Wlk. Brytania. Studenci odchodzą od oklasków. Bo stresują ludzi z lękami i wykluczają głuchych

Samorząd studentów z Manchesteru chce, by zamiast klaskania, wiwatowania i okrzyków studenci wyrażali swoje emocje poprzez machanie dłońmi nad głową. Wszystko po to, by osoby autystyczne nie stresowały się, a niesłyszące nie czuły się wykluczone.

Samorząd studentów Uniwersytetu w Manchesterze rezygnuje z oklasków, wiwatów i okrzyków na rzecz machania dłońmi nad głową ("jazz hands").

Sara Khan z samorządu powiedziała BBC, że tradycyjne oklaski mogą być przyczyną niepokoju dla studentów z autyzmem, nadwrażliwością na bodźce czy niesłyszących. Dodała, że "jazz hands" wspomagają "środowisko szacunku".

Piers Morgan o odchodzeniu od oklasków: Wielka Brytania wariuje

Nowe zasady mają być wprowadzone na debatach, panelach i spotkaniach studenckiego senatu. Grupy i społeczności studenckie będą zachęcane do odchodzenia od głośnego klaskania, a nowi studenci mają być uczeni gestu.

Ruch samorządu wzbudził kontrowersje, został skrytykowany m.in. przez znanego dziennikarza Piersa Morgana. Jego zdaniem, decyzja to oznaka tego, że Wielka Brytania "wariuje" - cytuje BBC.

Gest "jazz hands" oznacza aplauz w brytyjskim języku migowym.

Dzieci uczą nas, jak migać, żeby się przedstawić, życzyć miłego dnia i wyznać miłość [#polskazamieniasiewsluch]

Więcej o:
Komentarze (103)
Wielka Brytania. Studenci odchodzą od oklasków. Bo stresują ludzi z lękami i wykluczają głuchych
Zaloguj się
 • kirdan1

  Oceniono 58 razy 40

  Orwellowsko-huxleyowska dystopia realizuje się na naszych oczach...

  W końcu zaczną dostosowywać rozmiar cycków do jednego wymiaru, by panie z mniejszymi nie czuły się pokrzywdzone i tak dalej.
  Nierówni myślą że to źle równym być
  Chcą ładnie pachnieć chcą być chudzi chcą tyć
  Centralny Wyrównywacz wskaże nam ich
  i jeszcze dzisiaj założymy im...

 • lajosz3

  Oceniono 49 razy 27

  Wielka Brytania wyszła z UE, ale jednak zdążyła nabrać ..... "pięknych europejskich wartości" :)))

 • guramdam3

  Oceniono 26 razy 18

  Odchodzą też od mądrych wypowiedzi, żeby nie stresować głupich.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 36 razy 16

  Bycie lewakiem to jednak wykluczenie ... ze swiata normalnosci.

 • brajanu

  Oceniono 27 razy 15

  Juz nue długo na koncertach nie będzie oklasków dla artystów, bo przecież ktos zawsze będzie wykluczony. W ogóle to zakazac śpiewu na występach muzycznych.

  Przeciw wykluczeniom.

 • zuuuraw

  Oceniono 24 razy 14

  W następnej kolejności trzeba zlikwidować granie muzyki w filharmoniach bo wykonywanie głośne utworów muzycznych wyklucza głuchych, odtąd muzycy grać będą na instrumentach nie wydających żadnego dźwięku.Powinno się też zakazać emisji programów radiowych, z tych samych powodów jak wyżej, a także programów telewizyjnych, by nie wykluczać niewidomych. Należy też wprowadzić oddzielne toalety dla każdej z orientacji LGBTQIAZXBRTUW@#$ itd żeby odmieńcy nie stresowali się idąc za potrzebą do publicznej toalety. Cywilizacja Europejska, dokładnie tak jak Imperium Rzymskie, musi upaść, zaleją nas wkrótce muzułmanie i już nie będziemy mieć takich dylematów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX