Komentarze (62)
KE ma ogłosić decyzję ws. skargi na Polskę do Trybunału Sprawiedliwości
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tomek.tw22

  Oceniono 18 razy -2

  A może niech ue zajmie się nordstream2? Da radę? A nie przepraszam przecież w ue rosja rozdaje karty. I znowu celnie i w punkt.

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy -2

  Komisja Europejska?
  Timmermans?
  Frans Timmermans?!

  To oni jeszcze istnieją?!

 • tilow3

  Oceniono 20 razy -2

  Do języka ma trafić nowe powiedzenie "prawdomówny jak pisowiec!". Ciekawe skąd w takich "żarliwych" katolikach, tyle pychy, chamstwa i obłudy?

 • westgreg

  Oceniono 10 razy -4

  Działania KE są nieco zbyt krótkowzroczne (albo, jakby powiedział A.Gudzowaty - małolitrażowe). W obecnej sytuacji w Polsce przydałoby się oprócz zbadania, czy doszło do naruszenia prawa (i oczywiście wycofania owego naruszenia), zbadanie również, dlaczego do tego doszło, czyli jakie mechanizmy państwa prawa nie zadziałały i wydanie propozycji, co należy w szczegółach ustroju państwa zmienić (a więc jak zreformować powoływanie i zależności instytucji lokalnych), aby do tego w przyszłości nie dochodziło. Dyskusja na ten temat postawiłaby KE ponad lokalnym konfliktem i nie pozwoliła pisowi na tak szerokie wykorzystywanie działań KE w swojej propagandzie. Obecnie KE podjęła się roli jednej ze stron konfliktu i w obrazie całości zbyt mocno wygląda na zaangażowaną polityczne. A taki obraz KE w społeczności lokalnej dobrze wspólnotowości unijnej nie służy - organy unijne powinny być (przynajmniej pozornie) ponad tym wszystkim.

 • radmaj12

  Oceniono 22 razy -4

  Opozycja zakłada, z góry, że wyrok TS w sprawie SN musi być niekorzystny dla Polski. Najprawdopodobniej będzie "salomonowy", albo tak zawiły prawniczo, że nie jednoznaczny. Jest również duże prawdopodobieństwo, że będzie korzystny dla Polski, bo nikt nikogo nie wysyłał na siłę na emeryturę (kilku sędziów orzeka nadal) i procedura składania wniosków do Prezydenta o dalsze orzekanie funkcjonowała poprzednio. Oskarżenia KE o upolitycznienie SN są więc jawnie mocno naciągane i TSUE powinien je oddalić. I jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

 • starszy-65

  Oceniono 11 razy -5

  Jak o naszych politykach nie napisać:"głupie polaczki"??? i niestety chodzi o polityków z tzw pomiotu postkomunistycznego czyli pisowców których to partia-moim zdaniem -jest rodzoną córką PZPR i KPZR (dla przypomnienia tzw: młodym: Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego)- tak uważam chociaż chciałbym się mylić.

 • Jan Nowak

  Oceniono 8 razy -6

  I to ma być przykład na wolne i niezawisłe sądy ? Może Timmermans niech zajmie się tzw. uchodźcami bo za 10-20 lat Unia Europejska zmieni nazwę na Kalifat Europejski

 • smok61

  Oceniono 14 razy -6

  U podstaw waszego myślenie leży przekonanie , że UE to twór racjonalny.
  Nic bardzej mylnego .
  UE to twór , który potrzebował 10 lat na wycofanie się z paragrafu o krzywych ogórkach , które nie mogły być sprzedawane jako produkt I jakości i UE to twór , który od początku kryzysu imigranckiego nie potrafi zamknąć granicy morskiej z Afryką.
  Jednocześnie UE "przymyka oko" na niefrasobliwość Polaków , którzy dla nielegalnych imigrantów ze wschodu zamkjnęła "wbrew prawu" granice na siedem spustów.
  =========
  I z tej perspektywy Polska i Węgry patrzą z politowanie na mechanizm art. 7 , którą kretyni uruchomili wobec tych dwóch krajów.
  Jeżeli nic się nie wydarzy i Timermans z pijanym Juckerem spróbują sfinalizować art 7 wobec Polski i Węgier ...te dwa kraje zawetują sobie ustawę na wzajem.

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy -6

  "Już oceniałaś"
  -----
  NIE , JESZCZE NIE OCENIAŁAM. 'KTOŚ' ZA MNIE OCENIA...PYTNIE JEST: KTO?!

 • chi-neng

  Oceniono 26 razy -6

  Mam nadzieję, ze decyzja KE potwierdzi Polsce 'ostateczne osiągnięcia' tego, który Tą Polską rządzi i kieruje z tylnego siedzenia, od katastrofy smoleńskiej, do której wraz z przydupasami sitwy Kaczyńskich, sami doprowadzili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX