Szwedzki neonazista planował zamordowanie dziennikarzy. Miał pistolet ukryty w walizce

48-letni szwedzki neonazista planował zabójstwo dziennikarzy. Mężczyzna miał broń, tłumik, a nawet specjalną walizkę do ukrycia pistoletu. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Członek neonazistowskiej grupy Nordycki Ruch Oporu usłyszał zarzuty dotyczące planowania zabójstwa, posiadania broni oraz złamania prawa telekomunikacyjnego - podaje "Aftonbladet". Mężczyzna został zatrzymany przez policję po tym, jak odkryto, że ma planować zamordowanie dwóch dziennikarzy. To wysoko postawiony działacz NRO, odpowiedzialny m.in. za rekrutację. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów.

Policjanci odkryli zamiary mężczyzny, gdy przyjechali do jego domu w sprawie wydania broni, na którą wcześniej miał pozwolenie. Funkcjonariusze znaleźli w jego domu karabin, broń domowej roboty oraz części do jej produkcji. 48-latek skonstruował także urządzenie do strzelania z ukrycia. Była to walizka, w której można schować pistolet z tłumikiem i strzelać przy użyciu przycisku w uchwycie. 

Wśród znalezionej broni były m.in. urządzenia domowej roboty, które są popularne wśród neonazistów z Nordyckiego Ruchu Oporu - opisuje svt.se. Tego typu broń, gdy jest rozłożona, może wyglądać niewinnie. Ale jej złożenie zajmuje kilkadziesiąt sekund, a użycie jest proste - ostrzegają eksperci, cytowani przez szwedzkie media. 

Na komputerze neonazisty znaleziono dane i zdjęcia dwóch szwedzkich dziennikarzy. Na innym dysku twardym znajdowały się informacje związane z wykonywaniem zabójstwa. 

Jednym z jego celów był Anders Ingvarsson, wcześniej związany z gazetą lokalną "Sundsvalls Tidning". - Ci ludzie potrafią wyprodukować swoją broń i stworzyć profile dziennikarzy. Społeczeństwo powinno bardzo mocno na to zareagować - powiedział dziennikarz. 

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:
Komentarze (68)
Szwedzki neonazista planował zamordowanie dziennikarzy
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 68 razy 10

  Jak rządowa idiotka płacze, że nie można przyjąć więcej imigrantów, choć już nawet po otwarciu lodówki z niej wyłażą, to co się dziwić, że ludzie z wściekłości świra dostają?

 • aaa.dziewczyny.zatrudnie

  Oceniono 27 razy 3

  Dlaczego nie można komentować artykułu o strzelaninie w Manchesterze????????????????
  Czy dlatego, że ta strzelanina to efekt wzbogacenia kulturowego????????

 • rattus-rattus

  Oceniono 45 razy 3

  Nazizm w Niemczech w latach 30 był reakcją społeczeństwa na niesprawiedliwą politykę zwycięzców w I Wojnie ktora spowodowała że Niemcy, obciążeni wysoką kontrybucją, poczuli sie obywatelami drugiej kategorii.
  W Szwecji obecnie jest podobnie. Rdzenni obywatele są traktowani jak podludzie w porównaniu do ciemnoskórych imigrantów. Tych ostatnich praktycznie nie obowiązują żadne prawa, w przypadku konfliktu z nimi obywatel Szwecji nie ma żadnych szans, bo natychmiast zostanie oskarżony o rasizm. Tak samo w przypadku przestępstw o charakterze seksualnym czyli gwałty i molestowanie - jeśli sprawcą jest imigrant z określonego"kręgu kulturowego", prawie napewno zostanie uniewinniony.
  To są idealne warunki do wzrostu nacjonalizmu, faszyzmu czy jak to tam zwać. Niestety, każda akcja rodzi reakcję.

 • rikol

  Oceniono 10 razy 2

  Napiszcie może, kiedy faktycznie dojdzie do zamachu. bo na razie to straszycie od lat i żadnych zamachów nie ma. Tymczasem muzułmanie, których uwielbiacie, co chwila mordują Europejczyków na ulicach. O zamachach udaremnionych nawet nikt nie wspomina, tyle tego jest w każdym kraju.

 • aaa.dziewczyny.zatrudnie

  Oceniono 25 razy 1

  W Szwecji za chwilę wybory. Wygląda to na prymitywną lewacką prowokacje.

 • jkal

  0

  soviecki agent faszysta -prowokator

 • rikol

  Oceniono 10 razy 0

  I ten pocisk miał przelecieć prosto przez słomkę do picia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX