Huragan Florence właśnie uderzył w USA. I jest groźny. "Znaki latają nad drogami"

Huragan Florence uderzył w wybrzeże Stanów Zjednoczonych, stało się to około godz. 13.45 czasu polskiego. Zanim żywioł dotarł do USA, już zdążył poczynić wiele szkód. - Znaki latają nad drogami, a deski, na których stoimy, zaczynają się rozrywać - relacjonowała jedna z dziennikarek.

Huragan Florence uderzył w Stany Zjednoczone. Choć nad Atlantykiem wytracił on siłę i jego kategorię zmieniono z 4. na 1., wciąż jest groźny. Władze USA ostrzegają mieszkańców wschodniego wybrzeża, głównie z Karoliny Północnej i Południowej, przed powodziami i silnym wiatrem.

W tej chwili prędkość wiatru towarzyszącego huraganowi Florence spadła do 145 km/h, zaczął się też wolniej poruszać. Przed godz. 13.45 czasu polskiego oficjalnie ogłoszono, że huragan Florence dotarł na ląd. Stało się to we Wrightsville Beach w Karolinie Północnej - taką informację podało amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC).

Na serwisie Windy.com można obserwować, jak przemieszcza się huragan Florence i zmiany pogody w USA:

Huragan Florence. Zalane ulice miast wybrzeża

Wraz z pojawieniem się huraganu Florence na wschodnim wybrzeżu USA, pojawiają się coraz to nowsze relacje z lądu, gdzie jego nadejście już jest odczuwalne, w kilku miejscach morska woda wdarła się na ulice, co uwieczniono na fotografiach i nagraniach.

"Znaki latają nad drogami". Dziennikarka: Takiego wiatru nie było od lat 60.

Z kolei dziennikarka "Good Morning America" Ginger Zee tak relacjonowała, na żywo, jak wygląda sytuacja w Wilmington, mieście na wybrzeżu w Karolinie Północnej. Walcząc z wiatrem i padającym deszczem opowiadała:

Znaki latają nad drogami, a deski, na których stoimy, zaczynają się rozrywać. Tak mocnego wiatru nie było tu od lat 60.

Tak z kolei "położyła się" stacja paliw w Północnej Karolinie jeszcze przed tym, gdy huragan dotarł na ląd.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (40)
Huragan Florence uderzył w USA. "Znaki latają nad drogami"
Zaloguj się
 • starystormy

  Oceniono 13 razy 5

  jak slysze 3.14erdolenie ze takiego wiatru nie bylo od lat 60tych to mi wegiel w piwnicy kisnie.
  florence ma 1 kategorie i slabnie do tropikalnej burzy. za pare godzin bedzie po wszystkim ale trzeba naglosnic bo przeciez komus rozwalilo konstrukcje ktora od patrzenia sie chwiala.
  na drugiej polkuli szaleje potezny tajfun ale to malo wazne. media musza zrobic 20 artykulow o malo groznej burzy w juesej

 • d33mariusz

  Oceniono 34 razy 4

  Teraz to już wichura a nie huragan. Widać było porwane przez wiatr tablice z napisem"konstytucja!!".

 • keram2225

  Oceniono 12 razy 4

  Chyba pomylilo Ci sie z pisem

 • stanislaw.sk

  Oceniono 11 razy 3

  a tymczasem...
  "Na terenie Miami w USA aresztowano dwóch katolickich księży za publiczne sianie zgorszenia. Siedząc w zaparkowanym przy ruchliwej ulicy samochodzie uprawiali seks oralny. Jeden z kapłanów przynależy do archidiecezji Chicago, do której należą setki tysięcy Polaków."

 • marcinwasiak

  Oceniono 5 razy 3

  Na mapie windy.com widać, że to co się kręci na wschód od Filipin jest dwa razy większe od Florence, a to co się kręci na pd-zach od Australii i pd-wsch od Nowej Zelandii jest 20 razy większe.

 • m.godwin

  Oceniono 8 razy 2

  Dziwne znaki ukazały się na niebie i ziemi (a zwłaszcza nad drogami).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX