Indonezja. Po trzęsieniu ziemi na Lombok Polacy utknęli na wyspie. Koczują obok lotniska

Po trzęsieniu ziemi na Lombok w Indonezji tysiące turystów chcą opuścić wyspę. Wśród nich jest co najmniej czworo Polaków - podaje RMF FM. Przez dwie doby będą musieli czekać na swój lot.

Co najmniej 91 osób zginęło w wyniku wczorajszego trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Lombok. Lokalne władze zapowiadają jednak, że nie jest to ostateczny bilans. Trwa ewakuacja turystów, którzy w obawie przed wstrząsami wtórnymi opuszczają Lombok oraz okoliczne wyspy.

Tysiące turystów czekają na wydostanie się z wyspy. Wielu czeka na swój lot na lotnisku międzynarodowym w południowej części Lombok. Wśród nich jest czteroosobowa rodzina z Polski - podaje RMF FM. Jak opisywali w rozmowie z radiem, w czasie trzęsienia wyszli na zewnątrz i uciekli na wysoko położony teren (początkowo istniała obawa, że dojdzie do tsunami). 

Teraz muszą poczekać 48 godzin na najbliższy dostępny lot. Na wcześniejsze samoloty brakuje miejsc. Rodzina koczuje na zewnątrz w pobliżu lotniska. 

Indonezja. Na razie nie ma ofiar wśród turystów

Rzecznik indonezyjskiej agencji organizującej pomoc po klęskach naturalnych Sutopo Purwo Nugroho poinformował, że do tej pory pośród ofiar śmiertelnych trzęsienia na Lombok są wyłącznie obywatele Indonezji.

„Większość osób zginęła w zawalonych budynkach. Wszystkie ofiary śmiertelne to obywatele Indonezji. Czekamy na dane m.in. z Bali” - powiedział podczas konferencji prasowej.

Niedzielny wstrząs miał siłę 6,9 stopnia w skali Richtera. To kolejne trzęsienie w ostatnich dniach, które pustoszy wyspę Lombok. Trwa ewakuacja lokalnych i zagranicznych turystów, w której uczestniczą jednostki marynarki wojennej Indonezji.

'Czytaj z moich ust! Demokracja!' czyli sprawdzamy, co poseł Tarczyński mówi w zagranicznych mediach

Więcej o:
Komentarze (15)
Trzęsienie ziemi na Lombok. Polacy utknęli na wyspie
Zaloguj się
 • coralin

  Oceniono 4 razy 4

  Byłam tam 4 lata temu. Rajskie wyspy, choć te bardziej zaludnione biedne. To straszne co tam się stało, ale straszne są również te komentarze.

 • vader2010

  Oceniono 3 razy 3

  Choler ka. I nie da się żadnemu biuru podróży dowalić za to koczowanie. Podłość ludzka nie zna granic. ...

 • extrafresh

  Oceniono 12 razy 2

  To straszne!

  Czterech Polaków czeka na lotnisku. :(

  Może MON wyśle komandosów...

 • loneman

  Oceniono 4 razy 0

  Niech sie pomodla - legendy mowia - 'pomaga w 5minut' 😂😉

 • jozbieszczad

  Oceniono 9 razy -1

  ****w czasie trzęsienia wyszli na zewnątrz i uciekli na wysoko położony teren

  Zuchy .
  Tak na marginesie to zdjęcia nie potwierdzają słów lokalnych fachowców z forum o "płaskości "wyspy.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 3 razy -3

  Jestem zdruzgotany. Powinni dostać dożywotnią rentę.

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy -4

  Z uszkodzonych ryksz rowerowych (malezyjski -becza) Polacy zmontowali jedną i są duże szanse że zarobią na dojazd do Dżakarty dla uzyskania audiencji w polskiej ambasadzie. Na razie wożą bagaże miejscowych ryksiarzy transportujących bagaże rosyjskich turystów.

 • supertlumacz

  Oceniono 8 razy -6

  Ewakuacja wielu tysięcy (20?) rosyjskich turystów z tej wyspy dobiega końca. Bez ofiar i strat. Ostatni oczekują na odlot do Rosji w luksusowym hotelu w Dżakarcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX