Władimir Putin skradł show na ślubie szefowej MSZ Austrii. Świat obiegło jedno zdjęcie

Władimir Putin pojawił się na ślubie szefowej austriackiego MSZ. Wcześniej na Karin Kneissl wylała się fala krytyki za zaproszenie prezydenta Rosji. Ostatecznie ten ważny dzień w jej życiu przebiegł bez zakłóceń. Jedno zdjęcie z imprezy przykuło szczególną uwagę.

Złośliwi mogliby stwierdzić, że to niedobrze, gdy jeden z gości przyćmiewa pannę młodą w dniu ślubu. Patrząc na popularność jednego zdjęcia z soboty można jednak powiedzieć, że tak się niestety stało.

Dzisiaj w Austrii bowiem pojawił się prezydent Rosji Władimir Putin, jak zastrzegano "prywatnie", by wziąć udział w ślubie minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl. Później ruszył do Berlina na rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, które mają dotyczyć m.in. Donbasu i Nord Stream 2.

Władimir Putin zatańczył na ślubie szefowej MSZ

Szefowa austriackiej dyplomacji brała ślub z Wolfgangiem Mailingerem w Gamlitz w austriackiej Styrii. Na ceremonii pojawili się kanclerz Austrii Sebastian Kurz i wicekanclerz Heinz-Christian Strache. Kneissl sama miała zaprosić Putina na uroczystość.

Świat obiegło zdjęcie z wesela, na którym uśmiechnięta tańczy z prezydentem Rosji. Putin skradł jej więc show, choć pewnie bez jego obecności na ślubie sama uroczystość miałaby raczej lokalny, a nie globalny, wymiar.

Władimir Putin zabrał ze sobą do Austrii przedstawicieli chóru kozaków dońskich, by uświetnili uroczystość. Można ich zobaczyć w tradycyjnych strojach na zdjęciach zamieszczonych przez rosyjską ambasadę.

Krytyka Kneissl za zaproszenie dla Putina

Zanim jednak doszło do ślubu na austriacką polityk spadła fala krytyki za to, że spotyka się, nawet w "prywatnym" formacie, z przywódcą kraju objętego sankcjami, który dokonał aneksji Krymu.

Nie wiadomo, jaki będzie finał tej sprawy i czy Kneissl zapłaci polityczną cenę za ślub. Pojawienie się Putina ostro skrytykowały Ukraina i austriacka opozycja - donosi agencja APA, cytowana m.in. przez dziennik "Die Presse". Hanna Hopko, szefowa ukraińskiej komisji spraw zagranicznych, stwierdziła nawet, że w tej sytuacji "Austria nie może być neutralnym mediatorem dla Ukrainy".

Negatywnego nastawienia do tego zdarzenia nie ukrywał Pawło Klimkin, szef MSZ Ukrainy. Jednocześnie Klimkin, w języku niemieckim, napisał, że niezależnie od całej sytuacji, życzy swojej koleżance małżeńskiego szczęścia.

Więcej o:
Komentarze (292)
Władimir Putin skradł show na ślubie szefowej MSZ Austrii. Świat obiegło jedno zdjęcie
Zaloguj się
 • mr.knox

  Oceniono 54 razy 18

  Trasa Putina podobna jak sowieckich dygnitarzy w czasach III Rzeszy przed II WS...

 • Jan Maj

  Oceniono 19 razy 15

  Ukoronowaniem polityki zagranicznej Putina będzie zaproszenie na ślub Krystyny Pawłowicz, wtedy będzie mógł spokojnie odejść na polityczną emeryturę.

 • e50504

  Oceniono 35 razy 13

  Z ciekawostek:

  rok 2017 był absolutnie rekordowym jeśli chodzi o rosyjski eksport gazu ziemnego do Europy: przekroczono 100 bcm, a Austria i Niemcy zwiększyły swój import o odpowiednio 35& i 13%

  Jeśli chodzi o mocarstwa atomowe to Litwa wyszła naprzeciw bolszewickiemu najeźdźcy i obniżyła import o 60%, czyli o jakieś dwie butle gazowe xD

 • leon51lw

  Oceniono 7 razy 7

  No cóż, można sobie wieszać psy na Putinie i oszczekiwać wiarołomny Zachód. Jedno jest pewne- od tego ani Rosja nie zginie, ani Zachód się nie zmieni. I tylko Polska coraz bardziej w czarnej d....

 • ochujek

  Oceniono 13 razy 7

  Gdyby Jarek hajtnął się z Krysią... Ach co to byłby za ślub. Cały epidiaskop by zjechał w koronkowych wdziankach a Paetz w stringach.

 • lubat

  Oceniono 10 razy 6

  Zwłykła zawiść czy głupota gazowybiórczej? Putin nie tylko nie skradł show austriackiej ministerce, ale to właśnie on spowodował, że wydarzenie, które poza Austrią przeszło by niezauważone, stało się hitem mediów na całym świecie.
  Austriaccy piarowcy wykonali doskonałą robotę. Putin też na tym nie stracił. Ale na tym polega polityka, ale tego nie rozumieją Wolacy, ci z GW także.

 • ronin929

  Oceniono 12 razy 6

  W tym czasie Adrian ze swoją farbowaną blondyna ogląda kangury a cały świat ma to w d. To jest miarą znaczenia Polski za kaczystów

 • agzum

  Oceniono 14 razy 6

  W jednym kraju za zdjęcie z Erdoganem chcą wywalać z reprezentacji, a u "młodszego brata" minister zaprasza na ślub Putina, który "melanżuje" wspólnie z kanclerzem i nic. A nawet cacy.

  A poza tym to nie Polską straszyli, że miała wpuszczać Putina do UE?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX