Polski MSZ reaguje na zatrzymania w trakcie protestów w Rosji. Apel o zwolnienie nieletnich

Polskie władze "z niepokojem przyjęły" reakcję Kremla na niedzielne demonstracje przeciwko reformie wieku emerytalnego - przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Polski MSZ ocenia, że użycie siły i zatrzymania kilkuset osób wyrażających swoje poglądy jest nieuzasadnione. Polskie władze uważają też, że "podważa to przyjęte przez Rosję międzynarodowe zobowiązania w sferze ochrony praw człowieka do wyrażania poglądów, w tym do krytyki władz". Ministerstwo podkreśla, że "szczególne zaniepokojenie budzi postępowanie władz wobec osób małoletnich".

Resort spraw zagranicznych poinformował również, że Polska przyłącza się do stanowiska Unii Europejskiej wzywającego do zachowania przez Rosję podjętych zobowiązań oraz szybkiego zwolnienia zatrzymanych, w szczególności młodzieży i dziennikarzy.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (65)
Polski MSZ reaguje na zatrzymania w trakcie protestów w Rosji. Apel o zwolnienie nieletnich
Zaloguj się
 • 1group

  Oceniono 19 razy 13

  Nadwiślańskie "mocarstwo' znowu stara się nasikać na buty Putinowi. I po cholerę się wygłupiać popiskując?

 • polakadam

  Oceniono 39 razy 13

  UE apeluje do pisu o przestrzeganie prawa. A pisiory czują się upoważnieni do pouczania Rosji o demokracji. He he he.

 • jozbieszczad

  Oceniono 38 razy 12

  Czy Polski MSZ wysłał taką notkę do właścicieli snajpera strzelającego w Palestyńskie dzieci i dziennikarzy ?
  Hę ?

 • zawsze888

  Oceniono 27 razy 11

  .....szkoda, ze polskie MSZ nie protestowalo jak policja hiszpanska rok temu podczas referendum w Katalonii palowal, skakala po glowach, kopala i znecala sie nad kobietami i starcami....gdzie byli nasi polscy obroncy demokratycznych swobod, gdy policja francuzka strzelala z broni gladkolufowej do demonstrantow.....co z niemiecka policja podczas szczytu G-21....co z policja w Grecji.....no i to co najistotniejsze.....co z brutalna przemoca pilicji najwiekszej "demokracji swiata"....tam tradycyjnie policja jest bardzo delikatna prawda???....przestanscie sie wiec osmieszac durnowate rusofoby.....

 • realistas

  Oceniono 22 razy 10

  Dlaczego polski MSZ nie reaguje gdy w Polsce zatrzymywani są uczestnicy demokratycznych demonstracji, gdy łamana jest Polska konstytucja? Polacy są gorsi od Rosjan?

 • cmochall

  Oceniono 11 razy 7

  Demonstranci wykorzystali dzieci do walki politycznej a nasze MSZ reaguje .Smiechu warte zwlaszcza w swietle umorzenia sledztwa przez pis prokurature odnosnie kopania i plucia na kobiety w czasie Marszu.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 9 razy 7

  Hipokryzja...
  Szkoda, że nie ma mocniejszego słowa.
  Chociaż...:
  wy..pie.rd@la.ć!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX