Turcja. Trzęsienie ziemi na Riwierze Tureckiej. Ewakuacja turystów popularnych kurortów

Turyści ewakuowani po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w środę rano Turcję w okolicy prowincji Antalya. Epicentrum miało miejsce w morzu na południe od Riwiery Tureckiej. Na razie nie ma informacji o ofiarach.

W środę rano trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 nawiedziło Riwierę Turecką. Jego epicentrum miało miejsce w Morzu Śródziemnym, ok. 66 km na południe od miasta Tekirova w prowincji Antalya. Goście niektórych hoteli zostali ewakuowani.

Według Express.co.uk, wstrząsy wystąpiły w środę o 7.21 miejscowego czasu. Odczuli je także mieszkańcy Cypru. Jego ognisko znajdowało się na głębokości prawie 60 km.

Trzęsienie ziemi w Turcji - ofiary

Aktualnie nie ma informacji o ofiarach. Z okolicznych hoteli ewakuowano turystów.

Na stronie Lastquake świadkowie piszą, że "czuli wibracje" i "rzeczy się ruszały", a także, że wstrząsy trwały przez dłuższy czas i były "dość gwałtowne". Jedna z osób opisuje, że ewakuacja jej hotelu trwała 3-4 minuty.

Trzęsienie ziemi w Turcji - sytuacja Polaków 

"Trzęsienie ziemi w rejonie Antalyi nie spowodowało szkód ani ofiar. Miejscowe władze nie ogłosiły stanu klęski żywiołowej" - napisało nam Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

"Do Ambasady RP w Ankarze nie wpłynęły również jakiekolwiek sygnały o poszkodowanych obywatelach RP. W związku z powyższym nie zaistniała potrzeba ewakuacji turystów z hoteli ani ich transferów do Polski. Ambasada RP w Ankarze monitoruje sytuację w regionie i jest w kontakcie z właściwymi władzami miejscowymi" - dodał resort.

Riwiera Turecka

Riwierą Turecką określany jest region w południowo-zachodniej Turcji położony nad Morzem Śródziemnym. Jest popularnym miejscem wypoczynku także Polaków. Znane kurorty to m.in. Antalya, Alanya, Marmaris, Side, Kemer czy Cesme.

Tajemniczy rozbłysk na niebie i głośny huk. Upadek meteoroidu wywołał trzęsienie ziemi

Więcej o:
Komentarze (23)
Turcja. Trzęsienie ziemi na Riwierze Tureckiej. Ewakuacja turystów popularnych kurortów
Zaloguj się
 • es-x

  Oceniono 24 razy 16

  Brawo gazeta. Ponad doba opóźnienia w takiej wiadomości. Za to z konfliktem Rusin Rozenek jesteście na bieżąco co do minuty. Coraz mnie chce mi się tu zaglądać bo robi się z Was bardziej pudelek niż serwis informacyjny. Abstrahując już od jakości przekazywanych informacji.

 • zigzaur

  Oceniono 16 razy 4

  Jak all inclusive, to all inclusive!

 • Monika Świerk

  Oceniono 5 razy 3

  Przestańcie pieprzyc niesprawdzone informacje. wyssane z palca. Jaka ewakucja skąd chyba wam z mózgów. Syn aktulanie jest w Alanya,poczuł lewdie drgniecie a wy piszecie bzdury aby wystarszyc ludzi.Dzwoniłam do niego i nic sie nie dzieje,.Nie ma zadnej ewakucji bo epicenrum było na morzu daleko od riwiery.

 • slawomir r

  Oceniono 2 razy 2

  Gdzie Antalya a gdzie Marmaris? To trochę inne morza, ale może to tylko szczegół.

 • gtpress

  Oceniono 2 razy 2

  full service

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 2

  Ciekawe czy przedstawiciele służb dyplomatycznych reprezentujących "dobrą zmianę" jadą już DO tych kurortów, czy może raczej w ODWROTNĄ stronę?..... :-))

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Natura probuje sie pozbyc niepotrzebnego jej, do tego wyjatkowo nienawistnego balastu 😲😏

 • Izabela Witkowska

  Oceniono 2 razy 0

  Droga gazeto gdzie miała miejsce ta ewakuacja? W jednym hotelu i wy piszecie że ewakuowano cała Riwierę? A wiecie że Riwiera to skupisko kilku miast a nie jeden hotel? Dlaczego robicie sensacje kolorujecie prawdziwe fakty? I co może jeszcze wydacie ostrzeżenie nie jedzcie ludzie do Turcji?

 • rikol

  Oceniono 3 razy -1

  Czyżby ich bóg ich ukarał za islamizm?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX