Przerażające amatorskie nagranie z Indonezji. Pokazuje moment, gdy tsunami wdziera się do miasta

Trzęsienie ziemi i tsunami zbierają śmiertelne żniwo w Indonezji. Liczba ofiar to już prawie 400 osób. Zbliżającą się katastrofę widać na nagraniu, które pokazują teraz telewizje z całego świata.

Indonezję najpierw nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,4, później przyszło tsunami. Katastrofy dotknęły okolic miast Palu i Mamuju na wyspie Celebes. Ostatnie dane mówią o 384 ofiarach, ale ich liczba na pewno wzrośnie. Akcja ratunkowa trwa. Do szpitali w Indonezji trafiły setki rannych.

Na nagraniu poniżej widać moment uderzenia tsunami w mieście Palu. Fale miały wysokość ok. 3 metrów. Zmiotły wszystko, co napotkały na swojej drodze. Przykryły zabudowania, porwały auta, woda wdarła się do miasta, co część osób obserwowała z wysokości - to właśnie tak powstało nagranie. Widać na nim też, jak ludzie uciekają w panice, w tle słychać krzyki.

Więcej o:
Komentarze (32)
Indonezja. Przerażające nagranie. Pokazuje moment uderzenia tsunami
Zaloguj się
 • pol_live

  Oceniono 41 razy 29

  Modlę się za Was Bracia Muzułmanie, Chrześcijanie, Buddyści. Wspaniały to naród. Dobrzy ludzie. Od Papui po Borneo. Bóg z Wami.

 • pol_live

  Oceniono 25 razy 15

  Żywioł, który ich zabija ale i żywi. Tam nawet Wulkany są traktowane jak matki. Serce moje tęskni do tego pięknego kraju.

 • swinton

  Oceniono 13 razy 3

  Jak to sie zaczelo to na stronie b.renomowanej firmy podana byla informacja ze po trzesieniu ziemi ogloszono alarm i po jakims czasie ten alarm zostal odwolany,

  facebook.com/bbcnews/posts/shortly-after-authorities-had-lifted-a-tsunami-warning-waves-of-up-to-2m-66ft-hi/10156153510112217/

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 35 razy 1

  Jedno jest pewne: w Indonezji też mieszkają miszczowie, którzy nie potrafią posługiwać się telefonem komórkowym/smartfonem. Nie jestem pewna, czy to jest jakieś pocieszenie...

 • Marta Bieszke

  Oceniono 1 raz -1

  Dobrze że u nas w Polsce nie ma takich strasznych zdarzeń

 • shtalman

  Oceniono 21 razy -1

  Szkoda że na plaży nie było przechadzającego się prezesa w biało-czerwonej pelerynce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX