Polka zginęła w Irlandii. Kobieta spadła z 200-metrowego urwiska na Klifach Moheru

Mieszkająca w Dublinie Polka zginęła po tym, jak spadła z 200-metrowego klifu. Do tragedii doszło pod koniec września, ale dopiero teraz media podały, że ofiara pochodziła w Polski.

Mieszkająca w Dublinie Polka odwiedzała 27 września jedną z największych atrakcji turystycznych Irlandii - Klify Moheru na zachodnim wybrzeży wyspy. Z niewyjaśnionych przyczyn kobieta spadła z klifu Aill Na Searrach. Widzieli to świadkowie, którzy zawiadomili służby ratownicze - opisuje "Irish Sun".

W akcji poszukiwawczej brała udział straż przybrzeżna, śmigłowiec ratunkowy oraz wolontariusze. Ratownicy zauważyli ciało kobiet z góry klifu. Z powodu złych warunków pogodowych oraz bliskości do skał niemożliwe było zbliżenie się do miejsca łodzią lub śmigłowcem. 

Ratownicy w wielogodzinnej operacji zeszli na dół urwiska przy pomocy sprzętu wspinaczkowego. Tam zabezpieczyli ciało, jednak z powodu przypływu nie byli już w stanie przetransportować go na górę.  Zabezpieczone zwłoki przejęli nurkowie ze straży przybrzeżnej, którym udało się zabrać je na ląd. 

Sprawą zajęła się policja, która traktowała sprawę jako "osobistą tragedię" bez udziału osób trzecich. W tym tygodniu irlandzkie media napisały, że ofiarą była Polka. Nie ujawniono jednak szczegółowych informacji. "Irish Post" napisał o tym w artykule o zwłokach innej kobiety, które odnaleziono w wodzie przy klifach. Po wydobyciu go przez ratowników okazało się, że ciało znajdowało się w oceanie od co najmniej kilku dni. 

W latach 1993 - 2017 na klifach Moheru zginęło 66 osób, w tym 18 zagranicznych turystów. W części przypadków były to samobójstwa. 

Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Więcej o:
Komentarze (76)
Polka zginęła w Irlandii. Kobieta spadła z 200-metrowego urwiska
Zaloguj się
 • permia

  Oceniono 34 razy 28

  To się nazywa selekcja naturalna...byłam dwa razy na klifach, za każdym razem głupota ludzka jest zatrważająca!!! Azjatycka rodzina, gdzie córka wychyla się a matka trzyma ją za bluzę, ludzie stają na krawędzi żeby zrobić sobie zdjęcie, apogeum była para z niemowlęciem - kobieta siedziała na krawędzi z dzieckiem przy piersi...Klify pękają, są szczeliny a ludzie i tak tam chodzą, przychodzą nawet z fotografem i robią zdjęcia stojąc na krawędzi klifu na jednej nodze! Silny wiatr pomaga zakończyć takim bohaterom ten bezmyślny żywot.

 • o_mamo

  Oceniono 29 razy 25

  Byłam tam, generalnie spaść z klifu jest bardzo łatwo, teoretycznie jest tam napisane, żeby nie zbliżać się do krawędzi, ale wszyscy ten znak ignorują, robią sobie foty z krawędzi itd. Są wąskie przejścia - łatwo kogoś potrącić, i do tego silny wiatr. Naprawdę o tragedię tam nie trudno

 • kasasino

  Oceniono 30 razy 22

  Jak widać moher straszny nie tylko w Polsce.

 • lubat

  Oceniono 28 razy 18

  Selfie z Moherem?

 • frankyy

  Oceniono 25 razy 11

  śmiercionośny moher sieje zniszczenie nie tylko nad Wisłą...

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 10 razy 8

  Wczesniej chciala wrocic do kraju, ale z powodu pis-dy jest to niemozliwe, wiec rzucila sie ze skaly jak niejaka wanda do wisly co nie chciala niemca - smutna historia...

 • real-meh

  Oceniono 9 razy 7

  Moher, co tu dużo mówić!

 • ax-les-thermes

  Oceniono 13 razy 7

  Selfie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX