Włochy. Na budynki w Genui zawalił się ogromny wiadukt z autostradą. "Dziesiątki zabitych"

W Genui zawalił się wiadukt, którym biegnie autostrada A10. Przebiega on nad terenami kolejowymi, ale też dzielnicą mieszkaniową. Na wiadukcie były samochody. Ministerstwo transportu Włoch informuje o co najmniej 22 zabitych.

We Włoszech na autostradzie A10 pod Genuą zawalił się dwustumetrowy odcinek wiaduktu. Na miejscu są ekipy ratownicze. Część wiaduktu zawaliła się w miejscu, gdzie stoją budynki.

"La Repubblica" podaje nieoficjalne, że jest wielu rannych i dziesiątki zabitych. Na wiadukcie znajdowały się samochody. Pod nim są tereny przemysłowe, ale też budynki mieszkalne. Naoczni świadkowie mówią, że w rumowisku znajduje się co najmniej 8 samochodów. Teraz służby przeszukują zawalisko w poszukiwaniu ocalałych. Po godz. 13.30 agencja AP podała, że z gruzowiska udało się wydostać dwie osoby. Zostały one przetransportowane śmigłowcem do szpitala. 

Eksperci we wstępnych analizach podejrzewają, że jedną z przyczyn katastrofy były trwające tam od wczoraj gwałtowne ulewy.

Świadkowie, których cytuje La Repubblica, mówią, że widzieli jak w pylon mostu uderzył piorun. - Zaraz potem cement zaczął się się kruszyć, po chwili wszystko się zawaliło - powiedzieli serwisowi.

W mediach społecznościowych pojawił się zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Na jednym ze zdjęć widać, że jadąca wiaduktem ciężarówka zatrzymała się tuż przed krawędzią zawalonego mostu.

Ukończony w 1967 roku wiadukt liczy w sumie 1200 metrów. Wznosi się na trzech filarach ze zbrojonego betonu na wysokość 90 metrów nad rzeką Poicevera i częściowo nad budynkami peryferii Genui.

Na jednym z nagrań uchwycono moment zawalenia się podpory wiaduktu.

Tak wyglądał wiadukt przed zawaleniem na zdjęcia w Google Maps.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o:
Komentarze (143)
Włochy. Zawalił się wiadukt drogowy w mieście Genua
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 32 razy 14

  Przejeżdżałem kilkanaście lat temu tą malowniczą trasą.
  Problem jest jednak taki, że w państwach przodującego zachodu, infrastruktura sypie się.
  Brak środków na remonty. W Niemczech powstał raport, że kilka tysięcy wiaduktów głównie kolejowych, wymaga pilnego remontu. Kto jedździ tamtejszymi autostradami, widzi w ilu z nich jest uszkodzona nawierzchnia, ile zamknętych pasów ruchu. Brakuje środków na przedszkola i złobki, szkoły często są w kiepskim stanie. 60% niemieckich emerytów i rencistów ma przychód brutto poniżej 800 EUR/m-c. Jak nie masz ubezpieczenia zdrowotnego prywatnego, to też poczekasz sobie w kolejce na róznego rodzaju badania. Ale, 2 tygodnie temu czytałem w niemieckim Focus, że tamtejsze prywatne ubezpieczalnie są na krawędzi bankructwa!
  W Austrii, co i rusz wybucha skandal o długim oczekiwaniu na przyjęcie na ostry dyżur i masowym odprawianiu pacjentów pod byle pretekstem. Kraju Unii żyją w większości przypadków na kredyt, który obciąża mocno obecne i przyszłe pokolenia.
  A tymczasem masowo sprowadzani są do Unii imigranci, którzy nic nie wnoszą do naszych systemów socjalnych a wręcz odwrotnie. Powiększają deficyty budżetowe i na dodatek powodują niepokoje społeczne. Już dawno pisałem o tym, że Unia w końcu ugnie się pod tym ciężarem, jeśli nie podjęte zostaną drastyczne środki. Naiwność tamtejszych społeczeństw w połączeniu z poprawnościa polityczną i prawem skrojonym do potrzeb posłusznego społeczeństwa, mają się nijak do najeźdźów o brutelnej i roszczeniowej mentalności.
  Gdy Włosi się w tym w końcu połapali i zamknęli swoje porty dla statków zwożących tysiącami wszystkie ludy Afryki, lewicowa Hiszpania na krótko zatrzęsłą się z oburzenia i zaczęła przyjmować owe statki. Ale już tego nie robi. A wiecie dlaczego? Bo myśleli, że wycwanią resztę Europy. Wpuszczą, nie zarejestrują, dadzą trochę papu i picia oraz bilet do Francji. Ale Francuzi pokapowali się w tym i obstawili granice. Najeżdców w autobusy i z powrotem do Hiszpanii.
  Mało się o tym czyta i słyszy ale jak kto kumaty i zna języki obce, to może sobie o tym poczytać.
  U nas wcale nie lepiej. Nie wiem jak PiS wytłumaczy się przed wyborcami z zalewu obcymi. Ukraińcy są już wszędzie ale generalnie pracują. Słyszy się i czyta o okrutnych przestępstwach z ich strony, z jakimi w Polsce mieliśmy do czyniemia w latach 90 tych ale to nie jest masowa skala.
  Nie wiem zaś, co spowodowało taki wysyp ludzi najprawdopodobniej z Bangladeszu, Pakistanu, Indii, Uzbekistanu. W Warszawie jest ich, podejrzewam blisko 100 tys.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 23 razy 9

  Ale masakra... Tam się posypał cały filar z linami nośnymi, i należałoby zbadać dlaczego.

 • guru133

  Oceniono 15 razy 5

  Taki są efekty, kiedy budową mostów zajmuje się mafia i jej podopieczni.

 • nieprawomyslny

  Oceniono 9 razy 5

  Astaldi?

 • Oceniono 4 razy 4

  Wg świadków na chwilę przed katastrofą w wiadukt uderzył piorun, szalała burza. Na moście było dużo samochodów, we Włoszech zaczyna się Ferragosto, szczyt wyjazdów wakacyjnych. Most był w trakcie prac konserwacyjnych, ale nie był zamknięty dla ruchu...

 • Oceniono 4 razy 4

  Z włoskiego serwisu RaiNews: 20 potwierdzonych ofiar, 7 osób rannych wyciągniętych z rumowiska. Zawalił się wiadukt na odcinku ponad stu metrów, obie nitki autostrady spadły 70 metrów w dół. Na miejscu pracują strażacy, policja, służby ratownicze. Bilans ofiar nie jest zamknięty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX