Załamanie pogody w Europie. We Francji ewakuacje, Niemcy nawiedziła "Nadine"

Chwilowo mijają upały w Europie, dzięki czemu zmniejszają się zagrożenia suszą i pożarami. Ale pogoda wcale nie jest łaskawa. Razem z ochłodzeniem przynosi ulewy, huragany i gwałtowne burze.

Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali ochłodzenia. Przyniosło ono nie tylko ulgę. Ulewne deszcze powodują lokalne powodzie we Francji, burza "Nadine" zniszczenia i paraliż komunikacyjny w Niemczech.

Setki ewakuowanych, jedna osoba zaginiona we Francji

Ulewne deszcze połączone z porywistym wiatrem nawiedziły w czwartek południe Francji. Lokalnie pojawił się również grad. Nawałnice przyszły tuż po tropikalnych upałach. 

Wyjątkowo silne opady spowodowały poważne podtopienia, a w niektórych miejscach - prawdziwe powodzie. Jak podaje France 24, w departamencie Gard ewakuowanych zostało 750 osób, w tym przynajmniej 184 osoby, które spędzały tam wakacje. Ogólna liczba ewakuowanych ze wszystkich regionów dotkniętych nawałnicami sięgnęła 1600 osób. 

Jedna osoba jest zaginiona - to 75-letni niemiecki turysta, który spędzał wakacje w departamencie Gard. 10 osób trafiło do szpitala z powodu obrażeń doznanych w trakcie nawałnicy lub z powodu hipotermii. 

W interwencje w samym departamencie Gard zaangażowanych było 240 strażaków, cztery helikoptery oraz wielu żandarmów i żołnierzy. 

Burza "Nadine" nawiedziła Niemcy

Załamanie pogody przyniosło niebezpieczne zjawiska również w u naszych zachodnich sąsiadów. W czwartkowy wieczór Niemcy nawiedziły ulewne deszcze oraz porywisty wiatr. Groźna pogoda sparaliżowała część kraju. Szczególnie dotkliwa była w Hanowerze i rejonie Morza Północnego. Tam wiatr osiągał nawet 140 km/h. 

Z powodu nawałnicy w czwartek czasowo zawieszono przyloty i odloty na lotniku we Frankfurcie. Opóźnienia miały miejsce jeszcze dzisiaj rano. Odwołana była również część połączeń kolejowych. Powalone drzewa zablokowały niektóre autostrady. 

Gwałtowne zjawiska zapowiadane dla całej Europy

Burze i nawałnice, które nawiedziły Francję i Niemcy, to prawdopodobnie dopiero początek. Przez Europę przewija się burzowy front, który przyniesie ze sobą gwałtowne wyładowania, ulewne deszcze, a niektórych miejscach również grad. W Niemczech na dziś również prognozowane są nawałnice, które tym razem nadejdą znad Francji. Burze prognozowane są m.in. dla Słowacji, Chorwacji czy Włoch. W Polsce także możemy spodziewać się podobnych zjawisk.

CZYTAJ TAKŻE: Ostatnie godziny upału, a po nich gwałtowne burze z gradem. Uwaga na ulewne deszcze

Więcej o:
Komentarze (14)
Załamanie pogody w Europie. We Francji ewakuacje, Niemcy nawiedziła "Nadine"
Zaloguj się
 • Rena Ratusz

  Oceniono 6 razy 2

  Straszna jest nasza znieczulica. Ludzie cierpią,tracą dobytek, mają problemy a nasi rodacy żarty, plucie itp. Dopóki nas osobiście nic nie dopadnie...Wstyd.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 3 razy 1

  Mieszkam w najbrdziej zachodniej czesci departamentu Gard (u stop Mont Aigoual) i u nas nie bylo zadnych episodes cevennoles.

 • uenostation54

  0

  tam też budują gdzie popadnie? na terenach zalewowych i "szlakach" osuwającego się błocka? może gdyby zadrzewiali te tereny zamiast stawiać domy, byłoby inaczej...

 • sector23

  Oceniono 18 razy 0

  Good news! Sypnie też autami w okazyjnej, popowodziowej cenie..

 • slon2002

  Oceniono 13 razy -1

  Żeby się Francuzom tylko żaby nie potopiły, bo nie będzie co żreć.

 • Oceniono 4 razy -2

  Nadine, Krone, Fuckline, Beatę, Agatę, Orinę, Stratę, Dudatę, Minimki, Wylinki , Sardynki, Pierdlinki.
  ..??Oto zjawiska...podobno pogodowe wg. Waszej wiedzy.
  ....A szef wie, że bierzecie kaskę " za nic"??

 • masakramasakra

  Oceniono 7 razy -3

  byle bym jutro rano wyleciał z katowic. Reszta mnie rybka.

 • jozbieszczad

  Oceniono 14 razy -4

  Niech Niemcy i Francuzi się lepiej przygotują ,bo wybiera się do nich burza ,która zniszczyła stadion w Wołgogradzie .
  A jej imię to 'Wściekły Borys'

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX