Włochy: Izba Deputowanych poparła Węgry w sprawie art. 7. traktatu UE

Włoska Izba Deputowanych przyjęła uchwałę o udzieleniu poparcia Węgrom w związku tym, że Parlament Europejski przegłosował rozpoczęcie procedury, która może zakończyć się sankcjami wobec tego kraju. Rządowi premiera Viktora Orbana zarzucono łamanie praworządności.

Uchwała zobowiązuje włoski rząd i premiera Giuseppe Contego do udzielenia pomocy Węgrom na forum unijnym. Mowa jest o podjęciu w tej sprawie kroków w obronie praw i wartości unii Europejskiej. Zdaniem większości, która przyjęła uchwałę, nałożenie sankcji na Węgry godziłoby w zapisaną w traktatach europejskich suwerenność państw członkowskich.

W dokumencie znajduje się również apel do włoskiego rządu, by skierował wniosek do Rady Europejskiej o sprawdzenie, czy istnieją powody do rozpoczęcia procedur przeciw Węgrom. Uchwałę po ostrej dyskusji przegłosowano większością niecałych 40 głosów. W Strasburgu europosłowie współrządzącego Ruchu 5 Gwiazd głosowali za rozpoczęciem procedur. Dziś deputowani Ruchu głosowali przeciw.

Więcej o:
Komentarze (246)
Włochy: Izba Deputowanych poparła Węgry w sprawie art. 7. traktatu UE
Zaloguj się
 • kochamwyborcza2

  Oceniono 61 razy 17

  Czyli według Unii jak nie przyjmujesz dzikusów to zagrożona jest praworządność. A w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie.

 • harari

  Oceniono 92 razy 16

  .
  Ludzie widzą tych wszystkich Tusków, Junckerów, Timmermansów i resztę i odechciewa im sie tej całej Unii.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 42 razy 14

  Guj i Frans dostali z liscia. Bede dostawac coraz czesciej az do swego “triumfalnego” wylotu z PE w wyborach w maju 2019.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 37 razy 13

  Europarlamentarzysta Niemiec Martin Schulz , wielki lewacki dekonstruktor UE, socjalistyczny federalista i utopista, a takze zapiekly wrog Polski, polegl w politycznej walce.
  Nadzieja w tym, ze pseudoliberal Guj, rozne podobne Roze i Pitery, Lewandowskie, Boni i POdobne, czeka juz tylko europarlamentarna emeryturka. Czekamy na wyborcze lanie w 2019 !

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 42 razy 12

  A Rokita krzyczał i słusznie albo Nicea albo śmierć.
  Za to Donald T. wywalił go z PO.
  Ostatniego inteligentnego w tym towarzystwie.
  Potem poszedł haratać w gałę ze Schetyną, resztę każdy z was zna.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 34 razy 12

  To bardzo zła wiadomość dla "obrońców demokracji"
  Albo zreformujemy administrację eurokołchozu albo opuścimy jej szeregi. Prędzej czy później.

 • jan700

  Oceniono 10 razy 6

  Nikt w Europie nie ma wątpliwości??

  Nie będzie sprawdzenia przez TSUE praworządności decyzji o wpuszczeniu do strefy Schengen miliona niezidentyfikowanych ludzi bez paszportu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX