Ambasada w Chorwacji ma dość Polaków. Dzwonią rodzice dorosłych turystów i narzekają na posiłki

Ambasada RP w Zagrzebiu podała, że nie będzie udzielać informacji rodzicom dorosłych turystów, którzy dzwonią z Polski ze skargami np. na jakość posiłków.

"Referat Konsularny Ambasady RP w Zagrzebiu nie będzie udzielał żadnych informacji rodzicom dorosłych (20, 30 lub 50-letnich) dzieci, które podczas wakacji w Chorwacji zgubiły dokumenty, otrzymały mandaty, są niezadowolone z kwater, jakości posiłków, wdały się w kłopoty pod wpływem alkoholu/środków odurzających" - napisano w poście na stronie facebookowej ambasady. 

Dodano, że informacje nie będą też udzielane dzwoniącym z Polski krewnym, przyjaciołom, sąsiadom i innym osobom trzecim, które często nie mają pełnej wiedzy na temat problemu będącego przedmiotem rozmowy.

W komentarzach pod postem ambasada wyjaśnia, że interesanci dzwonią do konsulów nawet w środku nocy. "Bo przecież jest telefon dyżurny i zawsze o 3 rano można zadzwonić i zapytać czy w środę będą pożary, albo dlaczego mandaty nie są wypisane po polsku" - czytamy.

Pod koniec czerwca polscy turyści w Chorwacji wspinali się na zbocze masywu Biokovo. W 3/4 drogi z powodu trudnego terenu i strachu - utknęli. Okazało się, że są zupełnie nieprzygotowani do wędrówki po górkach - nie mieli sprzętu, a na nogach mieli klapki. Polaków sprowadzili ratownicy z chorwackiej służby ratownictwa górskiego.

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o:
Komentarze (243)
Ambasada w Chorwacji ma dość Polaków. Dzwonią rodzice dorosłych turystów i narzekają na posiłki
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 75 razy 69

  To nie znaczy, że wszyscy turyści z Polski robią taką wiochę ale zauważyłem, że jest wśród nas sporo dziwnych ludzi, którzy ciągle na coś narzekają, nic im sie nie podoba, nic im nie smakuje. Najciekawszym typem był facet, który był oburzony tym, że obsługa kelnerska nie mówi po polsku.

 • michals-3

  Oceniono 102 razy 50

  Wstajemy z kolan (czytaj: buractwo przestaje mieć jakiekolwiek zahamowania).

 • niko8472

  Oceniono 75 razy 37

  No dlaczego mandaty nie sa po Polsku? Przeciez Polakowi NALEZY sie mandat po polsku!!!

 • xsawer

  Oceniono 25 razy 23

  Inteligentni inaczej. I tacy ludzie kartką wyborczą decydują o losie innych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX