Czarnogóra: dwoje Polaków zginęło w zderzeniu żaglówki z jachtem na Morzu Adriatyckim

Dwoje Polaków zginęło w wypadku, do którego doszło na Morzu Adriatyckim w Czarnogórze. Jacht motorowy uderzył w żaglówkę w zatoce przy półwyspie Lustica.

Dwoje obywateli Polski zginęło w wyniku kolizji między żaglówką a jachtem motorowym na Morzu Adriatyckim w Czarnogórze. Jak informuje RTCG - publiczny nadawca telewizyjny i radiowy - do wypadku doszło w poniedziałek, kiedy jacht uderzył w łódź żaglową w zatoce przy półwyspie Lustica.

Szyper żaglówki i znajdująca się obok niego kobieta zginęli na miejscu.

Na obu łodziach znajdowało się wówczas 11 innych osób, w tym dzieci. Nikomu innemu nic się nie stało. Kapitan jachtu został zatrzymany.

W Niemczech fala upałów może się skończyć falą eksplozji. Zagrożeniem są niewybuchy z czasów wojny

Więcej o:
Komentarze (68)
Czarnogóra: dwoje Polaków zginęło w zderzeniu żaglówki z jachtem na Morzu Adriatyckim
Zaloguj się
 • marini2

  Oceniono 14 razy 10

  Nic zrozumieć nie można z tego artykułu. Nie można prościej napisać?

 • super_benek

  Oceniono 10 razy 8

  Łodzie motorowe na Adriatyku (i nie tylko tam) zap...dalają bez wyobraźni, a najczęściej pływają nimi ludzie-karki nie mający pojęcia o przepisach i nie dbający o bezpieczeństwo innych. Notorycznie tworzą bardzo niebezpieczne dla żeglarzy sytuacje. Na łodzie typowo motorowe powinny obowiązywać ostrzejsze przepisy niż na żaglówki, łącznie z badaniami psychotechnicznymi.

 • dinozaur47

  Oceniono 6 razy 6

  Jeżeli zginęli oboje na żaglówce , to pewno najechała ich motorówka od rufy . Plagą Adriatyku są od latz motorowe jachty pędzące na autopilocie wogóle bez dorosłego w zasięgu steru .

 • krampus81

  Oceniono 10 razy 6

  To przykre. Abstrahujac juz od tej sytuacji, przykre jest tez to, ze prawie codziennie sa informacje o Polakach, ktorzy sie utopili, spadli w przepasc, zaczadzili, zatruli, zabili na prostej drodze jadac nieprzepisowo, plywali w morzu mimo zakazu itp. Tak sie zastanawiam, czy to tylko sensacje dziennikarskie robia takie wrazenie, czy statystycznie przescigamy pod tym wzgledem inne nacje.

 • brzucho-prezesa

  Oceniono 7 razy 3

  Zderzenie żaglówki z jachtem brzmi jak zderzenie hybrydy z samochodem. ;) Nie lubię się czepiac, ale zagłówka to z reguły jest jacht. ;)

 • viskus

  Oceniono 2 razy 2

  W krajach bałkańskich żeby prowadzić jacht czy żaglówkę nie potrzebne są żadne patenty czy ukończone kursy.Nikt się o takie rzeczy nie pyta w bazach.

 • juma07

  Oceniono 8 razy 2

  Pisał to mówiąc oględnie LAIK.
  Żaglówka to też jacht, a nawet bardziej. Motorówka to jacht motorowy. jednym zdaniem jacht motorowy ( o czym nie pisze LAIK) uderzył w jacht żaglowy.
  Nie wiem dlaczego na jednym był szyper, a na drugim kapitan ? i odwrotnie.
  Przede wszystkim Jacht żaglowy ma zawsze pierwszeństwo (o ile idzie pod żaglami) przed jachtem motorowym.
  Jeżeli obydwa idą na silniku, obowiązuje morskie prawo drogi.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 5 razy 1

  Stawiam dolary przeciw orzechom, że sterujący jachtem motorowym (będącym nautycznym odpowiednikiem czterokołowego przedłużenia prącia w typie czerwony samochód sportowy), właściciel uprawnień po jednodniowym kursie w Chorwacji, nieznający przepisów i dobrego obyczaju morskiego, wywalił w żeglarzy. Tak sobie tylko gdybam na podstawie obserwacji Panów (i Pań) rozbijających się łodziami i jachtami motorowymi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX