Pussy Riot wychodzą z więzienia. Nagle podchodzą policjanci i wzywają je do radiowozu

Członkinie Pussy Riot oraz związany z zespołem Pyotr Verzilov zostali aresztowani ponownie w poniedziałek, zaledwie chwilę po wyjściu z więzienia po 15 dniach tam spędzonych. Jak jednak zespół poinformował na Facebooku, wszyscy są już na wolności.

Trzy aktywistki wchodzące w skład zespołu Pussy Riot: Nika Nikulshina, Olga Kurachyova and Olga Pakhtusova oraz związany z grupą Pyotr Verzilov zostali ponownie zatrzymani przez policję w poniedziałek po tym, jak dopiero co opuścili więzienie po 15 dniach. Zespół poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że kara 15 dni pozbawienia wolności została im przyznana za zakłócenie przebiegu meczu finałowego między Francją a Chorwacją, który odbył się 15 lipca w Moskwie podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

CZYTAJ TAKŻE: Finał mistrzostw świata 2018. Na boisko wbiegły Pussy Riot. Domagają się uwolnienia Sencowa

W poniedziałek, zgodnie z informacjami, które przekazało Pussy Riot, kobiety i mężczyzna zostali zatrzymani i przewiezieni na posterunek policji, gdzie postawiono im nowe zarzuty dotyczące tej samej sprawy. Tym razem zarzucono im "organizowanie i przeprowadzanie wydarzeń publicznych bez wcześniejszego pisemnego zezwolenia". W Rosji grozi za to do 10 dni więzienia. 

Zatrzymani spędzili noc z poniedziałku na wtorek oraz cały wczorajszy dzień na posterunku, oczekując na rozwój wydarzeń. Jak jednak podaje Radio Wolna Europa, sędzia odmówił przejrzenia materiałów i odesłał je z powrotem na policję. Członkinie Pussy Riot oraz Pyotr Verzilov zostali ostatecznie wypuszczeni wczoraj, późnym wieczorem, o czym Verzilov poinformował na Twitterze.

Pussy Riot nadal grozi kara pozbawienia wolności. Wszyscy ostatnio zatrzymani mają zgłosić się do sądu w piątek.

Więcej o:
Komentarze (97)
Pussy Riot wychodzą z więzienia. Nagle podchodzą policjanci i wzywają je do radiowozu
Zaloguj się
 • endriu666

  Oceniono 27 razy 17

  "Nika Nikulshina, Olga Kurachyova and Olga Pakhtusova oraz związany z grupą Pyotr Verzilov"
  redaktorze LG, po jakiemu to jest??? pomijając transkrypcję ZDW (czyli z d... wziętą), to nawet nie chciało Ci się przepisać i przetłumaczyć, tylko kopiuj-wklej bez czytania... żenada

 • grzegorz.bandur

  Oceniono 35 razy 17

  Pyotr... Hm... To już nie można Piotr? Ruscy, jacy są tacy są, ale Pyotrów to chyba jednak nie hodują. Polska język trudna język, "redaktorze-Ctrl_C-Ctrl_V"

 • pacior4

  Oceniono 15 razy 11

  "kara została im przyznana" wracaj ty redaktorze do gimnazjum i je skończ zanim zaczniesz pisac. Przyznać to można nagrodę karę się wymierza albo nakłada

 • olywerus

  Oceniono 40 razy 10

  to te co wbiegły na stadion podczas finału MŚ?
  myślałem, że wyborcza potępia ekscesy kibolskie

 • smileykkk

  Oceniono 48 razy 6

  kiedys mnie to bawilo. dzis uwazam ze to wrogowie... feministki. marksisci i inne lewaki ktore tocza rakiem cale spoleczenstwo narzucajac swoje poglady wiekszosci. zastraszaja albo obrzucaja epitetami. kto uwierzy ze walcza o prawa kobiet? tam gdzie kobiety praw nie maja tam te lesby nigdy nie protestuja. o ich prawa nigdy nie walcza no chyba hasztaga wrzuca na twiterze:)

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 5

  Nasz karzełek dąży do takiego stanu prawnego. Wypróbowali na Pani Blidzie. Bezkarnie. Śladów nie zostawili.

 • byann

  Oceniono 5 razy 5

  Pyotr? Kurachujova?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX