Komentarze (671)
Paul Krugman o Polsce i Węgrzech: Demokracja tam jest martwa
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rafthetough

  Oceniono 16 razy 10

  Wyborcza , TVN, Newsweek dzień w dzień opluwają Polskę i Polaków, to brak wolności mediów?? Sprawdźcie Media w Niemczech czy Szwecji, tam to dopiero dyktatury są.

 • prodigy01

  Oceniono 16 razy 10

  Zniszczyli wolnosc prasy. Taaa. A w jaki sposob? W tym kraju dalej mozna pisac co sie chce i gdzie chce w przeciwienstwie do USA gdzie groza wielomilionowe pozwy.

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 18 razy 10

  Demokracja w Polsce ma się świetnie. To, że demokratyczny wybór dokonany przez Polaków nie podoba się garstce oszołomów nie oznacza jeszcze, że w Polsce nie ma demokracji. Jest, i właśnie dzięki temu jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 32 razy 10

  Bełkot felietonisty zza oceanu okazuje się ważniejszy niż rozruchy w Niemczech.

 • dojcze_kabana

  Oceniono 48 razy 10

  Demokracja jest tylko wtedy gdy Bolek każe pałować, ABW siedzi w redakcji WPROST i wyrywa prywatne laptopy dziennikarzom albo wjeżdża do bidnego studenciny o 6 rano, obietnice wyborcze wiążą tylko tych do których są kierowane, PSL zdobywa 20%, a głosy przechodzą przez rosyjskie serwery. W przeciwnym razie mamy nazizm, bolszewizm, komunizm i ch.j wie co jeszcze

 • wojtem

  Oceniono 34 razy 10

  Nobel zszedł na psy, a sam pan Nobel się przewraca w grobie. A za co dostal Nobla Obama? Za wysoki poziom pigmentu we krwi?

 • dryl1

  Oceniono 38 razy 10

  Nobel schodzi na psy. Nie Albert Nobel a ta gromada lewaków , która rozdaje nagrody.

 • 01kotek01

  Oceniono 13 razy 9

  "No, to teraz Europa Wschodnia jest wolna od obcej komunistycznej ideologii. Może wrócić do swojej prawdziwej historycznej drogi - faszyzmu". Dodaje przy tym, że w 2018 roku takie stwierdzenie "wcale nie brzmi jak żart".
  No tak brakuje jeszcze zdania, bardzo popularnego u tych ignorantow, że w czasie drugiej wojny światowej Polacy budowali i prowadzili obozy koncentracyjne na swoich ziemiach.
  "Dodaje, że zarówno kierowany przez Viktora Orbana Fidesz na Węgrzech, jak i Prawo i Sprawiedliwość, z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele, stworzyły "reżimy", które dalej utrzymują wybory powszechne, ale zniszczyły np. wolność prasy i niezależność sądownictwa. "
  Tak, szczegolnie takie media jak Gazeta Wyborcza, Newsweek, TVN, i większość podobnych tytułow są szczegolnie propisowskie. Dniem i nocą sączą nieustannie pisowską propagandę....?
  No, a środowisko prawnicze tak jest opanowane manią pisowską, że wszczęły jawny przeciwko państwu - to wyraz strachu i podporzadkowania...?

  Podsumowując, ręce opadają Krugman može zna się na ekonomii, lecz na sytuacji politycznej ani na jotę.
  Opowiem mu Stefanem Kisielewskim, ktory tak odpowiedział Michnikowi podobnie myślącemu, w podobnej poetyce co Krugman, ktory chciał wprowadzić dyktaturę jednej ideologii, czyli neoliberalizmu, liberalizmu i wszystkich, ktorzy się niezgadzali z jego ideologią nazywał 'demokratycznie' faszystami tak PO prostu....
  "Przecież ten dzisiejszy Michnik to totalitarysta. Demokratą jest ten, kto jest po mojej stronie. Kto ze mną się nie zgadza, jest faszystą i nie można mu podać ręki. A tylko Michnik wie, na czym polega demokracja i tolerancja. On jest tutaj sędzia, alfa i omega."
  No i wszystko jasne....

 • smileykkk

  Oceniono 11 razy 9

  Paul Krugman zyd globalista promujacy socjalizm rzecz jasna demokrata.. np taki w /danii choc dostal nagrode nobla nie kuma ze tam socjalizmu nie ma... na lamach lewackiego The New York Times straszy ze obywatele moga przypomniec sobie o swoich prawach i uczestniczyc w zyciu politycznym swoich panstw ...straszne.

 • genocidezionism

  Oceniono 21 razy 9

  zyd Psau Krugman który dostał nobla nie wiadomo za co ale wiadomo po co powinien opisać to na czym się zna. W Polsce nie był nigdy a w Israelu dosyć często bywał obecnie troszke dawno nie był bo boi sie dostać kamieniem w głowę od Palestyńskiego dziecka.
  Krugman napisz o rezimie syjonistycznym w Palestynie. Kruger napisz o braku demokracji w syjonistycznej Palestynie , Kruger napisz o tym ,że jest to kraj rasistowski w prawa sa tam zagwarantowane jedynie dla wybrańców a nie dla obywateli Israela, Kruger napisz ,że Israel to kraj tewrroru religijnych ajatollahów w kipach na glowie , Kruger napisz o tym na czym sie znasz nie pisz bzdur za niemieckie brudne pieniądze, Kruger idz.d0 speca od prania brudnej kasy zyda Abramowicza zapłaci ci więcej bo mu właśnie Rząd Zjednoczonego Królestwa majątki konfiskuje , Kruger nie pieprz głodnych kawałków idź sie przespać a po drodze do kibla.
  Kruger czy to twoja karykatura na zdjęciu w GW z niemieckimi napisami ? Kruger nie znasz niemieckiego jak możesz tak kłamać , Kruger nie nawołuj do nieprzestrzegania polskiego prawa dlatego tylko ,że jesteś żydem w Polsce mamy Polskie Prawo nie żydowskiew , demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze , Widzisz Kruger nakpier powiedz mi gdzie leży Polska?
  Kruger podziel sie pieniędzmi za tego wątpliwego nobla z okjcem dyrektorem Rydzykiem ma genialne pomysły i dostaniesz procent w postaci 100 tys razy Bóg Zapłać. Kruger wal się

 • bez_skrupulow

  Oceniono 19 razy 9

  Z takim nazwiskiem ten gość to chyba powinien wiedzieć coś o faszyzmie

  A pozatym: demokracja w USA to przecież jedna wielka ściema

 • invest_pl

  Oceniono 15 razy 9

  No, to teraz Europa Wschodnia jest wolna od obcej komunistycznej ideologii. Może wrócić do swojej prawdziwej historycznej drogi - faszyzmu... No tak faszyzm to EUROPA WSCHODNIA. Nie Włochy, Niemcy, Portugalia nawet. Europa Wschodnia!!! tez mi noblista z d...

 • citisus

  Oceniono 23 razy 9

  Krugman to Żyd.....rodzina wyemigrowała z Białorusi :)))

  Pewnie z tych co to Czerwoną Armię 17 IX witali kwiatami....
  Demokrata :)

 • sthoss

  Oceniono 27 razy 9

  Tak to bywa jak niezorientowani zabierają głos. Wychodzi z tego taki farfocel jak "brak demokracji w Polsce". Ale jak ktoś lubi z siebie robić pajaca nawet noblista to kto mu zabroni.

 • hegemon123

  Oceniono 19 razy 9

  No bo jak nie rządzą nasi; to wiecie rozumiecie; nima demokracji....

 • heliheli

  Oceniono 16 razy 8

  jak widac bycie noblista wcale nie przeszkadza w byciu de/bilem . Ten pan wiesci o polsce pobiera z dzielnicowego warzywniaka . Radze pojechac do chicago i zobaczyc 12 zastrzelonych i ok 100 rannych w kazdy weekend ...

 • koalala2

  Oceniono 14 razy 8

  Bardzo mnie cieszą te coraz szerzej zakrojone porównania robione przez lewackie autorytety ponieważ coraz bardziej odsłaniają absurdalność stawianych przez lewactwo hipotez. Demonizowanie przez lewactwo wszystkiego co nielewackie odsłania słabość i luki postrzeganego przez nich porządku swiata. Wszystko co nielewackie ma zostać zniszczone, zrownane z ziemią a wszyscy mają myśleć po lewacku .... no way

 • marcin1948

  Oceniono 12 razy 8

  "Paul Krugman ....wyróżniony ekonomicznym Noblem w 2008 roku za swoje dokonania w dziedzinie teorii handlu międzynarodowego."
  Niech on lepiej nie teoretyzuje o handlu międzynarodowym tylko ROZWIĄZUJE realne problemy handlu międzynarodowego.A tym realnym problemem jest to że międzynarodowe korporacje/firmy nie płacą podatków w kraju gdzie coś wyprodukowali tylko tam gdzie jest centrala firmy albo w rajach podatkowych??Dlaczego osoby FIZYCZNE płacą podatek dochodowy w kraju w którym pracują ,a osoby PRAWNE (międzynarodowe sieci!) w kraju,w którym zarejestrowana została "centrala firmy" bardzo często w rajach podatkowych??!!

  Także panie krugman (wiadomej nacji:) zajmij sie pan tym czym trzeba a nie politykom.No ale on nie kiwnie palcem bo by swoim "miedzynarodowym braciom" geszeft zepsuł a zgodnie z talmudem mógłby stracić za to głowę :)

 • Paweł Graczyk

  Oceniono 22 razy 8

  Argumenty "ex cathedra" to specjalnosc GW :D Ten belkot jest nie dla polakow a dla lewackiego establishmentu w USA... Jak to powiedzial pewien czlowiek madrzejszy od tego ekonomisty: "Krok poza swoja domene wiedzy, jest czasem jak krok zrobiony gdy czlowiek stoi na urwisku." :)

 • ponury424

  Oceniono 22 razy 8

  Jeżeli to coś, plotące niestworzone brednie, wysnuwające księżycowe teorie, posiada wiedzę ekonomiczną równą historycznej, to jak najbardziej temu cadykowi nagroda Nobla należała się.

 • elkana777

  Oceniono 15 razy 7

  taki ekonomista jak Balcerowicz i taki laureat jak Obama

 • beton44

  Oceniono 13 razy 7

  Zniszczyli wolność prasy - to niezamieszczanie ogłoszeń "państwowych" w Wybiórczej jest niszczeniem wolności ? - raczej uniezależnieniem od państwa :-)

 • radkol

  Oceniono 15 razy 7

  Zawsze mnie zastanawiało co to jest ta demokracja liberalna i chyba wreszcie zaskoczyłem. Normalna demokracja jest wtedy, gdy mamy wolne wybory i akceptujemy wybór większości, a ta liberalna, gdy ludzie wybiorą tych, którzy pasują szeroko pojętym liberałom od New York Timesa po GW.

 • kuranieptak

  Oceniono 19 razy 7

  Jak na żydowskiego noblistę to niezłe pie...lo, normalnie jakbym w WSI24 oglądał Qnia. Ludzie idiocieją na starość, smutne.

 • bart5554

  Oceniono 35 razy 7

  Przypomnę, że "Bolek" i najgorszy prezydent USA - Obama - też dostali Nobla..

 • grzegorzul

  Oceniono 39 razy 7

  panie krugman, żyjesz pan w luksusie i nie widzisz rzeczywistości. o jakiem braku demokracji pan chrzanisz. ludzie dostali pieniądze pomagające im wychowywać godnie dzieci, na emeryturę nie musimy czekać nie wiadomo ile, emeryci mają część leków bezpłatnych, dzieci dostały po 300 zł. na przybory szkolne....i tak dalej... a pan pierniczy o jakimś braku demokracji. u pana w domu chyba

 • krystoff2

  Oceniono 23 razy 7

  Noooo skoro noblista tak powiedział to Trump i przywódcy faszystowskiej Polski i Węgier powinni do dymisji

 • zydowska

  Oceniono 23 razy 7

  Śmiechu warte. Demokracja umarła w UE. Nie możesz mówić prawdy, nie możesz myśleć samodzielnie... taka jest dzisiaj Europa i dzięki Bogu nie Polska!

 • intelektualista123

  Oceniono 25 razy 7

  takie bzdury pisze, że nie zasługuje na żadnego Nobla, jego nobelek jest tyle wart co TW Bolka, pewnie nawet raz w Polsce nie był za tego złego PIS'u, tylko przeczytał w jakieś lewackiej gazetce w której pisuje żona Radzia Sikorskiego. W Polsce jest 100% demokracja, władza jest wybrana demokratycznie przez takich ludzi jak ja, którzy chcą zmian, o którym ten człowieczyna nie ma pojęcia. Tak samo jak tacy pajace nie mają pojęcia o prawdziwej twarzy Rosji, czy problemie zalewu tzw. uchodźcami. Lewactwo rozpanoszyło się wszędzie to oni rządzą w UNII i ciągną nas na samo dno, bo nie rozumieją świata, albo go nie chcą zrozumieć....

 • usera

  Oceniono 25 razy 7

  Zajścia w Chemnitz potępił rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert: "Zdecydowanie odrzucamy masowe polowania na ludzi, którzy inaczej wyglądają, którzy mają inne pochodzenie, nie godzimy się na próby szerzenia nienawiści i nietolerancji na ulicach. W naszych miastach takie działania nie mogą mieć miejsca. Mogę w imieniu rządu niemieckiego powiedzieć, że z całej mocy to potępiamy".

  Steffen Seibert zapewnił, że policja dokładnie wyjaśni zajście, podczas którego zginął niemiecki obywatel, a sprawców postawi przed wymiarem sprawiedliwości.

  Różne grupy obywatelskie planują jeszcze dzisiaj i w następnych dniach kolejne demonstracje. Policja obawia się rozruchów.
  fakty.interia.pl/swiat/news-proby-samosadu-w-chemnitz-reakcja-niemieckiego-rzadu,nId,2623714

 • quad76

  Oceniono 25 razy 7

  Niech ten krugman wezmie swoich przyjaciol z czerskiej i niech zamieszkaja w brukselskiej dzielnicy molenbeek, ostoi demokracji i niealeznych sadow, w samym sercu EU.Slowo, dorzuce sie na bilety:)

 • zdziwiony6

  Oceniono 12 razy 6

  Ten pan niestety bredzi. Nie jestem sympatykiem PiS ale tej partii daleko jest do osiągnięcia tego co sugeruje ten noblista. A stwierdzenie, że naturalną droga Europy jest faszyzm dyskredytuje go.

 • hirvi1

  Oceniono 16 razy 6

  GW jest ostatecznym dowodem na zniszczenie wolności prasy w Polsce:P. Ekonomista nie powinien najwyraźniej wypowiadać się na tematy polityki, bo się na niej nie zna. Nie wie na przykład, że zanim zacznie się człowiek wypowiadać na temat sytuacji w jakimś kraju, powinien najpierw zapoznać się z czymś więcej niż tylko opiniami kumpli ze swojej bańki na fejsie.

 • jasiek45

  Oceniono 16 razy 6

  koszer ma antypolonizm we krwi

 • medycynaradziecka

  Oceniono 16 razy 6

  Ha ha ha.... Ale kombinujecie z komentarzami i ich ocenami! Robicie to w sposób demokratyczny czyli całą redakcją, czy macie wyznaczonego murzyna do roboty?

 • Oceniono 14 razy 6

  tak jak pisałem wcześniej w Polsce nie było nie ma faszyzmu bo my jako pierwsi przeciwstawiliśmy się Hitlerowi i ponieśliśmy za to okrutną karę Warszawa zrównana z ziemią, Olkusz bezbronne miasto w 1939 zaatakowane przez niemieckie bombowce

 • karburator_1

  Oceniono 12 razy 6

  Noblista. Jak Wałesa lub Obama. Skoro prasa nie jest wolna, to pod czyje dyktando pisze Gazeta?

 • lechpierwszy

  Oceniono 12 razy 6

  Buahahahahaha!!! Krugman - lewacki noblista z nadania, madrzy sie na lamach skrajnie lewackiego szmatlawca (kiedys w miare szanowanej gazety); rok pozniej, pokojowa nagrode Nobla otrzymal, po kilku tygodniach pontyfikatu dostal inny "geniusz", namaszczony Barry Obama. Taka wartosc tych pokojowych czy ekonomicznych "nobli" w ostatnich czasach. W naukach scislych nie da sie juz tak manipulowac, sa sprawdzalne naukowo, a nie przez pryzmat gloszonej idologii.

 • smurfmadrala

  Oceniono 30 razy 6

  MARKSIŚCI tracą, tracą, tracą i ...
  ...i STRASZĄ, STRASZĄ, STRASZĄ !
  Marksiści są UZALEŻNIENI od państwowego i społecznego majątku, władzy,
  ich klany "pro-rodzinnie" , dziedzicznie, dożywotnio, bezkarnie /jak dotychczas.
  ŻERUJĄ, PASOŻYTUJĄ na instytucji władzy Państwa, bankowości, propagandy, komuszej edukacji.
  Komuniści nie zakładają fabryk, komuniści są co najwyżej spekulantami jak Soros.
  Nawet marksiści dyktatury CHRL pozostawili swobodę gospodarczą neo-kapitalistom .

  Clintonowie potrafią tylko "zbawiać świat" za publiczne pieniądze,
  Bill Clinton potrafi jeszcze inne, sprośne czyny w Gabinecie Owalnym.

  Komintern dostaje ataku panicznego strachu, wściekłości jak narkoman na głodzie.

 • adaw73

  Oceniono 28 razy 6

  Nobel z ekonomii wszystko tłumaczy. Świat sie zmienia i te jego rewelacje okazują sie zwykłymi manipulacjami. Lewactwo, komunizm i liberałowie przegrywaja na całym świecie. Ludzie sie juz na nich poznali. Niestety, ale mjusimy modlić sie o pokój na tym świecie, bo oni chcą doprowadzić do wojny totalnej i obawiam uda im sie to.........

 • bobdywro

  Oceniono 32 razy 6

  Impeachment bandy złodziei to droga do faszyzmu ? Mocno naciągane .

 • no_to_ciach

  Oceniono 15 razy 5

  Trzeba przyznać że zwycięstwo republikanów a przede wszystkim Trump -a w USA uratowało Polskę. Gdyby obecnie rządziła w Waszyngtonie Clinton już by Polskę światowe lewactwo zadziobało :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX