Do trzech uderzeń drewnianą deską. Szkoła w USA przywraca kary cielesne. "Kolejne narzędzie"

Rodzice uczniów jednej ze szkół w stanie Georgia USA otrzymali prośby o wydanie zgody na stosowanie kar cielesnych wobec dzieci. Uczniowie mają być, w ramach kary, uderzani drewnianą deską.

Jak donosi CBS, oczy sporej części Stanów Zjednoczonych są zwrócone w stronę miasta Hephzibah w stanie Georgia. Tamtejsza szkoła The Georgia School of Innovation and Classics postanowiła bowiem urozmaicić regulamin i wprowadzić kary cielesne.

Do rodziców uczniów szkoły trafiły prośby o zaakceptowanie nowej kary wobec pociech: uderzania ich deską w pośladki. Zgodnie z informacjami w formularzach rozesłanych przez placówkę, dzieci, w czasie wykonywania kary, mają trzymać ręce na kolanach lub biurku.

Wszystko ma dziać się w zamkniętym pomieszczeniu - kara nie będzie wymierzana publicznie. Zgodnie z regulaminem uczeń może być uderzony maksymalnie trzy razy. Określono też dokładnie, jak wyglądać ma narzędzie do bicia. Ma mieć ponad 60 centymetrów długości, 2 cm grubości i 15 cm szerokości.

"Kara cielesna była normalną formą kary". Co 3. rodzic wyraził zgodę

- Były czasy, kiedy kara cielesna była normalną formą kary i nikt nie miał z tym problemu. To tylko kolejne narzędzie w dyscyplinarnym wachlarzu, z którego możemy korzystać - mówił WRDW 12 dyrektor szkoły Jody Boulineau.

Dotychczas formularze odesłało około 100 rodziców i według dyrektora szkoły, w co trzecim wyrażano zgodę na kary cielesne wobec dzieci.

Bicie deską to ani nowa, ani stara metoda dyscyplinowania dzieci w Stanach Zjednoczonych. Takie kary są legalne w 19 stanach USA. Stan Georgia jest jednym z nich, a nowy regulamin szkoły z Hephzibah jest zgodny z wytycznymi stanowego prawa.

Więcej o:
Komentarze (190)
USA. Szkoła przywraca kary cielesne. Maksymalnie do trzech uderzeń deską
Zaloguj się
 • veni.vici

  Oceniono 44 razy 16

  Może to nie jest zbyt bolesne, ale na pewno bardzo poniżające... i o to chodzi, by przyszły pracownik wiedział, gdzie jego miejsce. Ernesto Guevara, jako student, pytany dlaczego nie idzie na demonstrację przeciw faszystom, odpowiedział - a po co? By dać okazję policji do spałowania nas? Ale dajcie mi karabin, to pójdę... a w Ameryce dostęp do karabinów jest łatwy.

 • white_lake

  Oceniono 28 razy 14

  to jakieś jaja chyba są,
  nie wierzę, coraz szybciej cofamy się do wieków ciemnych,
  te wszystkie technologie, internety i inne cuda niczego nie zmieniły, człowiek tylko chwilę próbował być lepszy, ale już wraca ciemnota, prymitywizm i przemoc,
  już widzę, jak w Polsce przyklaskują temu pomysłowi,
  ręce opadają

 • wykidajlo2

  Oceniono 22 razy 10

  U nas też to powróci. Gdy byłem uczniem podstawówki, można było dostać trzciną, dyscyplinką lub piórnikiem po łapach. Rodzice nie wyrażali żadnego sprzeciwu, w razie czego tatuś brał na kolano i uzupełniał szkolne działania wychowawcze. Wrzask rozwścieczonego tatusia ryczącego "ja ci pokażę, gdzie raki zimują" i "ja cię nauczę" i skowyt karconego grzesznika słychać było w promieniu co najmniej 100 metrów.

 • ukw8078

  Oceniono 22 razy 6

  Kary powinno się tak dobierać, by dziecko potrafiło je intelektualnie ogarnąć w kontekście przyczynowo-skutkowym, a jeśli tego jednak nie potrafi, bo jest głupie jak but lewaka, to przynajmniej na poziomie behawioralnym. Toteż w przypadku rozbrykanego ucznia nie posiłkujemy się filozofią egzystencjalną, lecz zwykłym klapsem. Tyle ogarnia nawet prostak i nieuk, ale lewak już nie, bo lewak to podludź.

  Http://kelthuz.blogspot.com/2012/09/anatomia-umysu-lewaka.html

 • rodziu81

  Oceniono 18 razy 6

  Proponuje u nas w szkołach wprowadzenie tzw. 'liścia pisowskiego'. Otwarta dłoń, strzał z prawej dłoni w lewy policzek z zamachem o kącie 90stopni.

 • Tds Sbl

  Oceniono 20 razy 6

  Ale wg statystyk, umiarkowanie bite dzieci z jasnych powodów, w dorosłym życiu popełniają o wiele mniej przestępstw i są lepszymi małżonkami i rodzicami (rozwody, liczba dzieci, alimenty, wykształcenie dzieci, zarobki dzieci itd.)

 • sop3

  Oceniono 9 razy 5

  W krajach Islamu gdzie obowiązuję kara chłosty,czynność ta może być wykonywana w sposób nieco łagodniejszy.Otóż egzekutor w czasie wykonywania chłosty, musi pod pachą ręki w której trzyma bicz trzymać Koran,który pod żadnym pozorem nie może upaść na ziemię, bo wtedy jego wychłoszczą.Bez Koranu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX