Japończyk Yusaku Maezawa wybierze się w podróż dookoła Księżyca. Zapłaci "dużo pieniędzy"

Japoński miliarder Yusaku Maezawa jako pierwszy historii uda się w prywatną komercyjną podróż wokół Księżyca. Zabierze ze sobą od sześciu do ośmiu osób - artystów, architektów, projektantów. Chce, by trwająca tydzień wyprawa "inspirowała marzyciela w każdym z nas".

Założyciel firmy SpaceX Elon Musk ogłosił na specjalnej konferencji w siedzibie firmy niedaleko Los Angeles, że pierwszym w historii "księżycowym" turystą zostanie japoński miliarder Yusaku Maezawa. Japończyk uda się w podróż dookoła Srebrnego Globu, jednak na nim nie wyląduje. Będzie mógł mimo to obserwować powierzchnię Księżyca nawet z odległości 200 kilometrów.

Maezawa ma 42 lata, jest w pierwszej dwudziestce najbogatszych ludzi w Japonii. Swój majątek zbił na branży modowej. Jest też znanym kolekcjonerem sztuki.

Yusaku Maezawa leci na Księżyc

Japończyk zapowiada, że zabierze ze sobą grupę kilku kreatywnych osób - architektów, projektantów i artystów.Jak powiedział, chce, by jego goście "zobaczyli Księżyc z bliska i Ziemię w pełnej okazałości, co pozwoli im na pracę odzwierciedlającą ich doświadczenia". - Nie chcę doświadczać czegoś tak fantastycznego w samotności - wyjaśnił dziennikarzom.

Niewykluczone, że w locie weźmie udział również Elon Musk.

Wyprawa rakietą BFR (skrót od Big Falcon Rocket) odbędzie się w 2023 roku. Kwota, jaką Maezawa zapłacił za możliwość uczestniczenia w locie, nie jest znana. Według Elona Muska było to "dużo pieniędzy".

Rakieta BFR wciąż jest konstruowana. Będzie miała 118 metrów wysokości.

Yusaku Maezawa nie będzie pierwszym kosmicznym turystą w historii. Era komercyjnych wypraw pozaziemskich rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy kalifornijski biznesmen Dennis Tito zapłacił za podróż rosyjską rakietą na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (42)
Yusaku Maezawa - Japończyk wybierze się w podróż dookoła Księżyca. Zapłaci "dużo pieniędzy"
Zaloguj się
 • misio-kicio

  Oceniono 13 razy 9

  Na miejscu pana Maezawy poczekałbym z płatnością, aż Musk wyśle małpę w lot wokół Księżyca. I gdy ta małpa wróci żywa.

 • the_milord

  Oceniono 20 razy 6

  Pfff. Jak na razie to ZADNA z rakiet Muska nie ma nawet certyfikacji na przewozenie ludzi. BFR to dopiero projekt, do startu zalogowego bedzie jeszcze ze 20 lat, wtedy bedziemy klaskac.

 • nanorobot

  Oceniono 20 razy 4

  Do tej pory w kosmos latali poważni, wartościowi ludzie. Widac ten Musk jest w ogromnych tarapatach finansowych, skoro jako pierwszego wysyła pasożyta, którego jedynym wkladem do cywilizacji jest to, że sprzedał dużo ciuchów ...

 • michu7777sty

  Oceniono 5 razy 3

  Zbil majatek na branzy " Modowej" ...co za mulsztuk napisal ten artykul

 • newjerseyvulcan

  Oceniono 2 razy 2

  ptakiem go gniecie w szyje

 • yagres

  Oceniono 10 razy 2

  Zróbmy narodową zrzutę dla Muska i wyślijmy w kosmos oszołomów w Wiejskiej aby rozsiewali swe idee wsród obcych cywilizacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX