Podejrzany o zabójstwo 11-latka sprzed 20 lat bywał w Polsce. Brał udział w obozach harcerskich

Holender, podejrzany o zabicie 11-letniego chłopca, został zatrzymany po 20 latach od dokonania zbrodni. Jak się okazuje, przez wiele lat mężczyzna miał regularnie kontakt z polską młodzieżą. Przyjeżdżał tutaj na obozy harcerskie.

Jos B., 55-letni Holender, od czerwca był ścigany ogólnoeuropejskim nakazem aresztowania. Wydano go, kiedy holenderscy i francuscy śledczy znaleźli jego ślady biologiczne w domku letniskowym w Wogezach i dopasowali je do materiału genetycznego odnalezionego na ubraniach ofiary. Mężczyzna został ostatnio zatrzymany przez hiszpańską policję niedaleko Barcelony.

Jos B. pracował z polską młodzieżą

Jak dowiedział się Fakt24.pl, Holender przez wiele lat regularnie bywał w Polsce. Przyjeżdżał tu na obozy harcerskie, podczas których prowadził zajęcia z survivalu i bushcraftu. Potwierdziła to rzeczniczka prasowa ZHP Martyna Kownacka. - Nigdy nie był wychowawcą lub opiekunem na wyjazdach organizowanych przez ZHP oraz nigdy nie pełnił żadnych funkcji w naszych strukturach. W przypadku zajęć prowadzonych przez Josa B. odbywały się one w obecności i pod nadzorem instruktora sprawującego opiekę nad harcerzami - powiedziała w rozmowie z portalem. 

Zgodnie z informacjami przez nią przekazanymi, mężczyzna ostatni raz uczestniczył w obozie w ubiegłe wakacje. Jedno ze lokalnych środowisk harcerskim współpracowało z nim przez wiele lat. 

Martyna Kownacka zaznaczyła, że nigdy nie było żadnych skarg na zachowanie Josa B. ani od rodziców ani od harcerzy, jednak ZHP powiadomiło o sprawie organy ścigania. - Skontaktowaliśmy się z policją już w piątek - zapewniła.

Podejrzany o brutalne morderstwo sprzed 20 lat

Jos B. jest podejrzewany o morderstwo 11-letniego Nicky'ego Verstappena, który w 1998 roku przebywał na obozie letniskowym przy granicy holendersko-niemieckiej. Chłopiec zaginął 9 sierpnia, kolejnego wieczoru odnaleziono jego ciało. Śledczy ustalili, że przed śmiercią został wykorzystany seksualnie. 

Więcej o:
Komentarze (35)
Podejrzany o zabójstwo 11-latka sprzed 20 lat bywał w Polsce. Brał udział w obozach harcerskich
Zaloguj się
 • harry_callahan

  Oceniono 15 razy 7

  Niech zgadnę - animator kultury?

 • think-10

  Oceniono 5 razy 5

  morderstwo 11 letniego dziecka liczy sie podwojnie z powodu ufnosci dziecka. Morderca nie powinien juz nigdy byc na wolnosci.

 • stanislawperkoz

  Oceniono 15 razy 5

  Jak widać są różni ubogacacze kulturowi...

 • 4v

  Oceniono 13 razy 3

  Pedofili zawsze ciągnie do dzieci. Ci wszyscy "animatorzy", harcerze, trenerzy, wuefiści, pielęgniarze w szpitalach dziecięcych. Oni wszyscy powinni być objęci jakąś obserwacją, przechodzić jakieś testy.
  Całego zła się nie wyeliminuje, ale by wyraźnie spadło. A ku...e syny by się bały.

 • sztucznypolak

  Oceniono 6 razy 2

  Przebywal na tych obozach calymi tygodniami.
  Jako kto? Nie dzialal w harcerstwie w kraju zamieszkania. W nikim nie wzbudzilo to zadnych podejrzen?

 • vito3

  0

  te ciule w mundurkach z krotkimi spodenkami zawsze wydawali mi sie jacys dziwni i od zawsze lgneli do dzieci

 • ja5569

  0

  Niech zgadne: Boruch mu bylo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX