Katastrofa śmigłowca linii lotniczych UTair w środkowo-wschodniej Rosji. Zginęło 18 osób

W Kraju Krasnojarskim, w środkowo-wschodniej Rosji rozbił się śmigłowiec. Według służb ratowniczych w katastrofie zginęło 18 osób, 3 członków załogi i 15 pasażerów.

Maszyna należała do rosyjskich linii lotniczych UTair. Śmigłowiec Mi-8 z niewyjaśnionych przyczyn spadł tuż po starcie, w odległości 2 kilometrów od lotniska w miasteczku Igarka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po uderzeniu w ziemię eksplodowały baki z paliwem i maszyna spłonęła.

Komisja badająca okoliczności wypadku bierze pod uwagę kilka wersji, w tym błąd pilotów i usterkę techniczną. Na miejscu katastrofy pracują ekipy Ministerstwa ds. Nadzwyczajnych Sytuacji. Komitet Śledczy wszczął postępowanie karne w sprawie śmierci 18 osób.

Więcej o:
Komentarze (18)
Katastrofa śmigłowca Mi-8 w środkowo-wschodniej Rosji. Zginęło 18 osób
Zaloguj się
 • a.k.traper

  Oceniono 15 razy 7

  Z tego co powiedził rzecznik firmy Rosnieft to wystartowały dwa śmigłowce do pola naftowego Wankor, jeden miał podwieszony ładunek, drugi leciał z pracownikami następnej zmiany.
  Śmigłowiec z pasażerami zahaczył końcówką łopat o podwieszony ładunek, spadł, rozbił się i spłonął, załoga śmigłowca transportowego dokkonała zrzutu ładunku i bezpiecznie wylądowała.
  Lot odbywał się w normalnych warunkach i na razie nieznane są przyczyny tego wypadku, nigdzie też nie ma o eksplozji zbiorników z naftą a nafta tak łatwo się nie wydostaje z tych zbiorników i nie tak łatwo eksploduje, natomiast zapalić się może od goracych silników, podobnie olej.
  Od Krasnojarska do pól naftowych leżących 250 km od półwyspu Jamał jest 1200 km na północ. Dolatuje sie tam samlotami na najbliższe lotnisko a stamtąd helikopterami do bazy, podobnie jest z polami Nowyj Nadym i Nowyj Urengoj.

 • nie-kaczorowi

  Oceniono 5 razy 5

  Pokój ich duszom

 • shtalman

  Oceniono 12 razy 4

  Widać że operator UTAIR ciężko pracuje nad tym żeby być najgorszą linią lotniczą na świecie

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 2

  Szalony Antek i jego eksperci maja pole do popisu, jezsli chodzi o wyjasnianie przyczyn tej katastrofy.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 22 razy 2

  Pewnie przyczyna była prozaiczna. Gdy w Europie każda linia lotnicza żądają opłat za każdy dekagram nadwagi tam ludzie pakują wysuszonego renifera do helikoptera i twierdzą, że to jest tylko wiewiórka szwagra.

 • marc.pl

  Oceniono 28 razy -4

  W Rosji używają 40 letnich helikopterów powiązanych zardzewiałymi drutami podobnie jak w naszej polskiej armii - Macierewicz stwierdził że jest to doskonały sprzęt i unieważnił zakup Caracali.

 • supertlumacz

  Oceniono 6 razy -6

  Rosyjskie śmigłowe uchodzą za najlepsze na świecie. Czyżby jeden z Polaków wyrzucanych z samolotu towarowego spadł na wirnik śmigłowca wskutek błędu pilota bombowca?

 • mamlas_q

  Oceniono 28 razy -24

  Lecieli na pomoc Powstaniu?
  'AK' przy wydatnej pomocy Niemców - miesza gruzy miasta z mięsną jego wkładką. O biologicznym wypełniaczu - nikt pamiętać nie będzie. Za to o 'bohaterach'! HO, HO, HO!...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX