Biskup Mirosław Milewski: W polskim Kościele są księża homoseksualiści. Nie powinno ich być

- Problemu pedofilii w Kościele nie można odłączać od problemu homoseksualizmu w Kościele - mówił najmłodszy polski biskup, Mirosław Milewski. Jak dodał, "kultura homoseksualna" jest przeszkodą do święceń kapłańskich.

- Arcybiskup Vigano - były nuncjusz w USA - mówił, że skandal pedofilski w Kościele to w rzeczywistości skandal homoseksualny - o czym świadczą statystyki. Tak jest w Polsce? - pytał Porannego gościa RMF FM Robert Mazurek.

- Różne badania i te proste dane pokazują, że problemu pedofilii w Kościele nie można odłączać od problemu homoseksualizmu w Kościele - odparł Mirosław Milewski, biskup pomocniczy płocki.

Biskup Milewski: Homoseksualistów nie powinno być w szeregach kapłańskich

- Kościół ma jasne wskazania co do kapłanów i homoseksualizm jest przeszkodą do święceń. Sama kultura homoseksualna jest przeszkodą, nie można takich ludzi przyjmować do seminarium - mówił.

- Czy w polskim kościele są księża homoseksualiści? - pytał dalej Mazurek. - Niestety są i nie powinno ich być w szeregach kapłańskich - stwierdził duchowny. Jak dalej mówił, spotkał takich i "to są raczej smutne spotkania, bo za rzeczy złe, za niemoralne prowadzenie trzeba takich ludzi karać i przywoływać do porządku".

Mirosław Milewski: Zwiastun "Kleru" mnie zasmucił. Nie wybieram się

Na pytanie, czy w polskim Kościele są biskupi homoseksualiści, Milewski odparł, że papieże "usuwają z urzędów biskupów z tych właśnie powodów".

Najmłodszy polski biskup mówił także o filmie "Kler". - Zwiastun mnie zasmucił, tak że nie wybieram się, nie mam takich planów - zaznaczył. Ale na pytanie, czy dzieło Smarzowskiego katolicy powinni bojkotować, odparł: Każdy ma rozum. Moim zdaniem Pan Bóg dał nam wolna wolę, więc można wybierać.

PTS: Homoseksualność nie implikuje predyspozycji do wykorzystywania dzieci

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wydało stanowisko, w którym dokonuje rozróżnienia "dwóch odrębnych, lecz nagminnie mylonych pojęć: homoseksualizm i pedofilia".

"Homoseksualność jest to pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób tej samej płci, analogicznie jak heteroseksualność stanowi pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób płci odmiennej. Pedofilia jest to pociąg erotyczny wobec cech niedojrzałości płciowej, a więc do cielesnych cech dziecięcości" - czytamy.

"Czyn pedofilny rozumiany jest jako zabronione prawem seksualne wykorzystanie dziecka poniżej lat 15 przez osobę pełnoletnią. Należy podkreślić, że - identycznie jak sama w sobie heteroseksualność - również homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem wykorzystywania seksualnego dzieci" - wyjaśnia PTS.

Seksuolodzy: To nieuprawnione nadużycie

Seksuolodzy podkreślają, że przypisywanie osobom homoseksualnym szczególnej skłonności do wykorzystywania dzieci jest "nieuprawnionym nadużyciem", a "rozpowszechnianie skojarzenia między homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych i sprzeciwiających się prawom obywatelskim tych osób".

Podtrzymywanie społecznego przekonania o szczególnej skłonności osób homoseksualnych do seksualnego wykorzystywania dzieci jest krzywdzące dla homoseksualnej części społeczeństwa, przyczynia się do niezwykłej trwałości uprzedzeń wobec tych osób i utrudnia pełne funkcjonowanie psychologiczne homoseksualnych obywatelek i obywateli

- czytamy w stanowisku PTS. "Znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w rodzinie (tj. wykorzystywanie dziewczynek przez mężczyzn będących członkami ich rodzin - np. przez ojca, ojczyma, dziadka, wuja itd.)" - dodano.

Beczek: Pedofilia to nie problem Kościoła? Zwalanie winy na "lobby homoseksualne" to podłość

Więcej o:
Komentarze (160)
Biskup Milewski: W polskim Kościele są księża homoseksualiści. Nie powinno ich być
Zaloguj się
 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 22 razy 14

  Znieście celibat i przestańcie się wydurniać. Ja wiem, że nie chcecie się dzielić majątkiem, ale jak tak dalej pójdzie, to za kilkadziesiąt lat przez te narastające pozwy i tak nie będziecie mieli już czego bronić. O utracie resztek autorytetu nie wspominając.

 • Marek Wójcik

  Oceniono 17 razy 11

  A niby dlaczego homoseksualista nie może być księdzem? Tak samo jak hetero kocha Boga, tak samo musi przestrzegać celibatu, tak samo musi słuchać poleceń przełożonych... Musi ponosić takie same wyrzeczenia, jak ksiądz hetero. Takie same poświęcenia i obowiązki. Homoseksualiści nie są ludźmi drugiej kategorii i wobec Boga podobno jesteśmy wszyscy równi, nieprawdaż?

 • Piotr Gryska

  Oceniono 15 razy 9

  Biskup Milewski jest przykładem na to, że hierarchowie kościelni często wypowiadają się na temat problemów, o których nie mają zielonego pojęcia, jak wychowywanie dzieci, albo po prostu z premedytacją kłamią, jak w przypadku łączenia homoseksualizmu z pedofilią. Widać, że "Kler" to niezwykle potrzebny film w dzisiejszej zakłamanej Polsce.

 • sobieryba

  Oceniono 24 razy 8

  Widzę że kościół chce sprytnie problem pedofilii skierować na inne tory.. Już mamy jakieś "wrogie, homoseksualne siły", które zainfekowały biednych księży.. Ale mnie nie interesuje ich życie prywatne, ich orientacja seksualna czy ich związki.. Chcę żeby się rozliczyli ze zbrodni pedofilii i jej odwiecznego tuszowania!

 • euro67

  Oceniono 54 razy 8

  Z 3% homosekualistow w spoleczenstwie biora sie wini ok 50% aktow pedofilskich czy polowa pedofilli jest homoseksualne czyli 16 razy czeciej niz w populacji hetero! I zadne PTS prawy nei zafalszuje! To znana psychologcnza zaleznac nazywana rawem lawiny. Jak ktos zlamie jedno tabu (np homoseksualizm) to lamanie nastepnych ( np pedofilia) jest juz duzo latwiejsze.

 • Marek Kisiel

  Oceniono 12 razy 6

  celibat i abstynencja seksualna obowiązuje, tak księżny hetero jak i homo więc nie widzę różnicy, powołanie nie rozróżnia upodobań seksualnych delikwenta

 • Maciej Brędel

  Oceniono 9 razy 5

  A heteroseksualni księża mogą być? Przecież ślubowali coś tam o niezdejmowaniu majtek.
  Jak chcę być fer wobec wiary, którą krzewią powinni wywalić ze swych struktur najdroższej agencji ubezpieczeniowej wszystkich dewiantów seksualnych

 • szmul.bender

  Oceniono 8 razy 4

  Po pierwsze panie biskupie nie ma żadnej korelacji między pedofililią i homoseksualizmem.
  Po drugie skąd bralibyście księży gdyby nie było homoseksualistów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX