"Washington Post" o Błaszczaku: Polski minister nazwał Marsz Równości "paradą sodomitów"

"Sodomitami" nazwał polski minister obrony osoby, które wzięły udział w Marsz Równości w Poznaniu - pisze "Washington Post". Według amerykańskiego dziennika te słowa miały zdyskredytować władze Poznania, które są przeciwne konserwatywnemu rządowi przed wyborami samorządowymi.

'Washington Post" przypomina niedzielną wypowiedź Mariusza Błaszczaka, który na antenie TV Trwam, katolickiej, prorządowej stacji powiedział, że marsz 5000 ludzi w Poznaniu był przykładem, że władze miasta skupiają się na "ideologii", a nie zajmują się rozwiązywaniem codziennych miejskich problemów.

W "Rozmowach niedokończonych" Błaszczak odniósł się do sytuacji, która przy okazji Marszu Równości wielu oburzyła: MPK Poznań w niedzielę rano usunęło z tramwajów flagi LGBT po fali hejtu ze strony pasażerów oraz motorniczych, której przedsiębiorstwo miało doświadczyć w sobotę, pomimo że miały one zdobić tramwaje przez dwa dni.

W programie minister nazwał uczestników marszu "paradą sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych". Pochwalił również motorniczych poznańskich tramwajów, że nie chcieli, aby ich pojazdy jeździły z "flagami homoseksualistów".

Według "Washington Post" słowa polskiego ministra obrony miały zdyskredytować władze miasta Poznania, które są nieprzychylne konserwatywnemu rządowi Polski, przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.

Więcej o:
Komentarze (389)
"Washington Post" o Błaszczaku: Nazwał Marsz Równości "paradą sodomitów"
Zaloguj się
 • kenijro

  Oceniono 58 razy 50

  Blaszczak prywatnie moze miec poglady jakie chce, ale jako minister musi pamietac, ze pisi rząd nie jest tylko rządem dla matkoboskich dewotów i smolenczykow, ale dla wszystkich Polakow. Jesli Blaszczak uwaza, ze ze zbioru pt. Suweren nalezy wykluczyc "sodomitów" niech to powie przed wyborami - Weganie, sodomici, cyklisci, ateiści, budddysci, ekolodzy, feministki, księgowi i inni - nie glosujcie na nas, bo mamy was w dupie i wystawiamy poza spoleczny nawias.

 • barrakuda78

  Oceniono 87 razy 43

  Maryjusz jak zwykle błysnął. Szkoda tylko, że jak zwykle, lotny jak furmanka - i nikt nie docenia jego wyrafinowanej inteligencji.

 • kenijro

  Oceniono 34 razy 22

  Błaszczak prywatnie może myśleć i mówić co chce, ale publicznie nie może nikogo wykluczać, bo jest POLSKIM ministrem a nie ministrem SMOLEŃSKIM, czy MATKOBOSKO DEWOCYJNYM, a tzw. suweren to całokształt i mieszanka różnych poglądów i postaw Polaków. Jak tego nie rozum ie, to jest po prostu matołem.
  W kolejnych wyborach PiS powinien ogłosić ----Weganie, "sodomici", ekolodzy, cykliści, ateiści, buddyści, księgowi, lewacy i kto tam ... jeszcze ---- NIE głosujcie na nas, bo was w dupie mamy i zaraz po wygranej za nawias społeczny wystawimy.
  I to będzie uczciwa postawa.

 • f_84

  Oceniono 26 razy 22

  Panu ministrowi się pomyliło po prostu, źle spojrzał w kalendarz, myślał zapewne, że mówi o pochodach z 15 sierpnia. Wtedy to pedofile masowo stroją się w kolorowe, błyszczące suknie i suną po ulicach jak Polska długa i szeroka.

 • ferrment

  Oceniono 33 razy 17

  Błaszczak nie powinien używać słów, których nie rozumie. Nikt zresztą nie powinien.

 • claudiusz

  Oceniono 35 razy 17

  mieszkam od 40 lat w Kanadzie i widze,ze Polska odstaje od Kanady o 100 lat!!!..inna mentalnosc i kultura

 • fifakowski

  Oceniono 36 razy 16

  Na forum wkroczył kolejny PIS.dzielski dewiant @3guziec.

  Guziec najczęściej występuje na mózgu kaczym lub innym narządzie i jest złośliwy.

 • Oceniono 21 razy 15

  Oj Mariusz Mariusz teraz twój pan będzie miał ból ostatniego ze swoich zębów gdzie ciebie umieść, niepotrzebnie odrzuciłeś propozycja szefa Najwyższej Izby Kontroli teraz to prezes wiadomo który nie wiem czy zdecyduje się obsadzić tobą stanowisko zastępcy głównego mechanika Muzeum Techniki

 • respons

  Oceniono 39 razy 15

  Płaszczak o minie kota srającego na puszczy nie ma serca: bo tak ocenia innych od siebie
  i nie ma sumienia bo cokolwiek mówi to najwyższe jego bóstwo to polityka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX