Rosja znalazła podejrzanych o otrucie Skripalów. Putin tajemniczo: wkrótce opowiedzą o sobie

Władimir Putin zapewnił, że Rosja wie, kim są podejrzewani o próbę otrucia Siergieja Skripala mężczyźni. Prezydent Rosji zapewnił, że zostali znalezieni. - To cywile - przekonywał.

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zabrał głos w sprawie dwóch Rosjan, którzy są podejrzani ws. Skripala. Według rządu w Londynie to oni mogą stać za próbą otrucia byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córki Julii.

Brytyjczycy upublicznili też ich wizerunki oraz nazwiska, są to Aleksandr Pietrow i Rusłan Boszirow. Wielka Brytania na bazie zebranych na ich temat informacji oceniła, że są oni oficerami GRU, czyli rosyjskiego wywiadu wojskowego. Wydano za nimi Europejski Nakaz Aresztowania.

Putin, odpowiadając na pytanie dziennikarza podczas forum we Władywostoku, stwierdził, że "wie, kim są ci ludzie".

Przyjrzeliśmy im się, wiemy kim są, znaleźliśmy ich. Mam nadzieję, że niedługo pojawią się i opowiedzą o sobie, myślę, że tak będzie lepiej

- powiedział Putin.

Dopytywany przez rosyjskiego dziennikarza, czy ci ludzie są cywilami, Władimir Putin ponownie podkreślił, że "oczywiście, że są cywilami".

Próba otrucia Skripalów

W marcu w Salisbury doszło do ataku silnie toksycznym nowiczokiem na Siergieja Skripala - byłego podwójnego rosyjskiego agenta, który przekazywał dawniej rosyjskie sekrety Brytyjczykom - oraz jego córkę. Oboje przeżyli. Do szpitala trafił też na krótko pierwszy policjant, który pojawił się na miejscu, Nick Bailey.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May stwierdziła, że decyzję o otruciu Skripalów wydano "na samym Kremlu".

- Niemal na pewno wydano na nią zgodę poza GRU, na wysokim szczeblu rosyjskiego państwa - mówiła Theresa May. I oskarżyła Moskwę, że tuż po ataku uruchomiła "powódź dezinformacji".

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Chcesz zostać bohaterem dzisiejszego dnia? Pomóż pszczołom >>

Atak silną trucizną w brytyjskiej restauracji. Były rosyjski szpieg w stanie krytycznym

Więcej o:
Komentarze (202)
Próba otrucia Siergieja Skripala. Władimir Putin: Znaleźliśmy podejrzanych
Zaloguj się
 • przechrztaimason

  Oceniono 47 razy 33

  Przypomniał mi się taki dowcip. CIA, FBI i FSB dostało zadania szukania zająca. Pierwsza do akcji ruszyła CIA i po 24 godzinach ogłosiła: Po dokładnym rozpoznaniu satelitarnym i podsłuchu rozmów telefonicznych nie natrafiono na ślad aktywności zająca. Następne do akcji ruszyło FBI. Kolejne 24 godziny i raport: Nasi agenci obstawili cały teren i systematycznie przeczesują go kwadrat po kwadracie, ujęcie zająca to kwestia godzin. Ostatnie rusza FSB. Po godzinie agenci wychodzą z lasu z ciężko pobitym niedźwiedziem, który zeznaje co następuje: Jestem zającem. Cała moja rodzina to zające i zawsze zającami byliśmy.

 • borsuk07

  Oceniono 45 razy 29

  to super, że " CYWILE " mają dostęp do rosyjskiego arsenału broni biologicznej.

 • wozdo

  Oceniono 18 razy 12

  okaże się że to zapewne naukowcy od meteorologii którzy wybrali się na kilka godzin do Londynu wybadać rodzaj tamtejszego deszczu

 • piotrus.zibi

  Oceniono 21 razy 9

  Haha, a nowiczoka zrobili w kuchni....w brytfannie....żałosne....

 • obeznany

  Oceniono 44 razy 6

  No oczywiście, że to byli tylko cywile, tak samo jak na Krymie i na Ukrainie. Wszystko tylko cywile. I turyści.

  Przyjechali w piątek do Londynu, w sobotę pojechali do Salisbury pospacerować w okolicy domu Skripalów żeby w niedzielę pojechać tam jeszcze raz i od razu odlecieć do Moskwy. Tak przecież robią wszyscy cywile i turyści w Londynie. Nie wiem, czego czepiają się ci Anglicy.

 • bog43

  Oceniono 18 razy 4

  z góry wie , że będą o sobie mówić . Rosja to piękny i dziwny kraj , tam nawet niewinni stając przed plutonem egzekucyjnym zapewniali o swojej wierności do wodza . Napisałem wodza , bo fakt niezależny od nazwiska . Dziwne też , że żyją tam ludzie , choć z każdym rokiem jest ich mniej o 300 tyś.

 • keeperczarny

  Oceniono 8 razy 4

  Ten dowcip wziąłeś z książki "Gra lwa" Nelsona DeMille. Zamiast FSB była nowojorska policja.

 • makskey1

  Oceniono 28 razy 4

  ruska trolownia ( z bratnią pomocą naszych pistroli) dwoi się i troi w minusowaniu komentarzy niezgodnych z linią Kremla. Petersburg ładne miasto poza tym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX