Firma oskarżana o zaniedbania na moście w Genui chce zbudować drugi. Tym razem ze stali

Władze spółki Autostrade per l'Italia, która zarządza włoskimi autostradami oświadczyły, że "wyrażają głęboki smutek" w związku z tragiczną katastrofą mostu. Firma zadeklarował też zbudowanie drugiego mostu.

Giovanni Castellucci dyrektor generalny spółki Autostrade per l'Italia oraz Fabio Cerchiai, jej prezes, przeprosili w sobotę osoby, które zostały poszkodowane w katastrofie mostu w Genui. - To dla nas głęboki smutek i żal - mówili.

Genua. 0,5 mld euro dla ofiar i na nowy most

Autostrade per l'Italia jest zarządcą dróg we Włoszech i była odpowiedzialna za serwisowanie mostu. Szefowie firmy zadeklarowali, że mimo iż przyczyny wtorkowej tragedii nie są jeszcze oficjalnie znane, spółka utworzy fundusz dla ofiar katastrofy. Środki mają wynieść 0,5 miliarda euro, pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby osób przesiedlonych z miejsca katastrofy, rodzin ofiar i innych poszkodowanych.

Za część tej sumy miałoby zostać usunięte gruzowisko powstałe w wyniku zwalania mostu. Spółka zapowiedziała też gotowość do wybudowania kolejnego mostu, tym razem ze stali. Budowa miałaby potrwać osiem miesięcy. - Będzie to most stalowy, mniej imponujący - powiedział dyrektor firmy. Castelucci zapewnił też, że przeprowadzone kontrole na mostach we Włoszech potwierdzają ich dobry stan.

Tymczasem władze Włoch, które obarczają spółkę odpowiedzialnością za katastrofę zapowiedziały, że odbiorą firmie koncesje i deklaracje spółki nie mają wpływu na tę decyzję.

Więcej o:
Komentarze (27)
Firma oskarżana o zaniedbania na moście w Genui chce zbudować drugi
Zaloguj się
 • u_corsu

  Oceniono 9 razy 3

  Czy ktos z komentujacych wloski bajzel mial okazje sie kiedys przejechac wloskimi autostradami? Albo drogami w gorach moze? Oby u nas byl taki bajzel, ze na parenascie tysiecy km autostrad wali sie jeden most. Korupcja wloska jest rozpoznawalna marka, ale przynajmniej przemieszczanie sie na wiekszych dystansach jest tam od dawna latwiejsze niz u nas. A nierzadko rozwiazania mostowo-drogowych w tamtejszych trudnych terenach to prawdziwe arcydziela - nie tylko inzynierii.

 • tcas

  Oceniono 4 razy 2

  Teraz będzie strach po mostach na A 4 jeździć skoro Stalexport to ta sama włoska firma.

 • bylypisior

  Oceniono 1 raz 1

  U nas tak działa Polska Agencja Rozboju Przedsiębiorczości.
  Niszczą przedsiebiorców tak jak włoska firma ten wiadukt.
  I też korupcja w tle - dotacje za łapówki, korzystne wyniki kontroli za łapówki.
  Takie cuda.

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro prywatna firma zatrudniajaca rzesze prawnikow sama z siebie obiecuje ze zaplaci 0,5 mld euro.. to znaczy ze probuje sie tanio wywinac, bo roszczenia i odbudowa wiaduktu beda kosztowaly wielokrotnie wiecej....

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 0

  A dlaczego nie skoro dotychczasowe osiągnięcia są znaczące a prawdopodobnie winę ponosi administracja regionalne a nie firma.

 • ad2009

  Oceniono 5 razy -1

  Ta zlodziejska firma musi nieźle zarabiać na wszystkich posiadanych autostradach, co zreszta widac u nas na A4. Groźba pozbawienia kasy nieźle ich przestraszyla skoro od razu zdecydowali, ze przeznacza 500mln € na pokrycie szkód i szybką odbudowę. Inaczej daliby sobie rade w dlugotrwalych procesach sadowych...

 • iremus

  Oceniono 6 razy -2

  Firma oskarżana o zaniedbania na moście w Genui chce zbudować drugi. Tym razem ze stali
  ......
  W cywilizowanym kraju firma która dopuściła się o takie zaniedbania utraciłaby możliwość projektowania czegokolwiek. W tej firmie pracują płatni ignoranci. Gdyby funkcjonowała tam suwerenna prokuratura to zajęłaby się ustaleniem na czyje zlecenie dopuszczono do użytkowania budowlę która wcześniej czy później musiała ulec destrukcji

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy -3

  "Giovanni Castellucci dyrektor generalny spółki Autostrade per l'Italia oraz Fabio Cerchiai, jej prezes, przeprosili w sobotę osoby, które zostały poszkodowane w katastrofie mostu w Genui. - To dla nas głęboki smutek i żal - mówili."
  ================================
  Ofiary ze wzruszenia popłakały się w trumnach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX