Zatrzymano podejrzanych ws. zabójstwa dziennikarza Jana Kuciaka. "Wśród nich policjant"

Na Słowacji zatrzymano osoby podejrzane o zabójstwo dziennikarza Jana Kuciaka i jego partnerki. Zbrodnia, dokonana w lutym, spowodowała masowe protesty i ustąpienie premiera Roberta Fico.

Rzecznik słowackiej policji poinformował, że osoby podejrzane o zabójstwo z premedytacją dziennikarza Jana Kuciaka zatrzymano w czwartek rano. Według telewizji Markiza, specjalna jednostka policji przeprowadziła akcję w miejscowości Kolarovo na południu Słowacji. Wśród zatrzymanych ma być były policjant. 

Słowacka minister spraw wewnętrznych Denisa Sakova oświadczyła, że śledztwo ws. zabjóstwa Jana Kuciaka posunęło się naprzód i wyraziła nadzieję, że zostanie ustalony motyw i zleceniodawcy zabójstwa. Dodała, że do tej pory przesłuchano około 200 świadków.

Premier Słowacji Peter Pellegrini napisał w mediach społecznościowych, że wyjaśnienie sprawy zabójstwa Jana Kuciaka jest jednym z priorytetów rządu.

Zamordowany Jan Kuciak był dziennikarzem śledczym, badającym między innymi powiązania przedstawicieli władzy z włoską mafią.

Więcej o:
Komentarze (10)
Słowacja: zatrzymano podejrzanych ws. zabójstwa dziennikarza Jana Kuciaka
Zaloguj się
 • byann

  Oceniono 9 razy 5

  Ciekawe czy się będą śmiali jak zwyrodnialcy, którzy zamordowali Iwonę Cygan.
  Zza pleców najlepszych i najdroższych adwokatów ze świecznika.
  U nich też policjanci pomagają w morderstwach. To normalka.

 • jxl82

  Oceniono 27 razy 3

  W Polsce mordercy Stachowiaka nie tylko nie siedzą w więżeniu ale awansują! Taka Dobra Zmiana.

 • mvoda

  Oceniono 26 razy 2

  Zabójcom Stachowiaka nie spadł włos z głowy. Ich przełożeni i osoby, które ukręciły sprawie łeb wciąż piastują wysokie, ministerialne stanowiska. Co najwyżej zostali przeniesieni do MON.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX