"New York Times": Trump pomagał rodzicom unikać podatków. Zapłacił tylko ułamek kwoty

Władze amerykańskiego stanu Nowy Jork wszczęły dochodzenie w sprawie potencjalnego naruszenia prawa podatkowego przez Donalda Trumpa i jego rodzinę.

Informacje o rzekomych oszustwach znalazły się w artykule opublikowanym przez dziennik "New York Times". Gazeta twierdzi, że uzyskała dostęp do dokumentów finansowych i zeznań podatkowych rodziny obecnego prezydenta USA.

Donald Trump od dawna powtarza, że pożyczył od ojca milion dolarów, które umiejętnie pomnożył, stając się miliarderem. "New York Times" pisze jednak, że prezydent USA otrzymał od rodziców kwotę równą obecnym 423 milionom dolarów. Gazeta twierdzi, że przy transferze tych środków w latach 90-tych stosowano wątpliwe interpretacje podatkowe, włącznie z oszustwami.

Pomagał rodzicom unikać wysokich podatków

Według "New York Timesa", przed śmiercią ojciec Donalda Trumpa - Fred, przekazał w formie darowizn czwórce swoich dzieci majątek o wartości miliarda dolarów. Podatek od takiej kwoty powinien był wynieść 55 proc., czyli 550 milionów. W rzeczywistości jego dzieci zapłaciły fiskusowi tylko 52 miliony czyli zaledwie 5 proc. Według gazety, to właśnie Donald Trump miał pomagać rodzicom unikać wysokich podatków.

Adwokat prezydenta USA Charles J. Harder uznał doniesienia "New York Timesa" za całkowicie nieprawdziwe i mające charakter oszczerstwa. Prawnik podkreślił, że rozliczeniami Donalda Trumpa zajmowali się doradcy podatkowi. "New York Times" podtrzymuje zarzuty, twierdząc, że swój artykuł oparł na zeznaniach byłych pracowników firmy Freda Trumpa, 100 tysiącach stron dokumentów oraz zeznaniach podatkowych. Gazeta przyznaje, że z powodu upływu okresu przedawnienia prezydentowi USA nie grozi postępowanie prokuratorskie. Możliwe jest jednak postępowanie cywilne i wynikające z takiego postępowania kary.

Więcej o:
Komentarze (21)
"New York Times": Trump pomagał rodzicom unikać podatków. Zapłacił tylko ułamek kwoty
Zaloguj się
 • think-10

  Oceniono 3 razy 3

  Przeciez Trump to zaprogramowana przez Roya Cohna kukla, oszust wyzuty z wszelkiej przyzwoitosci. Ukrywal caly czas swoje rozliczenia podatkowe bo nie chcial pokazac swoich oszustw.

 • krynolinka

  Oceniono 18 razy 2

  Rodzicom się pomaga.

 • pener1986

  Oceniono 28 razy 2

  Tak tak, oszukiwał, wyłudzał, nie płacił podatków, a na końcu okaże się, że to jedna wielka dziennikarska k.pa. CNN kręciło już kiedyś wielką aferę jak to Trump nie płaci podatków. Finalnie dotarli do jego zeznania podatkowego i okazało się, że nawet procentowo płacił wyższe podatki niż np. zagorzały socjalista Bernie Sanders czy bożyszcze lewicy Obama. Nie mówiąc już o kwotach bezwzględnych. Tak strasznie oszukiwał. Znów będą kręcić medialną aferę, a na końcu wyjdzie z tego wielkie nic, czym po raz kolejny utwierdzą w wyborcach przekonanie, że doniesienia medialne na temat Trumpa można o kant wiadomej części ciała rozbić.

 • minkat

  Oceniono 9 razy 1

  gdzies czytalam wiecej- Trump jako trzylatek zarabial setki tysiecy dolarow, to tez w ramach oszczedzania na podatkach. ojciec oszust wychowal syna oszusta.

 • swietyszczur

  Oceniono 13 razy 1

  Trump to patologiczny klamca , oszust, maniak sekualny i narcyz . Wystarczy zeby PiS..dzielce w Polsce go kochaly .

 • nanorobot

  Oceniono 21 razy 1

  "Donald Trump od dawna powtarza, że pożyczył od ojca milion dolarów, które umiejętnie pomnożył, stając się miliarderem. "New York Times" pisze jednak, że prezydent USA otrzymał od rodziców kwotę równą obecnym 423 milionom dolarów."

  I właśnie ze względu na tego o rodzaju manipulacje, dziennikarze są uważani za śmieci. Trump, owszem, dostał kwotę tego rzędu ale PO ŚMIERCI OJCA W 1999 ROKU. W latach 80-dziesiątych był już multimilionerem i brylował na salonach ...

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 0

  Nieuniknione są śmierć i podatki z tym, że śmierć jest mniej dolegliwa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX