Ministrant z Polski opowiedział o molestowaniu w Watykanie. "Widziałem obrzydliwe czyny"

Kamil Tadeusz Jarzembowski mając 13 lat wyjechał do Watykanu. Jak sam mówi, będąc ministrantem widział tam "całkowity zanik wartości". - O mojej sprawie papież Franciszek wiedział od września 2014 roku - zapewnia.

Dzisiaj Kamil Tadeusz Jarzembowski ma 22 lata. Jako 13-latek wyjechał do Watykanu, by zostać ministrantem. Jak informują w swoim materiale "Fakty o Świecie" TVN24 BiS, Jarzembowski nadal mieszka we Włoszech i jest jednym ze świadków, którzy w książce "Grzech pierworodny"  opowiedzieli o molestowaniu ministrantów.

Watykan. Nastoletni ministrant świadkiem molestowania

- Trzynastoletni chłopiec przyjeżdża do Watykanu pełen wiary i ufności w kościelne instytucje - wspomina tamten okres. - Na miejscu widzi całkowity zanik wartości, obrzydliwe czyny, dokonywane przez księży - dodaje.

We włoskich mediach Jarzembowski opowiedział o molestowaniu jego kolegi przez starszego seminarzystę. Polak ostatecznie został usunięty ze szkoły za donos. - O mojej sprawie papież Franciszek wiedział od września 2014 roku, ale do dziś żadna instytucja kościelna czy watykańska nie wykazała śladu zainteresowania ani nie podjęła próby pomocy ofiarom molestowania - stwierdza Jarzembowski. Przedstawiciele Kościoła we Włoszech nazywają wyznania Kamila oszczerstwami.

Obecnie Kamil Jarzembowski pomaga organizacjom, których celem jest walka z nadużyciami seksualnymi w Kościele - informuje TVN24.

Czy zmianę przyniesie szczyt ws. pedofilii w Kościele, zwołany przez papieża Franciszka? Ma on odbyć się w 2019 r. Więcej o szczycie pisaliśmy już wcześniej na gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (285)
Nastoletni ministrant z Polski opowiedział o molestowaniu w Watykanie
Zaloguj się
 • Wojtek J

  Oceniono 81 razy 65

  Dobrze tej ciemnocie, mam 55 lat i od dziecka wiem że Kościół to samo zło od 1000 lat, pedofile, oszuści, kanalie i MORDERCY, podkreślam MORDERCY. Jak ciemnota nie zna historii to wazeline w kieszeń i zmykać na plebaniie do tych bydlaków.

 • laik404

  Oceniono 94 razy 54

  To w Watykanie też są gnębieni księża-bioenergoterapeuci?

  Panie Prokuratorze Piotrowicz - larum grają! A ty szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz?!

 • 00037wj

  Oceniono 62 razy 46

  Kiedy wreszcie ten świat i ci ogłupiali ludzie się obudzą i zdelegalizują tą przestępczą organizację o nazwie KK?!

 • zdziwiony6

  Oceniono 53 razy 37

  "Jako 13-latek wyjechał do Watykanu, by zostać ministrantem."

  Mam syna i nigdy bym mu nie pozwolił w wieku lat 13 pojechać samemu gdzieś daleko obojetnie czy zostać ministrantem czy uprawiać jogę.

 • kann2

  Oceniono 59 razy 31

  Zaraz, zaraz. 13-leni chłopiec wyjeżdża do Watykanu, by zostać ministrantem? Sam wyjeżdża? I co, w tym Watykanie mieszka bez rodziców? Do szkoły nie chodzi? A to w Polsce ministrantem nie można zostać, trzeba do Watykanu?

 • anna.pcz

  Oceniono 66 razy 26

  Seks jest dla ludzi. Ogrody Watykanu to dopiero miejsce orgii. Ciemny lud płaci a oni uprawiają zbiorowy seks. Pa pa katolicy w kościołach:)))

 • claudiusz

  Oceniono 40 razy 22

  precz klechy!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX