Trzech alpinistów zginęło na Mont Blanc. Szli bez przewodnika, spadli w szczelinę

Francuscy alpiniści zginęli na Mont Blanc. Na wysokości ok. 3600 metrów wpadli w szczelinę. Mężczyźni szli bez przewodnika wysokogórskiego.

Do tragedii na Mont Blanc doszło w czwartek. Trzech alpinistów na wysokości ok. 3600 metrów zginęło w okolicach szczytów Domes de Miage, w południowej części masywu Mont Blanc.

Trzech alpinistów zginęło na Mont Blanc. Spadli w szczelinę

Według portalu The Local, który powołuje się na francuskie służby, podczas wejścia na stromą grań mogły odkręcić się śruby wspinaczkowe, przez co mężczyźni spadli w szczelinę.

Alpiniści szli bez przewodnika wysokogórskiego. Zachodnie media zwracają uwagę na fakt, że do zdarzenia doszło zaledwie kilka dni po serii śmiertelnych wypadków w Alpach. W niedzielę na Mont Blanc zginęły cztery osoby. 27 czerwca z kolei zginęła tam 40-letnia Polka. Kobieta ześlizgnęła się po śniegu i spadła w 200-metrową przepaść. Do wypadku doszło kiedy kilkunastoosobowa grupa Polaków kierowała się w stronę schroniska na lodowcu Tete Rousse.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (30)
Trzech alpinistów z Francji zginęło na Mont Blanc. Szli bez przewodnika
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 41 razy 15

  Z przewodnikami to chodzą turyści a nie alpiniści.Himalaiści czasem chodzą z Szerpami

 • poziom1908

  Oceniono 14 razy 12

  Byłem na blancu w 2001. Wejście klasycznie-przez Gouter, zejście lodowcem Bossons. Widziałem tylko parę Japończyków z przewodnikiem (na niemal setkę-na oko-ludzi). My się pod Gouterem jeden dzień aklimatyzowaliśmy, a ich przewodnik (oni sami napierali) wziął na szczyt 'z biegu'. Po zejściu do Goutera wyglądali mega słabo (wg mnie-brak aklimatyzacji) i nie do końca kojarzyli jak byli na szczycie. Nie zawsze więc przewodnik jest potrzebny....zawsze potrzebne są: przygotowanie i zdrowy rozsądek.

 • mysl.iwy

  Oceniono 27 razy 5

  Alpiniści potrzebują przewodnika wysokogórskiego? A może turyści?

 • drendriu

  Oceniono 2 razy 2

  Ryzyko zawodowe

 • kastoripollux

  Oceniono 2 razy 2

  Zaraz usłyszymy jakiś nawiedzony głos: "Skandal, zamknąć Alpy i Tatry". Wolno się tylko topić.

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 6 razy 2

  Biała Dama jest kapryśna. Mój znajomy poszedł i tyle go widzieli. Mnie się udało prawie dwie dekady temu wejść i zejść szczęśliwie...

 • Asik Asik

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobrze 3 idiotów mniej po co chodzić jak się nie umie albo być debilem i czepiać się mimo ostrzeżeń nie narażają tylko siebie ale i osoby które ratują takich debili

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 0

  polscy taternicy na drodze palenica- morskie oka nie takie wywijasy odstawiają, hej..., a z powrotem to księga topr-u..,hej

 • kresedebarg

  Oceniono 2 razy 0

  To nowe? Czy sprzed dwóch lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX