Strzelanina w USA. Zabił pięć osób i popełnił samobójstwo

Strzelanina w Bakersfield w Kalifornii. Uzbrojony mężczyzna zabił pięć osób - w tym swoją żonę - po czym zastrzelił siebie. Policja podejrzewa, że jego ofiary nie były przypadkowe.

Strzelanina w Bakersfield w stanie Kalifornia (USA) - sześć osób nie żyje. Wszystko zaczęło się w środę ok. 17.20 lokalnego czasu i trwało około 15 minut - donosi "New York Times".

Strzelanina w Kalifornii. Pościg za ofiarą  

Mężczyzna, którego tożsamości policja nie podaje, otworzył ogień z pistoletu w punkcie firmy transportowej. Najpierw zabił tam innego mężczyzna, a potem swoją żonę. Wtedy w budynku pojawił się inny mężczyzna. Napastnik strzelił do niego, jednak strzał nie był śmiertelny. Po krótkim pościgu uzbrojony mężczyzna zastrzelił go przed sklepem sportowym.

Strzelanina w Bakersfield. Kobieta z dzieckiem uciekli napastnikowi

Napastnik następnie wszedł do pobliskiego domu, gdzie śmiertelnie postrzelił kolejnych dwóch mężczyzn. Potem ukradł samochód, w którym była kobieta i dziecko - im udało się uciec.

Zastępca szeryfa zauważył napastnika jadącego autostradą. W trakcie konfrontacji z funkcjonariuszem mężczyzna zastrzelił się.

Strzelanina w USA. "Oto nowa normalność"

- To nie są przypadkowe ofiary - powiedział podczas konferencji Donny Youngblood, szeryf hrabstwa Kern. Jak dodał, jest przekonany, że napastnik i wszystkie jego ofiary były powiązane.

Youngblood zaznaczył, że poza sześcioma ofiarami śmiertelnymi nikt nie odniósł obrażeń. - Sześć osób straciło życie w bardzo krótkim czasie - dodał szeryf. - Oto nowa normalność.

"Nasz kraj nas zawiódł, zawiódł nasze dzieci". Masowa strzelanina w szkole na Florydzie

Więcej o:
Komentarze (60)
Strzelanina w USA. Zabił pięć osób i popełnił samobójstwo
Zaloguj się
 • 45rtg

  Oceniono 23 razy 11

  Całe szczęście, że miał broń. Dzięki temu mógł skutecznie powstrzymać napastnika.

 • Tds Sbl

  Oceniono 22 razy 8

  Pracowite kobiety są w stanie doprowadzić każdego faceta dowolnie nisko, szczególnie gdy słuchają życzliwych koleżanek i mamusi jak sobie okręcić męża. A później są ofiarą niewinną.

 • mniklasp

  Oceniono 19 razy 5

  Ameryka jest wolnym krajem , mieszkam tu i jestem przeciwnikiem broni, posiadania i uzywania. W USA mieszka chyba ponad 300 ml ludzi. Ponad 90% ludzi to spokojni i praworzadni obywatele ktory mimo ze maja bron , jej nie uzywaja. Jezeli te 30 ml ludzi w tym dorosli powiedzmy 15 ml strzelaja , gwalca i bija to robi to ogromna statystyke na niekorzysc USA. Najwiecej zabojstw jest wsrod gangow pozniej klotnie rodzinne w tym najwiecej zabojstw kobiet , gwaltow . Masowe strzelaniny to moze 300 - 400 ludzi zabitych w roku wobec okolo 4 tys w klotniach rodzinnych. Mimo to , wg mnie,USA jest najlepszym na swiecie krajem do zycia.
  .

 • lz5

  Oceniono 10 razy 4

  Ja się pytam, kiedy w końcu będziemy mieli strzelaniny w Polsce?! Pistolet dla każdego!

 • do100jnik

  Oceniono 12 razy 4

  to już zaczyna być nudne jak ci islamscy terroryści mordują zdrowy amerykański naród

 • jozbieszczad

  Oceniono 34 razy 4

  ********Strzelanina w USA. "Oto nowa normalność"

  Jaka nowa ?
  Przecież zaczęli przed wiekami od Indian.

 • Tds Sbl

  Oceniono 17 razy 3

  czyli kolejna puszczająca się żona bezkarna, co przy rozwodzie miała dostać 80% majątku wspólnego - jak to jest w zwyczaju w wielu stanach USA.

 • michus00

  Oceniono 15 razy 3

  USA to dziki kraj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX