Senator John McCain przerywa leczenie raka mózgu. Przesądził nieubłagany postęp choroby

Umierający na raka mózgu amerykański senator John McCain zrezygnował z leczenia. O jego decyzji poinformowała rodzina.

W oświadczeniu bliscy napisali, że o decyzji przesądził nieubłagany postęp choroby i wieku senatora, który w przyszłym tygodniu ukończy 82 lata. "Z właściwą dla niego siłą woli teraz zdecydował przerwać leczenie" - napisała rodzina Johna McCaina. Podkreśliła, że senator "przekroczył oczekiwania dotyczące długości przeżycia".

Weteran wojenny i weteran w Senacie

Nieobecny w Waszyngtonie w związku z chorobą od grudnia ubiegłego senator Partii Republikańskiej John McCain jest nie tylko weteranem w Kongresie, w którym był obecny od ponad 30 lat. Ma za sobą także doświadczenie wojny w Wietnamie, w której brał udział jako pilot marynarki wojennej USA. W 1967 roku został zestrzelony nad Hanoi, a następnie przez sześć lat przetrzymywany jako jeniec wojenny. W więzieniu przeszedł tortury.

W 2008 roku reprezentując Republikanów startował w wyborach prezydenckich, w których przegrał z Barackiem Obamą.

Spór z Donaldem Trumpem

W ostatnich latach John McCain ostro ścierał się z Donaldem Trumpem, który na początku swojej kampanii wyborczej oświadczył, że McCain nie jest bohaterem wojennym. Jednym z powodów tarć było m.in. głosowanie nad promowaną przez Republikanów ustawą znoszącą regulacje dotyczące opieki zdrowotnej tzw. Obamacare. John McCain jako jeden trojga senatorów Partii Republikańskiej głosował przeciw.

Senator krytykował także prezydenta Donalda Trumpa po jego spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem w Helsinkach. Działania amerykańskiego przywódcy nazwał "haniebnym" przedstawieniem. "Szkody wyrządzone przez naiwność prezydenta Trumpa, egoizm, tworzenie fałszywej symetrii i sympatię dla autokratów są trudne do oszacowania. Jest jasne, że szczyt w Helsinkach był tragicznym błędem" - pisał John McCain w oświadczeniu.

W maju amerykańskie media donosiły, że McCain zaczął myśleć o tym, jak chciałby pożegnać się ze światem. Jedną z próśb senatora ma być to, by na jego pogrzebie nie pojawił się Donald Trump.

Trump tłumaczy się z konferencji z Putinem. Winę zrzucił na przejęzyczenie, ale to mu nie nie pomogło

Więcej o:
Komentarze (130)
Senator John McCain przerywa leczenie raka mózgu. Przesądził nieubłagany postęp choroby
Zaloguj się
 • glean

  Oceniono 88 razy 28

  Gdyby ten facet był Prezydentem USA (a powinien być) to nie bylibyśmy świadkami tej całej farsy w wykonaniu Trumputina.

 • hijodelsol

  Oceniono 21 razy 9

  Współczuję.. Ale gwoli ścisłości, nie ma "raka mózgu", są nowotwory mózgu... W mózgu nie ma tkanki, z której mógłby rozwinąć się rak

 • hansolo88

  Oceniono 22 razy 8

  George W. Bush: "spojrzałem Putinowi prosto w oczy, i jedyne co zobaczyłem, to troska o własny naród"

  John McCain: "spojrzałem Putinowi prosto w oczy i zobaczyłem trzy litery: K...G...B..."

  Dobra Zmiano, odchodzi Twój największy sojusznik, a Tobie rtęć po nogach cieknie na widok Trumpa.

  Obudź się, Duda!!!!

  Bez lobbingu Cain'a, nie byłoby Polski i Pribałtyki w NATO. Gdyby Cain wygrał w 2005 z Obamą, dzisiaj Krym dalej byłby ukraiński. Hejtujcie mnie pisiorskiecw...e, ale tak właśnie jest.

 • zirke

  Oceniono 30 razy 8

  Po komentarzach widać, że ludzie z zasadami już się "przejedli"....Czas na dyktatorków bez zasad i pożytecznych idiotów z tępo wlepionymi ślepiami w Onych

 • nanorobot

  Oceniono 26 razy 8

  W prawyborach senatorskich republikanów, jego kontrakandydatka, lekarka, twierdziła że McCain jest w zbyt zaawansowanym wieku i jest bardzo prawdopodobne że nie dożyje do jej końca. Media ją wtedy zlinczowały ...

 • onduma

  Oceniono 21 razy 7

  Wielbiciel Izraela. czlowiek dazacy do wojny i popierajacy kazda zbrodnie USA. Przez takich jak on nie m juz prawie chrzescjan na Bliskim Wschodzie. Do tego wyjatkowy buc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX