziennie. 

Wielkim problemem jest przemoc wobec kobiet. Należy do państw z największym stopniem zabójstw kobiet. 44 proc. kobiet w swoim życiu pada ofiarą molestowania. 66 proc. - czyli prawie 31 milionów - kobiet powyżej 15 roku życia doświadczyło przemocy. U 44 proc. sprawcą był obecny lub były partner. Szczególnie niebezpiecznie jest w okolicy miasta Juárez przy granicy z USA, gdzie od początku lat 90. zamordowano setki kobiet. 

W tym roku w Meksyku zamordowany został polski rowerzysta. Jego ciało zostało brutalnie okaleczone i odnaleziono je dopiero po jakimś czasie. 

Więcej o:
Komentarze (30)
Meksyk. Zatrzymali parę z wózkiem. Były w nim ludzkie szczątki
Zaloguj się
 • grosz-ek

  Oceniono 9 razy 7

  W Meksyku jest NIE WYKRYWANE ponad 95% morderstw. Najwyraźniej ta para to te pechowe 5%. I pomyśleć, że gdyby koleś pracował dla karteli, to ze swoimi upodobaniami mógłby tam zrobić niesamowitą karierę, a później zawisnąć na jakimś wiadukcie bez głowy. A tak, będzie oglądał świat za krat (paradoksalnie, w Meksyku kara śmierci została zniesiona), więc chyba raczej może mówić o sporym szczęściu...

 • djarev

  Oceniono 5 razy 5

  Faktycznie bardzo nietypowa sytuacja. Meksykańska policja raczej nie zatrzymuje zabójców.

 • piatek0812

  Oceniono 7 razy 5

  Takie Meksykańskie sporty narodowe. Najlepsze to ilu polityków zabili. Troszkę im tego zazdroszcze

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 5

  Katolicki kraj. Wojtyła jest tam uwielbiany. Pedofilów nie skrzywdził.

 • konus33

  Oceniono 13 razy 5

  Oni cos w genach mają z tych Indian , co składali ofiary w rytualnych mordach .

 • Bob Bob

  Oceniono 2 razy 0

  Meksyk, Korea Północna, Iran... czasem myślę że bluźnię kiedy narzekam na swój kraj

 • kde42

  Oceniono 2 razy -2

  Dziwne. Takie rzeczy to w USA. W Meksyku wszyscy znają swoich sąsiadów a i samosąd nie jest im obcy.

 • mario.wario

  Oceniono 8 razy -4

  czy to naprawdę jest info na pierwszą stronę? Czy Meksyk jest tak nam bliski? Tam to norma, po cholere o tym pisać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX