Polski duchowny miał ukraść ponad 230 tys. dol. z parafii na Florydzie. Pieniądze już zwrócił

Pochodzący z Polski duchowny parafii św. Kolonata w Pompano Beach na Florydzie miał przywłaszczać pieniądze należące do kościoła - wynika z oświadczenia Archidiecezji w Miami. Ksiądz został zwolniony z obowiązków, a sprawę zgłoszono do prokuratury.

Do Archidiecezji w Miami trafił raport, z którego wynikało, że pieniądze parafii św. Kolonata w Pompano Beach trafiały do jednego z duchownych, pochodzącego z Polski. Mężczyzna miał je wykorzystywać do własnych celów, archidiecezja nie ujawnia jednak, jakich.

Arcybiskup Thomas Wenski spotkał się z polskim duchownym. Ten zgodził się zrezygnować z funkcji pełnionych w parafii, a także zwrócił kościołowi ponad 236 tys. dolarów.

"Naruszenie zaufania ze strony księdza z pewnością smuci i rozczarowuje was tak samo, jak mnie" - napisał arcybiskup Thomas Wenski w liście do parafian.

"Duchowny mógł przekierować te fundusze, ponieważ świadomie zdecydował się zignorować zasady archidiecezji dotyczące właściwego obchodzenia się z pieniędzmi. Jednakże, te same zasady i kontrole pozwoliły nam ustalić ilość pieniędzy przywłaszczonych przez księdza, które teraz oddał" - dodał arcybiskup Wenski.

Wobec księdza wdrożono procedury wynikające z prawa kanonicznego, może także odpowiadać karnie - sprawę zgłoszono do tamtejszej prokuratury.

Lokalne media podają, że polski duchowny pracował w tej parafii od 3 lat.

Genua. Policja pokazała nagranie z monitoringu. Widać moment zawalenia się konstrukcji

Więcej o:
Komentarze (128)
Polski duchowny miał ukraść ponad 230 tys. dol. z parafii na Florydzie. Zwrócił już pieniądze
Zaloguj się
 • szcz9

  Oceniono 38 razy 26

  Czy to aby nie ten ksiądz, który kilka lat temu sprowadzał "lewe" auta z Wiednia i stracił posadę w Polsce, ale dla wyciszenia sprawy i wsparcia działalności misyjnej kościoła został wysłany do USA?

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 36 razy 18

  Polski ksiundz widocznie nie wiedzial ze w USA lokalna parafia rozlicza sie co do dolara przed rada i parafianami i tam rachunki sa przejrzyste i do wgladu dla kazdego...
  Myslal ze jest w Polsce

 • Oceniono 32 razy 18

  A durny Suweren w Polsce bije mu brawo!....wykazał się tradycyjnym polskim cwaniactwem...tym razem nie wyszło ale kolejnym może się uda! MY, RODACY Z WOLSKI KIBICUJEMY MU Z CAŁEGO CZYSTEGO KATOLICKIEGO SERCA!!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 34 razy 18

  Znajdzie robotę w Polsce u Rydzyka.

 • krzywelustro

  Oceniono 23 razy 17

  W Polsce niektóre klechy nie kradną, tylko wyłudzają, i to wcale nie "na wnuczka", tylko "na ojca".

 • antykancelista73

  Oceniono 30 razy 16

  obywatelu bądź czujny!!!! złodziejskie pedofilskie czarne pasożyty są wszędzie!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX