Nożownik zaatakował w Paryżu. Jest siedem osób rannych, w tym dwóch turystów

W Paryżu mężczyzna uzbrojony w nóż i stalowy pręt zaatakował w niedzielę wieczorem grupę osób. Rannych zostało 7 osób, w tym dwóch brytyjskich turystów.

Czworo z nich jest w stanie krytycznym. Policja zatrzymała napastnika, według AFP, mężczyznę narodowości afgańskiej.

Według źródeł zbliżonych do śledztwa, na które powołuje się AFP, nic na razie nie wskazuje na terrorystyczny charakter ataku. Świadkowie relacjonują, że przechodnie próbowali powstrzymać napastnika.

Jak zachować się w trakcie zamachu bombowego?

Więcej o:
Komentarze (224)
Atak nożownika w Paryżu. Jest siedem osób rannych, w tym dwóch turystów
Zaloguj się
 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 107 razy 61

  Ciapek z nożem pociął ludzi, ale to nie jest akt terroru. A potem płacz, lament i niezrozumienie dlaczego Gazeta Wyborcza znika z rynku i nikt jej nie kupuje...

 • gassarbaiter

  Oceniono 82 razy 52

  Jak nożowniczka narodowości polskiej zaatakowała we Włoszech, to tytuł w gadzinówce szechtera brzmiał Polka zaatakowała nożami we Włoszech. A teraz mamy nożownika.

 • Andrzej J.

  Oceniono 50 razy 42

  Ludzie, odpuście sobie to ,,przyjmowanie uchodzców'', dajcie spokój. Zwykłym ludziom naprawdę żyje się ciężko a wy im chcecie dokładać jeszcze jeden problem. Naprawdę nie możecie zrozumieć że ludzie mogą się bać, i mają prawo się bać napływu ogromnych rzesz ludzi z innego kręgu kulturowego, w dodatku nastawionych wrogo i roszczeniowo? Przestępczość, gwałty, morderstwa, strefy bezprawia, imigranckie bandy atakujące kierowców ciężarówek, zwiększająca się systematycznie ilość roszczeniowo nastawionych i siejących terror muzułmanów. Ludzie to widzą i nie chcą tego u nas. Bogaci pozamykają się w strzeżonych osiedlach a zwykły człowiek zostanie sam na sam z problemami które stwarzają uchodźcy. Ludzie mają tez juz dość hipokryzji wszystkowiedzących elit których stać jedynie na oskarżanie własnych obywateli o islamofobię, ksenofobię i faszyzm i wprowadzanie kar za mowę nienawiści a sami sobie żyją z daleka od problemów. Dziwne, że te same środowiska, które tak krzyczą o tolerancji, demokracji i wolności jednocześnie zachwycają się bardzo radykalną religią, w której nie ma żadnego miejsca dla tolerancji czy demokracji, bo w ich świętej księdze nie ma takich pojęć. Ja mam wielu znajomych których można określić mianem lewicowca i nie znam NIKOGO kto popierałby przyjmowanie imigrantów-islamistów w tym kraju. Jestem antypisowcem, ale argumenty opozycji są tak głupie, tak wydumane, tak KŁAMLIWE że słuchanie ich aż boli. Na świecie jest 7 mld ludzi. Większość z nich to ubogi Trzeci Swiat. Wielu żyje w tak niewyobrażalnej nędzy że nasze wysypiska smieci to dla nich luksus. Wszystkich ich chcecie przyjąć, dac dach nad głowa i nakarmić? Czy wy sie dobrze czujecie? A jesli nie wszystkich to w którym miejscu postawić granice? Po pierwszym miliardzie? Dwoch? A czym trzeci miliard jest gorszy od dwoch pierwszych? Czy to etyczne? Czy wy wogóle zdajecie sobie sprawę ze skali tych migracji? To nie jest parę tysięcy ludzi. To są dziesiatki, jeśli nie setki milionów. Sama Afryka liczy już około 2 miliardy ludzi. Za chwilę zaleją Europę i nie będziemy mieli z czego żyć, bo poprostu nie wystarczy zasobów na nas i na nich. Wam ciągle się wydaje że Zachód jest wielki i potężny, wszystko może i na wszystko go stać. Obudźcie się! Dziś Zachód to ciągle kurczące i starzejące się spoleczenstwa. To zaledwie 15% ludności świata! Na każdy milion uchodźców którzy tu trafią w krajach z których uciekają rodzi sie kilka milionów jak nie kilkanaście czy kilkadziesiat kolejnych którzy za chwile zapukaja do naszych drzwi... Wogóle ta hipokryzja miłośników "Przyjmowania Uchodźców" - koniecznie z dużej litery, jest już nie do zniesienia. Oni tych ludzi tak naprawdę mają głęboko w d****, tu chodzi tylko o to by się polansować, pokazać jaki jestem postępowy i lewicowy. Zobaczcie, mówią z nad swojej sojowej kawki w drogiej restauracji - jaki jestem wspaniały, jaki empatyczny.
  Ale jest jeszcze jedna grupa popierajaca "Przyjmowanie Uchodźców", chociaż w ich przypadku należałoby mówić raczej o sprowadzaniu uchodźców; to nawiedzeni fanatycy tzw. wielokulturowości. Oni naprawdę wierzą że wielorasowe i wielonarodowe państwo to będzie jakiś raj na ziemi.
  Ostatni drań ten kto widząc dziecko uciekające przed wojną nie chce pomóc. ALE dla mnie uchodźca to jest właśnie matka z dzieckiem na ręku UCIEKAJĄCA z terenów DZIAŁAŃ WOJENNYCH do pierwszego bezpiecznego miejsca, a nie cwaniak który sam nawiał a dzieciaki i kobiety zostawił w piekle. Tym tchórzom nie należy się pomoc tylko po 100 batów na gołe dupska i odesłanie do Afryki albo na Bliski Wschód. To są najgorsze śmiecie ludzkie, bo bądźmy szczerzy - każdy z nich mógł wziąć zamiast iphone'a jakąś sierotę na barana i tachać do bezpiecznej Europy. Ale nie chciało się... miało się to w d... nie opłacało się... a teraz oczekuje się POMOCY. Niby z jakiej racji???

 • na_grobli

  Oceniono 59 razy 33

  Co sie stało, że można na Wyborczej takie wydarzenie komentować?
  Może jakiś wstępniaczek panie Michnik...

 • lotus2008

  Oceniono 45 razy 31

  Po ocenie komentarzy widac liste obecnosci na forum:D Obecni: liberalno-lewicowi 25-30%, prawicowo-konserwatywni 70-75%. Zwyciezamy nawet w Waszym mateczniku :D
  Jak to Lepper powiedzial do Tuska i spolki w Sejmie? "Wy stoczni, Waszego matecznika nie potrafiliscie uratowac, a Wy Polske chcecie ratowac?".
  Tak Czerscy... Wam sie marzy wygrywanie wyborow, trybunaly, sady dla nas...
  Good luck. Gooood luck.

 • premier_scretyna

  Oceniono 34 razy 28

  On z nożem i prętem, a my go kredkami!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX