Syria: Wybuch w ostatnim regionie rebeliantów. Eksplodował skład broni. Wśród ofiar wiele dzieci

W Syrii eksplodował skład broni zlokalizowany w budynku mieszkalnym. Zginęło w 39 cywilów, w tym 12 dzieci - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Do zdarzenia doszło w mieście Sarmada w prowincji Idlib na północnym-zachodnie Syrii, gdzie duże obszary kontrolują rebelianci. Ciała wielu ofiar wydobyto z ruin, kilkadziesiąt osób wciąż uznaje się za zaginione. W budynku, w którym doszło do eksplozji znajdował się skład broni. Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną wybuchu.

Korespondent AFP w Sarmadzie podał, że zawaliły się dwa budynki, a służby ratownicze używają buldożerów do wydobycia ludzi spod gruzów. Nie wszyscy mieszkańcy budynku zginęli w wybuchu. Formacja Białych Hełmów wydobyła co najmniej pięć żywych osób, nie wiadomo jednak w jakim stanie.

Szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdul Rahman poinformował, że większość zabitych to członkowie rodzin wojowników Tahrir al-Sham, organizacji dżihadystów, zwanej również "syryjską Al-Kaidą". Rodziny te były przesiedlane do Sarmady z prowincji Hims.

Idlib jest ostatnim rejonem w Syrii kontrolowanym w tak dużym stopniu przez rebeliantów. Podejrzewa się, że odzyskanie go będzie kolejnym celem syryjskich sił rządowych. W ostatnich miesiącach oddziały prezydenta Baszara al Asada, wspierane przez Rosję i Iran, poczyniły znaczne postępy w ofensywie prowadzonej przeciwko grupom rebeliantów i dżihadystów.

Więcej o:
Komentarze (30)
Syria: Wybuch w ostatnim regionie rebeliantów. Eksplodował skład broni. Wśród ofiar wiele dzieci
Zaloguj się
 • jozbieszczad

  Oceniono 24 razy 16

  No,to teraz Rosji odetną : światło,powietrze,wodę ,telefon i abonament na CNN.

 • wiesss

  Oceniono 15 razy 13

  Dzieci u rebeliantów są zawsze żywą tarczą ale a białe hełmy w pogotowiu.

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 7

  "Szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdul Rahman poinformował, że większość zabitych to członkowie rodzin wojowników Tahrir al-Sham, organizacji dżihadystów, zwanej również "syryjską Al-Kaidą".

  znaczy rebeliańci raczej umiarkowani ...

 • ivangorki

  Oceniono 12 razy 6

  ofiarami każdej wojny przede wszystkim padają cywile i dzieci. A te dzieci w pierwszym rzędzie były ofiarami SWOICH rodziców, którzy je wystawili na bezpieczeństwo.

 • Mac Kacz

  Oceniono 5 razy 5

  ISIS w białych hełmach zapewne była tam 15 minut przed wybuchem

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 21 razy 5

  ... poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. - jak giną dzieci w amerykańskich nalotach to nie informuje.

 • cjk.5004

  Oceniono 16 razy 4

  To bojownicy o demokrację. Podobnie jak białe hełmy. Czekacie na instrukcje z Tel Avivu?

 • kruk1210

  Oceniono 10 razy 4

  "W Syrii eksplodował skład broni zlokalizowany w budynku mieszkalnym. Zginęło w 39 cywilów, w tym 12 dzieci"
  Szkoda dzieci. Oby w końcu ta wojna się skończyła.

 • Gregio8

  Oceniono 22 razy 4

  Ooo jak to sie narracja nagle zmienila. Nie tak dawno ciagle uzywano rezim assada a teraz juz wrocono na prezydent. Co to jednak rebelianci i dzihadysci nie sa tacy cacy a armia rzadowa bee.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX