Norwegia: zatrzymano Rosjanina podejrzewanego o szpiegostwo

Norweska policja zatrzymała w Oslo Rosjanina, który podejrzewany jest o szpiegostwo. Według funkcjonariuszy dopuścił się go podczas międzynarodowego seminarium w parlamencie Norwegii. Grozi mu kara trzech lat więzienia.

Norweskie służby zatrzymały 51-letniego obywatela Rosji na lotnisku w Gardermoen w Oslo w piątek. W niedzielę został osadzony w areszcie, w którym spędzi najbliższe dwa tygodnie. 

Według ustaleń śledczych, Rosjanin miał szpiegować podczas międzynarodowego seminarium, które poświęcone było cyfryzacji i cyberbezpieczeństwu. Odbywało się ono w czwartek i w piątek w parlamencie Norwegii. 

Rosyjskie MSZ oraz ambasada w Norwegii potwierdziły zatrzymanie swojego obywatela, który otrzymał opiekę konsularną. Rosyjski ambasador w Norwegii Teimuraz Ramiszwili skrytykował zatrzymanie 51-latka. Stwierdził, że odbyło się ono "pod niedorzecznym pretekstem". 

Więcej o:
Komentarze (25)
Norwegia: zatrzymano Rosjanina podejrzewanego o szpiegostwo
Zaloguj się
 • 1111pln

  Oceniono 18 razy 10

  No proszę, artykuł o agencie z zastodolnokiblowego raju i od razu znane nicki... onduma, hotin, dziadek i ten z Bieszczad. Zawsze w takiej sytuacji zastanawiam się, który z was jest ruSSki, a który tylko ich przydoopasem?

 • onduma

  Oceniono 34 razy 6

  Teraz wszyscy bioracy udzial w miedzynarodowych sympozjach musza uwazac. Tylko jak wykryto co ten Rosjanin myslal. Bo na sympozjach mozna brac materialy i robic notatki. Zatem widocznie myslal nieprawomyslnie

 • saviour

  Oceniono 31 razy 5

  bies z czadu już mąci i ironizuje...
  no bo wiadomo: RoSSja nie ma agresywnego programu szpiegowskiego cyzelowanego od dziesięcioleci i w ogóle nigdy nie ingerowała w biznes innego państwa ..

  BUHAHAHAHA

 • westgreg

  Oceniono 34 razy 4

  Czyżby sankcje aż tak poważnie naruszyły rosyjski budżet, że SWR zatrudnia już byle kogo? To byłaby dobra wiadomość.

 • alina-kabajewa

  Oceniono 2 razy 2

  A mógł zdradzać Rosję jak Putin w enerdówku. Ten dziś nie siedzi w zachodnim więzieniu.

 • lubat

  Oceniono 6 razy 2

  Prawdopodobny jest taki scenariusz: facet ma wiedzę, którą chcą pozyskać zachodnie służby. Dobrowolnie się swoją wiedzą nie podzieli, ale jak dostanie propozycję nie do odrzucenia, np. ekstradycję do USA i tam 928 lat więzienia, to będzie skłonny do współpracy.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Russkie tak samo jak ich forumowe pacholki wielbiace kaczyzm, nazizm i inny syf prawacki robia sie nerwowi - jak szczury w klatce spuszczanej do scieku 😎

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 1

  I nie gadać, że nowiczok to takie coś super.
  Po Anschlussie Austrii wiosną1938 za granicę (do Paryża) wyemigrował dramaturg Ödön von Horvath. Na emigracji gardłował przeciwko Hitlerowi. Pewnego dnia dramaturg został zabity na ulicy w biały choć pochmurny dzień, przez spadającą z drzewa gałąź.
  Nowiczoki do pięt nie dorastają dawnym chłopcom Heydricha i Schellenberga.

 • muledet.3

  Oceniono 3 razy 1

  Rosjanie ponosza ostatnio same kleski .Truja ale nie moga otruc ,szpieguja a szpiedzy sa lapani na goracym uczynku, daja bron sojusznikom[Syria] a Ci z tej broni stracaja rosyjski samolot.
  Kompromitacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX