Bill Cosby skazany na więzienie. Uznany za niebezpiecznego przestępcę seksualnego

Trzy do dziesięciu lat więzienia - to wyrok sądu wobec Billa Cosby'ego. Już w kwietniu został on uznany za winnego, a Cosby był oskarżany o molestowanie seksualne przez ponad 50 kobiet.

Bill Cosby, zanim doszło jeszcze do ogłoszenia wyroku, został uznany przez sąd za "niebezpiecznego przestępcę seksualnego" (SVP - sexually violent predator). To sprawia, że będzie wpisany do specjalnego rejestru do końca życia, a także będzie co miesiąc spotykać się z terapeutą.

Później sąd ogłosił wyrok: trzy do dziesięciu lat więzienia dla Billa Cosby'ego.

Nadszedł ten dzień, nadszedł ten czas. To było poważne przestępstwo. Panie Cosby, to wszystko do pana wróciło

- mówił sędzia Steven O’Neill podczas ogłaszania wyroku.

W kwietniu tego roku sąd uznał, że Bill Cosby jest winny odurzenia i napaści seksualnych na Andreę Constand w 2004 roku.

#MeToo. Prawie 60 kobiet oskarżało Cosby'ego

W przypadku Cosby'ego proces toczył się od 2015 roku, a o molestowanie oskarżyło go prawie 60 kobiet. Jednak większość spraw była przedawniona, nie można było za nie postwić mu zarzutów karnych. Natomiast przeciwko aktorowi i komikowi toczą się sprawy przed sądami cywilnymi.

Wiele osób wskazuje, że to właśnie od sprawy Cosby'ego zaczął się cały ruch #MeToo.

Więcej o:
Komentarze (170)
#MeToo. Bill Cosby skazany na więzienie. Od 3 do 10 lat dla komika
Zaloguj się
 • wojtekkowalczyk4

  Oceniono 30 razy 22

  81 lat i wciąż stanowi zagrożenie dla kobiet? Daj Boże zdrowie

 • 4v

  Oceniono 39 razy 19

  Smutne jest to, że tyle lat musiało minąć, aż zwyrol trafił tam, gdzie jego miejsce. Wielu takich jak on cieszy się wolnością i prestiżem aż do śmierci, dopiero po latach wychodzi, kim naprawdę byli.

  Kobiety to powinny gdzieś w wieku 13-16 lat przechodzić obowiązkowy kurs "usuwanie atawizmów", może wtedy by nie były takie posłuszne wszelkiego rodzaju autorytetom. Zresztą współczesnym mężczyznom, a raczej mężczyźnianom, też by się to przydało. W społeczeństwie dobrobytu mężczyźni nabierają kobiecych cech, także tych negatywnych.

 • jango33

  Oceniono 42 razy 14

  ciekawe kiedy polskie prostytuujące się dziennikarki, modelki, aktorki zorganizują taką akcję i czy zaczną zwracać zarobioną kasę?

 • popsuty2x

  Oceniono 62 razy 12

  ???był oskarżany o molestowanie seksualne przez ponad 50 kobiet.

  Znaczy się to one go molestowały ;) i sędzia ukarał go za niespełnienie ich marzeń :(

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 28 razy 10

  No, dziadek, było zostać duchownym. A nie, to nie ten kraj...

 • kapitan.kirk

  Oceniono 12 razy 8

  Może resocjalizacja się powiedzie - np. założy w więzieniu kółko teatralne, i po wyjściu na wolność będzie mógł skromnie zarabiać na życie jako komik.

 • trans.sib

  Oceniono 45 razy 7

  Lewactwo w bolesnym rozkroku - nie wiadomo co gorsze: ganić murzyna i zostać 'rasistą' czy wątpić w krzywdę podstarzałych dupodajek i być 'mizoginem'?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX