Po zawaleniu mostu nad Genuą wisi groźba kolejnej katastrofy. Ekipy na miejscu walczą z czasem

Po katastrofie mostu Genua opłakuje ofiary. Właśnie wydobyto ostatnie ciało. Teraz ekipy, które pracują wśród gruzów mają teraz trudne zadanie. Liczy się czas.

We wtorek w Genui zawalił się dwustumetrowy odcinek wiaduktu autostrady. Liczba śmiertelnych ofiar właśnie w sobotę do 43. Ratownicy znaleźli pod gruzami mostu ciało 31-letniego Mirko Viciniego. Był pracownikiem służb komunalnych miasta. To prawdopodobnie ostatnia ofiara śmiertelna katastrofy. Nikogo więcej nie ma na liście zaginionych.

Tymczasem trwają pogrzeby ofiar katastrofy w Genui. Zginęły w niej całe rodziny z dziećmi. W szpitalu przebywa jeszcze kilka osób, które odniosły rany. 

Genua. Groźba kolejnej katastrofy

Ekipy nadal pracują na gruzowisku w Genui. Chodzi o to, by jak najszybciej usunąć żelbetonowe bloki z koryta rzeki Polcevera. Inaczej w przypadku silnych opadów miastu grozi powódź. Istnieją również obawy, że zawalić się mogą pozostałe fragmenty wiaduktu, biegnące nad domami mieszkalnymi. Z tego powodu ewakuowano blisko 600 osób.

Firma Autostrade per Italia, obwiniana przez włoski rząd i media za katastrofę w Genui, zobowiązała się odbudować zawalony wiadukt i wypłacić odszkodowania ofiarom.

Autostrada na której zwalił się wiadukt jest bardzo ważną arterią komunikacyjną Genui, niezbędną do sprawnego funkcjonowania portu.

Więcej o:
Komentarze (59)
Genua. Po zawaleniu mostu nad Genuą wisi groźba kolejnej katastrofy
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 42 razy 14

  W Polsce powinniśmy natychmiast zająć się sprawą zasobów wodnych. Przed nami kilka kolejnych upalnych lat, a zasoby wodne mamy jedne z najniższych w Europie. Może wkrótce dojść do gigantycznej katastrofy; susza w kranach, masowe wybijanie stad hodowlanych, unieruchomienia elektrowni. Tymczasem rząd i media zajmują się różnymi pierdołami. Nie chcę byś Kasandrą, ale w 2015 roku w czerwcu, gdy pisałem o groźbie nawet rozpadu Unii na skutek postępującej lawiny uchodźców, u nas w najlepsze trwała walka o żyrandol i wyzywano mnie od oszołomów.

 • herr7

  Oceniono 14 razy 6

  Rzymscy legioniści budowali drogi, mosty i akwedukty, które jeżeli nie były celowo niszczone stoją do dziś. Ale w tych czasach w wojsku rzymskim nie było korupcji.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 8 razy 4

  Mnie dziwi jedna sprawa. Bliźniaczy do tego w Genui jest most Morandiego w Wenezueli nad jeziorem Maracaibo. I podobno Wenezuelczycy - kraj biedny, populistycznej wówczas władzy Chaveza, w którym szaleje hiperinflacja, a ludziom w Caracas brakuje wody - kilka lat temu wymienili te strunobetonowe belki/cięgna /wanty podtrzymujące jezdnię. Jak to możliwe że we Włoszech, jednym z najbogatszych krajów świata, mającym tak świetnych inżynierów tego nie zrobiono?

 • Adam K K

  Oceniono 8 razy 4

  Wina wykonawcy a inspektorzy normy sprawdzali? Rząd obwinia wykonawcę a tak samo skorumpowani. W Częstochowie rozbierają wiadukt na autostradzie bo beton nie ok.

 • mkk3a

  Oceniono 4 razy 2

  "jak najszybciej usunąć żelbetonowe bloki"
  Kiedy dziennikarze w końcu się nauczą, że jest żelbet, żelazobeton, beton zbrojony, ale nie ma żelbetonu!

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 1 raz 1

  Ten most się chybotał od wielu lat. Podobno ustawili wzdłuż jezdni betonowe bloki aby most ustabilizować. Gdzie był nadzór budowlany i władze lokalne ? To na odległość śmierdzi korupcją.

 • jozbieszczad

  Oceniono 28 razy -2

  Borze drogi .
  Ogłaszam zrzutkę do kapelusz aby wysłać lulu do szkoły.

 • mr.knox

  Oceniono 39 razy -3

  A co na to brukselski rezim, ktory tak skrupulatnie dbal o finanse krajow czlonkowskich narzucając im drakonskie ograniczenia w dysponowaniu publicznymi funduszami w tym finansowymi funduszami na konserwacje infrastruktury. Euroa podnosi sie przeciwko brksekskiemu dyktatowi ale Gazeta dalej idzie w zaparte szerzac brukselska propagande...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX