Sąd w Amsterdamie wstrzymuje ekstradycję Polaków. Ma zastrzeżenia do zmian w sądach

Sąd w Amsterdamie wstrzymał ekstradycję trzech Polaków oskarżonych o handel narkotykami - podaje korespondentka RMF FM. Decyzja jest spowodowana zmianami w polskim sądownictwie jakie wprowadził rząd PiS.

O tym, że sąd w Amsterdamie nie zgodził się na ekstradycję trzech oskarżonych do Polski napisała korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borignon.

Sąd w Holandii wstrzymał ekstradycję Polaków 

Dziennikarka podaje, że chodzi o trzech Polaków zamieszanych w handel narkotykami. Holenderski sąd wstrzymał ich ekstradycję do Polski i wysłał pytania do sądów w Poznaniu, Warszawie i Gliwicach. Portal informacyjny holenderskich sądów informuje na razie o jednym Polaku, który zamieszany jest w handel narkotykami oraz handel ludźmi. "Sąd stwierdza, że ostatnie główne zmiany w polskim sądownictwie mogą zagrozić niezależności sądów w tym kraju. Może to wpłynąć na podstawowe prawo oskarżonego w sprawiedliwym procesie" - czytamy w portalu.

Kolejny przypadek

Sąd powołuje się na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, według którego sąd przed ekstradycją może zadać pytania i ocenić stan niezależności sędziów w Polsce. 

To już kolejna taka sytuacja. Zaledwie kilka dni temu podobnie postąpił sąd w Hiszpanii, a wcześniej sąd w Irlandii. To właśnie irlandzka sprawa trafiła do TSUE, który orzekł, że sąd ma prawo wstrzymać ekstradycję i skierować do polskiego sądu pytania.

Więcej o:
Komentarze (262)
Sąd w Amsterdamie wstrzymał ekstradycję Polaków. Chodzi o sądy
Zaloguj się
 • Edward Żmuda

  Oceniono 61 razy 19

  Może i można było mieć zastrzeżenia do polskich sądów ale teraz to już jawne państwo samowładstwa PIS , każdy rozsądny to widzi - sprawa SZydło trwa już prawie 2 lata i końca nie widać bo wiadomo kto jest winny ale wyroku nie będzie jeszcze kila lat.

 • srv14

  Oceniono 81 razy 17

  A u nas mgr Z. dla niektórych jest "wyrocznią" w sprawach stosowania prawa - O tempora , o mores

 • thrak401

  Oceniono 17 razy 11

  Mgr Z musi pojechac do Amsterdamu i wytlumaczyc, ze celem reformy jest oczyszczenie sadow z bylych komunistow, a nie zamach na ich niezaleznosc. Moze łykną, chociaz watpie. Tylko wyborcy Pis to łykaja, i to tez nie wszyscy.

 • freon

  Oceniono 43 razy 11

  Naturalna konsekwencja działań pisowskich. Może prosty ludek w ten sposób zrozumie, że świat się zmienił i nie ma już możliwości robienia syfu we własnej chacie bez reakcji sąsiadów. Tak jak nie można już lać żony czy psa, tak nie można niszczyć systemu prawnego. Oczywiście zanim prosty pisowski ludek to zrozumie, to na początek rzuci się jak pies na łańcuchu z zębami i wyzwiskami na Holendrów. A potem na Francuzów, a potem na Hiszpanów czy ktokolwiek im się trafi. Taka prymitywna natura tępego pisizmu, że zanim się zastanowi to najpierw napluje. Hup Holland Hup :)

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 35 razy 7

  A PiS opowiadał, że "bedo wracali"... Kłamał? A to pech. Nie będzie nowych kandydatur do spółeczek... skarbu... państwa...

 • lassa123

  Oceniono 10 razy 6

  Przestępcy teraz rządzą w kraju

 • rozterka47

  Oceniono 16 razy 6

  Cieszycie się PIS - dzielskie czopki z nieufności państw europejskich w stosunku do zreformowanego przez PIS sądownictwa co oznacza , żeście durnie do kwadratu , bo Sądy to nie tylko wydziały akrne, to znacznie większy wydziały cywilne, gospodarcze czy rodzinne i brak zaufania do tych sądów czyli do stabilności prawnej naszego kraju , skutkować będzie znacznie gorszą oceną ryzyka inwestycyjnego czy gorsza współpraca gospodarcza z zagraniczną i droższymi ewentualnymi kredytami dla Polski i możecie się PISie czopki zdziwić jak braknie na Wasze 500+ , jak zaczniecie tracić miejsca pracy , czy kontrakty , o spadku zarobków i ukróceniu dotacji nie wspominając .

 • fantomas200

  Oceniono 12 razy 6

  No i sprawiedliwość po pisiemu zaczyna wydawać owoce. Takie stanowiska sądów europejskich nie powinny nikogo dziwić. Ja prywatnie sądzę, że to dopiero początek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX