Wideo pokazuje siłę supertajfunu Mangkhut. Runął dźwig na budowie drapacza chmur. Wieje 200 km/h

Przez Azję przetacza się supertajfun Mangkhut. Przeszedł już m.in. nad Filipinami i południowymi Chinami. Tajfun niesie ze sobą niszczycielskie wichury i powodzie. Skalę zniszczeń dobrze obrazują zdjęcia i nagrania z Hongkongu.

Wciąż trwa liczenie strat i ofiar po przejściu tajfunu Mangkhut w południowej Azji. Podczas tajfunu na Filipinach zginęło co najmniej 65 osób. Większość osób zginęła w wyniku osunięć ziemi i pod lawinami błotnymi w górzystych regionach kraju. Władze Filipin prognozują, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć. Wielu jest rannych oraz uznanych za zaginionych. 

Tajfun przeszedł nad położoną na południu Chin prowincją Guangdong, gdzie ewakuowano ponad 2 miliony osób. Chińskie władze przekazały, że w prowincji Guangdong zginęły cztery osoby.

Tajfun Mangkhut w Hongkongu i Makau

W Hongkongu wiatr wiał z prędkością ponad 200 km/h. Tajfun wprost sparaliżował życie. Zostały zamknięte szkoły, nie działała komunikacja publiczna. Z powodu tajfunu odwołano też ok. 900 lotów.

W Makau zalana została część ulic. Poziom wody w niektórych częściach miasta przekraczał nawet 2,5 metra. Zarówno w Hongkongu, jak i Makau, udało się już częściowo przywrócić funkcjonowanie transportu publicznego po niedzielnym uderzeniu tajfunu Mangkhut. W Hongkongu rannych zostało około 100 osób.

W mediach społecznościowych pojawiły się też nagrania z Hongkongu, przedstawiające upadek dźwigu w trakcie przejścia przez miasto tajfunu Mangkhut. Widać, że żywioł jak zapałkę złamał wielką konstrukcję na budowie 22-piętrowego wieżowca. Na nagraniu widać, jak w pewnym momencie wielki, metalowy fragment dźwigu spada prosto między inne budynki.

Na zdjęciach z Hongkongu można zobaczyć też skalę zniszczeń, jakie przyniósł tajfun: powalone drzewa, walające się po ulicach fragmenty budynków, zerwane bądź też zniszczona nawierzchnia na ulicach.

Tajfun Mangkhut nadal zagraża milionom osób. Przesuwa w głąb kraju. Około 3 mln mieszkańców zostało ewakuowanych - podała telewizja CNN.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (18)
Tajfun Mangkhut. Zniszczenia w Hongkongu i Makau. Wiatr porwał nawet dźwig
Zaloguj się
 • tzwpanstwopislamskie

  Oceniono 53 razy 13

  Oni maja tajfun - ale to pikus
  Tajfun przeleciali i sie wygasil
  My mamy pisowski syf - to bedzie trwalo 4 lata a kto wie czy nie wiecej

 • brylant1

  Oceniono 31 razy 9

  A co my mamy powiedzieć jak przez Polskę od 3 lat przechodzi tajfun PISdzie.c ? To są szody nie do nadrobienia przez kolejne dziesięciolecia...

 • bamapo

  Oceniono 21 razy 7

  Pislam sieje dużo większe spustoszenie w spółkach skarby państwa oraz w mózgach swoich wyznawców.

 • Irena Gebauer

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzie, dajcie spokoj, ale macie porownanie i tak kpic z takiej tragedii, bo to jest tragedia.Nie wiemy co nas czeka, nie mowie o pissslandzie, bo to nie ma nic do rzeczy, brrr, ale o matce naturze!!!!!

 • blablick

  Oceniono 4 razy 2

  Bilbordy.... ech, rozmarzyłem się.

 • swinton

  Oceniono 9 razy 1

  Eeeee....
  W Stanach to sim działo... 100 km/h gnało.

 • loneman

  0

  @Irena Gebauer
  Wszystkim smieszkom zbladlaby buzka gdyby dotknelo to ich rodzine - jednak teraz klimat polityczny wspiera hejt skoro publiczna i poslowie bawia sie w to i finansuja boty...

 • andy_1

  Oceniono 2 razy 0

  No zesz... tajfun wieje a w jego TRAKCIE dzwig sobie znalazl moment nieodpowiedni i runął.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX