Biznesmen idzie na wojnę z duńskim prawem. Chce płacić grzywny w imieniu kobiet

Rachid Nekkaz, francuski biznesmen sprzeciwia się nowemu prawu, które zakazuje w Danii noszenia burek w miejscu publicznym. Duński MSZ odpowiedział na to groźbą zastąpienia kary grzywny więzieniem.

W ubiegłym tygodniu Dania wprowadziła tzw. "burqa ban", czyli zakaz noszenia burek w miejscu publicznym. Zaledwie kilka dni po wejściu w życie nowego prawa ukarano pierwszą kobietę za jego złamanie. Po tym wydarzeniu przepisom postanowił się sprzeciwić Rachid Nekkaz, pochodzący z Algierii i mieszkający we Francji biznesmen oraz działacz polityczny.

Zakaz noszenia burek w Danii. Biznesmen z Francji chce płacić grzywny

Nekkaz zdecydował, że opłaci wszystkie grzywny, jakie zostaną nałożone na muzułmanki mieszkające w Danii. - Żałuję, że Dania, która jest przykładem wolności, wpadła w tę pułapkę i ośmieszyła się, podobnie jak Francja i Belgia - stwierdził. Nekkaz zapowiedział, że podejmie takie działanie już w marcu. Stwierdził wtedy, że jeśli Dania rzeczywiście wprowadzi zakaz, będzie przyjeżdżał tam co miesiąc, by opłacić grzywny za kobiety, które go złamały.

Biznesmen ogłosił, że przyjedzie do Kopenhagi we wrześniu. Jak sam twierdzi, już osiem kobiet zwróciło się do niego z prośbą, by zapłacił grzywnę. Według niego do września próśb będzie więcej.

Dania. Więzienie za noszenie burek?

Na deklarację Nekkaza zareagował Martin Henriksen, rzecznik prasowy MSZ w Danii i członek Duńskiej Partii Ludowej. Henriksen stwierdził, że pomysł Nekkaza to "rażąca próba podważenia duńskiego ustawodawstwa" i dodał, że prawo dotyczące noszenia burek może zostać zmienione. Jak? Według rzecznika duńskiego MSZ kara pozbawienia wolności na okres od jednego do dwóch tygodni byłaby odpowiednia. Ponadto Henriksen zauważył, że pieniądze przekazane na opłacenie grzywny zostaną uznane za dochód i będą opodatkowane. Ostatecznie zatem koszt będzie wyższy niż sama grzywna.

Nekkaz opisuje, że wspiera nie kobiety w Europie. Jak sam twierdzi w marcu odwiedził Iran, by pomóc wyjść na wolność 29 kobietom skazanym za to, że nie zasłaniały twarzy. Miał wpłacić 77 tys. euro, by uwolnić jedną z nich.

Nie tylko chrześcijanie wierzą w Jezusa. To jeden z najważniejszych proroków islamu

Więcej o:
Komentarze (120)
Biznesmen będzie płacił mandaty za noszenie burek w Belgii
Zaloguj się
 • eses2

  Oceniono 67 razy 31

  Tak się to zaczyna i rozwija.......Za kilka (naście) lat Europy już nie będzie - i to w zupełnie "demokratycny" sposób, wybory zaczną w europie wygrywać muzułmanie, burki będą nosić wszystkie kobiety..... spełni się sen lewackich idiotów.

 • Rychu Nalepa

  Oceniono 41 razy 25

  Wy naprawdę na gazeta popieracie to,żeby kobiety musiały chodzić w tych plandekach?Zal mi tych arabek,ze nie mogą pokazać swoich twarzy.Gdzie te wszystkie feministki ?

 • qznia

  Oceniono 47 razy 19

  Poczytajcie sobie o nim na wikipedii - po pierwsze żaden biznesmen tylko polityk, po drugie żaden Francuz bo zrzekł się obywatelstwa Francji po trzecie (co widać w nazwisku ale gw tego nie widziała ) to algierski Arab.
  Po czwarte jest traktowany we francji jak skrzyżowanie palikota z Niesiołowskim...
  Ale tego gw nie napisze....
  Po piate już płaci za burki ... we Francji.

 • pacior4

  Oceniono 29 razy 15

  ale jak to, przeciez GW pisała że prawa trzeba przestrzegac... a nie to tylko w Polsce, w bardziej postępowych państwach nie trzeba

 • felicjan.dulski

  Oceniono 30 razy 14

  Nie ma zakazu noszenia burek.
  Jest zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych.

 • mrkazzz

  Oceniono 23 razy 13

  Lewactwo kiedys pojmie ze islam to zadna religia, to ideologia, tylko ze wtedy moze byc za pozno ."Szatanskie wersety"

 • rozsadek5

  Oceniono 19 razy 13

  A ja popieram nowe prawo, jak się chce mieszkać w obcym kraju to trzeba się dostosować do ich prawa.
  W miejscu publicznym to uzasadnione.
  Prawa by nie zmieniano ale przybywa "burek" i kryje się za nią twarz podejrzana.
  Kto się sprzeciwia powinien unikać miejsc bublicznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX