Redakcje w USA masowo publikują oświadczenia. Po słowach Donalda Trumpa o "wrogach narodu"

Kilkaset amerykańskich redakcji opublikowało jednocześnie apele w obronie niezależnego dziennikarstwa. W komentarzach redakcyjnych wydawcy przedstawiają wolne media jako fundament systemu demokratycznego.

Od znanych dzienników takich jak New York Times czy Boston Globe po małe tygodniki lokalne. Ponad 300 amerykańskich gazet publikuje dziś komentarze poświęcone wartości niezależnego dziennikarstwa. Publikacje są odpowiedzią na retorykę prezydenta Donalda Trumpa, który określa media mianem "wrogów narodu". 

Każda z redakcji na swój sposób przekonuje, że wolne media ogrywają kluczową rolę w demokracji - dostarczając informacji opinii publicznej i patrząc na ręce władzy. "Reporterzy i wydawcy są ludźmi i popełniają błędy. Korygowanie ich jest sednem naszej pracy. Jednak określanie niewygodnej prawdy mianem "fake news" jest niebezpieczne dla krwiobiegu demokracji" - pisze New York Times.

Akcję jednoczesnego publikowania komentarzy w obronie niezależnego dziennikarstwa zainicjował dziennik The Boston Globe. Wcześniej w obronie mediów wystąpiło wiele osób publicznych i polityków obu amerykańskich partii.

Więcej o:
Komentarze (131)
Redakcje w USA masowo publikują oświadczenia. Po słowach Donalda Trumpa o "wrogach narodu"
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 74 razy 20

  U Trampka w oczach identyczne szaleństwo jak w przypadku gnoma z Żoliborza. Świat zszedł na psy.

 • ewulka987

  Oceniono 62 razy 14

  W Polsce też PiS wprowadza nagonkę na media , bo tak jak Trump nie znosi KRYTYKI. To oni mają mieć tylko monopol na oszczerstwa, kłamstwa i "fake news".

 • polakadam

  Oceniono 45 razy 13

  Wrogowie ludu? To klasyka zaczerpnięta z Lenina. Nie tylko u nas tzw prawica czerpie pełnymi garściami z ideologii bolszewickiej. W głowie się nie mieści że te rozmodlone prawicowe czubki korzystają z metod lewicowych bolszewików.

 • ettis

  Oceniono 18 razy 10

  on jest komunistą, a kto wie czy nie wręcz bolszewikiem, nic dziwnego, że mu blisko do Putina

 • ryyys

  Oceniono 35 razy 7

  Jak tylko pojawia się ktoś, kto mówi w imieniu narodu kto tego narodu jest wrogiem (np. Żydzi, wrogowie rewolucji, liberałowie, lewicowcy, II sort, ....) - to czas na protest, bo potem może już być za późno.
  Tak wynika z historii. Naszej również.

 • elenem

  Oceniono 53 razy 7

  Trumpowi w USA nie uda sie to, co udało sie zniszczyć Kaczyńskiemu w Polsce.
  Tam ludzie masowo staną z pochodniami przed Białym Domem a on narobi w gacie. I nie bedzie to demonstracja pokojowa, zaręczam.

 • agap.e

  Oceniono 18 razy 6

  Nie ma niezależnego dziennikarstwa.Czy CNN jest niezależny skoro popiera Demokratów,czy FOX news jest niezależny skoro popiera republikanów?Nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX