Dron wypełniony materiałami wybuchowymi eksplodował w pobliżu prezydenta Wenezueli

Dron z materiałami wybuchowymi eksplodował w pobliżu miejsca, gdzie przemawiał prezydent Wenezueli Nicolas Maduro. Ani jemu, ani nikomu z rządu nic się nie stało.

Prezydent Maduro przemawiał z okazji 81. rocznicy Boliwariańskiej Gwardii Narodowej Wenezueli, kiedy nastąpiła silna eksplozja. Do ataku doszło z użyciem bezzałogowca.

Materiał filmowy pokazuje moment nieudanego zamachu, w którym Maduro przerywa wystąpienie, urzędnicy patrzą w górę, a ochroniarze osłaniają i eskortują prezydenta w bezpieczne miejsce. Maduro i inni członkowie rządu nie zostali nawet draśnięci.

 

Natomiast obrażenia odniosło siedmiu żołnierzy Gwardii Narodowej, jak poinformował minister do spraw komunikacji Jorge Rodriguez. Dodał on, że działanie było "atakiem" na prezydenta Nicolasa Maduro.

Za zamachem stoi "Narodowy Ruch Żołnierzy w Koszulach"

Do przeprowadzenia zamachu na prezydenta Wenezueli przyznała się grupa opozycyjna, nazywająca siebie "Narodowym Ruchem Żołnierzy w Koszulach".

"Niezgodne z żołnierskim honorem jest trzymanie u władzy tych, którzy nie tylko zapomnieli o konstytucji, ale w sposób nieprzyzwoity wykorzystują urzędy do wzbogacenia się" - napisała grupa w oświadczeniu, przekazanym jednej z opozycyjnych dziennikarek.

Zamachowcy dodali, że nie można tolerować sytuacji, w której ludzie głodują, nie mają dostępu do leków, waluta nie ma żadnej wartości a system edukacji nie służy nauce, ale komunistycznej indoktrynacji. Wcześniej grupa napisała na Twitterze, że składa się z "patriotycznych wojskowych i cywilów, lojalnych wobec Wenezuelczyków, którzy chcą uratować demokrację w państwie dyktatury".

Wenezuela zmierza ku katastrofie. Ludzie głodują, protestują, w państwie panuje polityczny i gospodarczy chaos

Więcej o:
Komentarze (161)
Wenezuela: wybuch drona w pobliżu prezydenta Nicolasa Maduro
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 93 razy 25

  „Niezgodne z żołnierskim honorem jest trzymanie u władzy tych, którzy nie tylko zapomnieli o konstytucji, ale w sposób nieprzyzwoity wykorzystują urzędy do wzbogacenia się”.

  Interesujący cytat.

 • piatek0812

  Oceniono 27 razy 19

  Ciekawe kiedy w San Escobar cos podobnego? Bo to blisko Wenezueli. Przynajmiej mentalnie i politycznie

 • mg_40

  Oceniono 37 razy 15

  Sam Maduro przeprowadził ten "zamach". Teraz dokręci śrubkę i zrobi czystki wojskowym

 • kondomy_grzechu

  Oceniono 24 razy 12

  ..."Niezgodne z żołnierskim honorem jest trzymanie u władzy tych, którzy nie tylko zapomnieli o konstytucji, ale w sposób nieprzyzwoity wykorzystują urzędy do wzbogacenia się"...
  Czy konie mnie słyszą?

 • shtalman

  Oceniono 57 razy 9

  Już widzę jak płaski brązowy ryj Płaszczak wraz ze złodziejem butów Jojo Brudziński zabraniają i konfiskują wszystkie drony że by czasem nie spadły na łeb notariuszowi Adrianowi, Banksterowi Krzywoustemu, lub tej co się jej wszystko należy sołtysce z Brzeszcza. Kurdupel żoliborski niech już zaczyna drążyć tunel pod swoją UBecką willą.

 • gordon_3

  Oceniono 21 razy 7

  Ktoś mu dał coś delikatnie do zrozumienia - suweren ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX