Najpierw taniec, potem wizyta u Merkel. Są kolejne zdjęcia z wizyty Władimira Putina w Europie

Władimir Putin, choć jego kraj jest objęty sankcjami, przyleciał do Europy na imprezę i ważne rozmowy. A w świat popłynęły zdjęcia.

Za Władimirem Putinem długi dzień. Zanim prezydent Rosji Władimir Putin pojawił się w Niemczech, był gościem na ślubie minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl. Świat obiegły zdjęcia z ich wspólnego tańca.

Samo wydarzenie wywołało krytykę ze strony ukraińskich polityków, którzy stwierdzili, że takimi działaniami Austria sprawia, że "nie może być neutralnym mediatorem dla Ukrainy".

Rozmowy Merkel - Putin w Niemczech

Później z Austrii Władimir Putin udał się do Niemiec, ale, co od razu odnotowały niemieckie agencje, spóźnił się na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel. Dlaczego? Tego nie wiadomo. 

Prezydent Rosji i kanclerz Niemiec spotkali się w pałacu Meseberg na północ od Berlina. Angela Merkel witając rosyjskiego gościa, zaznaczyła, że Rosja jest ważnym partnerem, z którym trzeba rozmawiać, aby wspólnie rozwiązać wiele międzynarodowych problemów.

Angela Merkel o Rosji: Musimy znaleźć wspólne rozwiązania

Merkel stwierdziła, że Rosja jest istotnym partnerem dla Niemiec i Europy.

- Myślę, że w sytuacji, gdy mamy na całym świecie do czynienia z wieloma poważnymi konfliktami, wystąpiła konieczność znalezienia rozwiązań. Niemcy biorą za to odpowiedzialność, ale także Rosja jako stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ. Dlatego musimy wspólnie znaleźć rozwiązania - powiedziała Angela Merkel.

Z kolei Władimir Putin podkreślił niemiecko-rosyjską współpracę gospodarczą. Mówiąc o projekcie Nord Stream 2, Putin zaznaczył, że jest to typowy projekt gospodarczy, ale jednocześnie nie wykluczył, że nawet po jego zbudowaniu będzie utrzymany tranzyt gazu przez Ukrainę.

Po spotkaniu pojawiły się zdjęcia Merkel i Putina w mniej formalnym otoczeniu: dwójka przywódców rozmawiała na świeżym powietrzu, w ogrodach pałacu Meseberg, racząc się - jak podają media - winem. Te zdjęcia - podobnie jak fotografia ze ślubu w Austrii - szybko podbiły portale społecznościowe.

Więcej o:
Komentarze (100)
Spotkanie Władimira Putina i Angeli Merkel. Tematami Ukraina i Nord Stream 2
Zaloguj się
 • hdtvpolska

  Oceniono 29 razy 5

  Dramat:
  Putin zna obcy język i na dodatek ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Petersburgu. Sam chciał pracować po studiach dla Służb Specjalnych. Dostał w KGD pracę bo o to sam zabiegał. Jego predyspozycje uplasowały Go znacznie wyżej.
  Niech polskie media nie robią z Putina tępego sierżanta z ambasady w Berlinie.

 • muzoman

  Oceniono 4 razy 4

  Antek wyprawiał urodziny, mógł zaprosić Putina i świat by go podziwiał a może i Nobla by dostał.

 • tadlucas

  Oceniono 6 razy 4

  Putin nie poleciał do Europy. O ile mi wiadomo, Moskwa i Sankt Petersburg to także Europa. Może nawet bardziej niż Czerska w Warszawie..

 • 31.februarius

  Oceniono 38 razy 4

  "Samo wydarzenie wywołało krytykę ze strony ukraińskich polityków, którzy stwierdzili, że takimi działaniami Austria sprawia, że "nie może być neutralnym mediatorem dla Ukrainy".

  Kijowski MONTY PONTON, w ramach sankcji, powinien wprowadzić natychmiastowe embargo na import austriackich dorszy!

 • tenare

  Oceniono 9 razy 3

  Putin i Merkel omawiają interesy, a rusofobom pozostaje tylko gulgotanie.

 • alejagwiazd

  Oceniono 7 razy 3

  Z Orbanem tez pije wino ale to pisiorom nie wadzi

 • lubat

  Oceniono 7 razy 3

  "Władimir Putin, choć jego kraj jest objęty sankcjami, przyleciał do Europy na imprezę i ważne rozmowy"

  Władimir Putin przyleciał do Europy na imprezę i ważne rozmowy, chociaż stolicą Rosji jest Moskwa:)

 • tuluniu

  Oceniono 13 razy 3

  Wole miec Rosje za dobrego znajomego niz za wroga. Nie chce juz odbudowywac Warszawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX