Członek Pussy Riot w ciężkim stanie w szpitalu. Traci wzrok i nie może chodzić. "Został otruty"

Piotr Wierziłow z grupy Pussy Riot trafił na oddział toksykologiczny w moskiewskim szpitalu. Jego stan jest bardzo ciężki. Rodzina i bliscy twierdzą, że został otruty.

Jak podaje BBC, członek Pussy Riot poczuł się źle zaraz po opuszczeniu sądu, w którym odbywała się przeciwko niemu rozprawa. Po powrocie do domu Wierziłow położył się do łóżka i wkrótce zaczął się uskarżać na pogarszający się stan zdrowia.

Pussy Riot: Piotr Wierziłow w ciężkim stanie

Członkini Pussy Riot Weronika Nikulshina poinformowała rosyjskie media, że Wierziłow mógł zostać otruty. Najpierw miał zaczął uskarżać się, że traci wzrok. "Potem przestał mówić i chodzić" - powiedziała.

Aktywista wciąż przebywa w szpitalu w ciężkim stanie. Żona Wierziłowa napisała na Twitterze, że stan jej męża jest bardzo poważny. Członkowie Pussy Riot informują też, że matce aktywisty nie pozwolono zobaczyć syna.

Wciąż nie podano oficjalnej informacji na temat przyczyn złego stanu Wierziłowa.

Wcześniej wtargnął na murawę podczas mundialu

Piotr Wierziłow wraz z innymi aktywistami wtargnął na murawę podczas finałowego meczu mundialu w Rosji, by zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka w tym kraju. Aktywista został aresztowany na 15 dni.

Wierziłow jest mężem aktywistki Pussy Riot, Nadieżdy Tołokonnikowej, która odbywa karę dwóch lat więzienia za wykonanie w 2012 roku wraz z innymi członkiniami grupy Pussy Riot utworu "Bogurodzico, przegoń Putina" w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Rosja zachęca do głosowania przy pomocy homofobii i ksenofobii

Więcej o:
Komentarze (108)
Członek Pussy Riot w ciężkim stanie w szpitalu. Traci wzrok i nie może chodzić. "Został otruty"
Zaloguj się
 • cyniczny.komentator

  Oceniono 49 razy 15

  Głupi naiwniak. Co on myślał robiąc ten numer podczas mistrzostw? Że matiuszka Rassija mu odpuści? Że paluszkiem mu pogrożą? To jest Rosja. Albo umrze w męczarniach, albo skończy jako ślepy i sparaliżowany kaleka - ku przestrodze innym, którzy by chcieli pójść w jego ślady.
  Nie to, że bronię Rosji. Nie. Po prostu pokazuję, że w Rosji jak się chce walczyć w władzą, to trzeba mieć za sobą kilka dywizji pancernych.

 • Romulus Augustulus

  Oceniono 32 razy 12

  Iwan Grozny, Mikolaj Krwawy, Putin Truciciel-nie znam innego kraju w swiecie w ktorym by bylo tylu wladcow-psychow, sadystow i mordercow. To nie Swieta Matuszka Rossija ale dno piekiel.

 • wesslingharald

  Oceniono 26 razy 8

  W czasie publicznej orgii ze swoją (ciężarną) żoną w muzeum wyglądał na chojraka.

 • tadlucas

  Oceniono 31 razy 7

  Jak ktoś jest członkiem zespołu o nazwie "Bunt cipy", nie ma co się dziwić, że żołądek mu nie wytrzymuje. Oślizgły, paskudny typ. Pasuje do swoich towarzyszek ciągnących kasę z USA za ujadanie na niedźwiedzia.

 • olywerus

  Oceniono 37 razy 5

  u nas jakby jakiś kibol wleciał na boisko podczas meczu to wyborcza by też zrobiła z niego bohatera?

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 4

  " ... Nadieżdy Tołokonnikowej, która odbywa karę dwóch lat więzienia za wykonanie w 2012 roku ..."

  Siedzi ruski rok!?

 • lubat

  Oceniono 42 razy 4

  Jak się ćpa, to trzeba używać czystego towaru, a nie zwalać na Putina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX