Pilot samolotu Ryanair zemdlał podczas lądowania. Wcześniej lot utrudniła burza

Jak donosi "Daily Mail", pilot samolotu Ryanair stracił przytomność podczas lądowania. Ostatecznie manewr przeprowadził kapitan samolotu, a nikomu nic się nie stało.

"Daily Mail" dopiero po kilku dniach opisało historię, do której doszło w czwartek 23 sierpnia. Samolot linii Ryanair leciał z lotniska Stansted w Londynie do Palermo na Sycylii.

Jeszcze w trakcie przelotu, ze względu na burzę, zdecydowano, że samolot ma wylądować w Trapani, około 100 kilometrów od Palermo.

Podczas lądowania doszło do niebezpiecznego zdarzenia: pierwszy oficer stracił przytomność, a kapitan samolotu Ryanair musiał sam przeprowadzać manewr.

Kapitan szczęśliwie wylądował, a pierwszy oficer został najpierw szybko przebadany na lotnisku, później trafił do szpitala. Nie stwierdzono u niego żadnych obrażeń.

Więcej o:
Komentarze (34)
Pilot Ryanair stracił przytomność podczas lądowania na Sycylii
Zaloguj się
 • dobromir.wesoly

  Oceniono 24 razy 16

  Przepracowany - ot i rozwiązanie zagadki. Jak można zatrudniać pilotów "na kontrakt", a nie na umowę o pracę, gdzie jest ochrona czasu pracy...???

 • Moje konto

  Oceniono 30 razy 14

  A szef Raynaira chciał tylko jednego pilota w kabinie a z drugiego chciał zrobić dodatkowego stewarda... Teraz niech się cieszy, że byli dwaj piloci, bo gdyby maszyna spadła to by całą ta jego kiepska firemka poszła się... wiadomo co.

 • deco.derr

  Oceniono 12 razy 4

  Hehe, w USA ktoregos razu obaj piloci ...spali smacznie. Kontrola lotow wzywa samolot, ktory przeleciez OBOK lotniska docelowego a tam cisza, spia chlopcy

 • bling.bling

  Oceniono 3 razy 3

  Dlatego w samolotach jest dwóch pilotów.

 • loneman

  Oceniono 6 razy 2

  Pewnie nie dojadaja albo za duzo wspomagaczy (dopalacze??) by wyrobic na oszczednego przewoznika 😱

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 5 razy 1

  Na kursach jazdy, czy pilotażu, czy kierowania jakimiś innymi urządzeniami powinno się uczulać kursantów, że można zemdleć z powodu wielkiej chęci, a jednocześnie niemożności pierdnięcia. Jednoczesne naprężenie mięśni pośladków i wielu innych mięśni które tym procesem sterują powoduje takie zapotrzebowanie na krew, że ona przestaje dochodzić do mózgu, a wtedy momentalnie traci się przytomność.

 • gefreiterhaber

  Oceniono 9 razy 1

  pilot pijany anglik ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX