Morderstwo bułgarskiej dziennikarki. Policja nadal szuka sprawców. W tle wielka afera korupcyjna

Mężczyzna podejrzany o udział w zabójstwie Wiktorii Marinowej został zwolniony z aresztu. Bułgarska policja przesłuchuje jednak inne osoby. Okazuje się, że w sprawę może być wmieszana bułgarska mafia.

Bułgarska policja. zdecydowała, że nie postawi zarzutów Rumunowi zatrzymanemu w sprawie zabójstwa dziennikarki śledczej Wiktorii Marinowej. Grecka telewizja SKY podała, że zostanie on zwolniony z aresztu. Jednocześnie przesłuchiwane są inne osoby, które mogą mieć związek z przestępstwem.

Policja uruchomiła też specjalną linię telefoniczną, aby zgłaszać informacje, które mogą pomóc w śledztwie. Brutalne morderstwo dziennikarki oburzyło opinię publiczną.

Minister spraw wewnętrznych Mładen Marinow stwierdził, że nie ma dowodu łączącego zabójstwo z pracą ofiary. Z kolei premier Boris Bojkow podkreślił, że zabezpieczono dużo próbek DNA i że ujęcie sprawcy jest tylko kwestią czasu.

Wielu Bułgarów nie wierzy jednak, że było to zwykłe morderstwo. Niektórzy uczestnicy wczorajszego czuwania po śmierci dziennikarki sugerują, że w sprawę może być zamieszana bułgarska mafia, która wciąż ma mieć w kraju ogromne wpływy.

Korupcja na szczytach władzy?

Wiktoria Marinowa była dyrektorem administracyjnym lokalnej telewizji i prowadziła programy śledcze. Tydzień przed śmiercią wyemitowała wywiady z dwoma dziennikarzami, którzy ujawnili aferę korupcyjną. Chodziło o defraudację unijnych pieniędzy. W aferę miały być wmieszane firmy budowlane, oligarchowie i politycy.

W poniedziałek wieczorem bułgarska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie malwersacji funduszy unijnych na podstawie tych doniesień. Prokuratura wstrzymała też przelew na konto jednej ze spółek o wartości 7 milionów euro.

Ciało Wiktorii Marinowej odnaleziono w sobotę w jej rodzinnym mieście Ruse. 30-latka została zgwałcona. a następnie brutalnie zamordowana

Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Więcej o:
Komentarze (11)
Morderstwo bułgarskiej dziennikarki. Policja szuka sprawców. W tle wielka afera korupcyjna
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  U nas Pani Blida też przeszkadzała władzy. Komando śmierci odwiedziło jej dom o świcie. Problem usunięto. Ślady też. Oficjalnie ogłosili samobójstwo.

 • stach_79

  Oceniono 5 razy 1

  Defraudacja unijnych pieniędzy... kto wie co tli się teraz w pustej pale kurdupla...

 • oloros11

  Oceniono 2 razy 0

  ten piekny kraj w europie znany jest glownie z tego ze rzadzi nim mafia - to znaczy rzadzacy kieruja - reszta robi robote
  slowacja wcale nie gorsza - i zaloze sie ze zleceniodawca nigdy nie zostanie ujawniony
  na Slowacji nawet osuniecie premiera nie zmienilo nic bo jego miejsce zajal najlepszy przyjaciel !!!

 • jaceq

  Oceniono 4 razy 0

  Bazyli Bułgarobójca to był bardzo mądry cesarz.

 • harry.s.totteles

  Oceniono 4 razy 0

  Sprawa głośna, to sraczki dostają, możliwe że znajdą swojego Komendę

 • inocom

  Oceniono 2 razy -2

  KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX