Nie żyje prezydent Wietnamu Tran Dai Quang. Miał 61 lat. Do końca pełnił swoje obowiązki

W piątek po ciężkiej chorobie zmarł prezydent Wietnamu Tran Dai Quang. Jak podał rząd, polityk zmarł mimo "największych wysiłków w celu wyleczenia podejmowanych przez wietnamskich i zagranicznych profesorów i doktorów".

Wietnamski prezydent Tran Dai Quang zmarł w wieku 61 lat - poinformowały wietnamskie media państwowe. Urzędujący prezydent zmarł w piątek o godzinie 10.05 czasu miejscowego (5.05 w Polsce) w szpitalu wojskowym po ciężkiej chorobie.

Według oświadczenia cytowanego przez AP, Quang zmarł mimo "największych wysiłków w celu wyleczenia podejmowanych przez wietnamskich i zagranicznych profesorów i doktorów oraz opieki przywódców Partii i Kraju".

W środę prezydent po raz ostatni wystąpił publicznie. Do końca pełnił swoje obowiązki.

Kim był prezydent Wietnamu Tran Dai Quang

Wietnamski prezydent był drugą osobą w kraju po przywódcy komunistycznej partii, sekretarzu generalnym Nguyen Phu Trongu. Urodzony w północnej prowincji Ninh Binh, karierę zaczął w ministerstwie bezpieczeństwa publicznego, w 2011 r. został ministrem.

W 2016 r. Zgromadzenie Narodowe (zdominowane przez komunistów) wybrało go na prezydenta kraju. Zgromadzenie Narodowe zbierze się w przyszłym miesiącu, by wybrać nową głowę państwa.

Więcej o:
Komentarze (6)
Nie żyje prezydent Wietnamu Tran Dai Quang. Miał 61 lat. Do końca pełnił swoje obowiązki
Zaloguj się
 • Voxuran Voxuran

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe czy Jarek pojedzie na pogrzeb, wszak Wietnam jest państwem komunistycznym, Jarek mógłby się wiele nauczyć od wietnamskich towarzyszy.

 • komercyjny02

  Oceniono 7 razy 1

  Wietnam = Małe Chiny.
  Rządzący Wietnamem komuniści próbują, na mniejszą skalę (bo państwo mniejsze) i z opóźnieniem - powtórzyć receptę Komunistycznej Partii Chin: zamordyzm plus trochę kontrolowanego rynku i konkurencji.
  Pewne odcinkowe sukcesy nawet już mają. Wczoraj Gazeta publikowała zdjęcia ich "narodowego" samochodu. Nie powiem: z wierzchu wyglądał nawet ładnie.

  Ale nie tak prędko Wietnam stanie się azjatyckim tygrysem na miarę Korei czy Tajwanu. Przed Wietnamczykami jeszcze bardzo, bardzo długi marsz.

 • norton2

  Oceniono 1 raz -1

  Co niektórzy mogliby pójść z Kaczej 3.14 sdy w jego ślady w tym nasi i zazdroszczę Wietnaczykom tego faktu ! Czy klempa ta pojedzie - ostatnio była w Indonezji na koszt podatnika !

 • zerozer52

  Oceniono 4 razy -2

  Szkoda, że Wietnamu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX