Rugby: Polak skazany za chodzenie po ulicy z łukiem. "Uważał się za współczesnego Robin Hooda?"

Mieszkaniec Rugby, Andrzej W., został zatrzymany za nielegalne posiadanie broni. Polak chodził po mieście z łukiem i strzałami.

18 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie w związku z mężczyzną, którego zauważono z łukiem w okolicy stacji kolejowej w Rugby. Uzbrojeni funkcjonariusze odnaleźli 33-letniego Polaka w jego domu, gdzie dokonali zatrzymania. Znaleźli także i zarekwirowali łuk i strzały. 

Podczas przesłuchania W. przyznał się do noszenia broni w miejscu publicznym. Miał sprawić sobie łuk dwa tygodnie wcześniej i niósł ją z domu brata, by strzelać z niego w ogrodzie. Twierdził, że nie wiedział, że popełniał przestępstwo.

33 letni Andrzej W. został skazany na 16 tygodni więzienia. W sądzie przyznał się do winy.

- Nie wiem, czy pan W. uważał się za współczesnego Robin Hooda, ale jego działanie doprowadziło do reakcji uzbrojonych funkcjonariuszy policji i zamknięcia części miasta - komentował inspektor Dave Kettle.

Jak Australia rozwiązała problem masowych strzelanin?

Więcej o:
Komentarze (138)
Rugby: Polak skazany za chodzenie po ulicy z łukiem. "Uważał się za współczesnego Robin Hooda?"
Zaloguj się
 • drozd215a

  Oceniono 47 razy 23

  ..... tośmy ku..wa daleko zaszli ...
  W dzieciństwie biegaliśmy z łukami po ulicy, dzisiaj byśmy mogli siedzieć.

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 48 razy 14

  "- Nie wiem, czy pan W. uważał się za współczesnego Robin Hooda, ale jego działanie doprowadziło do reakcji uzbrojonych funkcjonariuszy policji i zamknięcia części miasta - komentował inspektor Dave Kettle."

  Do "reakcji uzbrojonych funkcjonariuszy policji i zamknięcia części miasta" doprowadziła paranoja współczesnego państwa brytyjskiego, a nie facet chcący sobie postrzelać z łuku w ogrodzie. Idioci.

 • pisus.syfilisus

  Oceniono 20 razy 10

  Ach ci imigranci ...

 • michu7777sty

  Oceniono 14 razy 8

  w Dubaju za spluniecie albo wyplucie gumy do zucia idzie sie do pierdla...wiec prosze sie nie wypowiadac Polacy o krajach i kulturach o ktorych nie macie pojecia...w Polsce sie ludzi aresztuje za zawieszenie koszulki na pomniku

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 20 razy 8

  "Miał sprawić sobie łuk dwa tygodnie wcześniej i niósł ją z domu brata, by strzelać z niego w ogrodzie."
  Polska zaimek trudna zaimek?

 • onduma

  Oceniono 30 razy 6

  Co za beka. Jak bylem chlopakiem latalismy z lukiem i strzalami ze stalowym czubkiem po osiedlu. Na tym zachodzie zupelnie ich pogieło. Od kiedy to luk jest zabroniony ?

 • cucurucu

  Oceniono 18 razy 6

  Miał sprawić sobie łuk dwa tygodnie wcześniej i niósł ją z domu brata, by strzelać z niego w ogrodzie. Redaktorowi gratuluje stylu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX