Piekielny gorąc smaży Europę. Pogoda: nadchodzi nawet 47-49 stopni Celsjusza!

Wybieracie się na wakacje w Hiszpanii albo Francji? Uważajcie na pogodę! W najbliższych dniach nastąpią tam upały, przy których polska kulminacja gorąca to nic.

To już nie jest zwykłe letnie ciepło. W Europie temperatura przekracza normalny poziom o kilka, a nawet kilkanaście stopni Celsjusza - wynika z analizy ekspertów od pogody z AccuWeather. A jakie są przewidywania na kolejne dni? Im dalej na zachód Europy, tym ma być goręcej. 

Ekstremalna pogoda w Europie

31 st. C w Londynie, 35 st. C w Berlinie, 40 st. C w Madrycie, 43 w Sewilli - podaje AccuWeather. Niewykluczone, że temperatura podskoczy do 49 st. C w południowo-zachodniej Hiszpanii i części południowej Portugalii - mówi meteorolog Tyler Roys. To prognoza pogody na nadchodzący weekend. Pogoda według Windy.com dla tych rejonów wskazuje nawet 47 st. C.

Brytyjskie MetOffice podaje z kolei: na południowym zachodzie Francji 40 st. C, w południowej Hiszpanii 48 st. C.

W Polsce trwa fala upałów, której kulminacja dopiero przed nami. Najcieplej ma być w środę - nawet 36 st. C. 

Pamiętajcie, by chronić się przed upałem. Jeśli to możliwe, lepiej nie wychodzić na słońce. Należy pić dużo wody.

Więcej o:
Komentarze (365)
Nawet 48-49 stopni Celsjusza! Piekielny gorąc smaży Europę
Zaloguj się
 • aria-pura

  Oceniono 71 razy 63

  Jedyny sposób, żeby przetrwać piekielny gorąc, to wyjechać gdzieś, gdzie panuje przyjemny zimn, a co najwyżej łagodny ciepł.

 • ukos

  Oceniono 88 razy 54

  Oj tam, oj tam. Z tym globalnym ociepleniem to lewacka ściema, żeby pognębić rdzennie polski, katolicki wungiel.

 • jannowak76

  Oceniono 53 razy 37

  ciekawe czy tym, którzy uważają, że efekt cieplarniany to wymysł lewaków, będzie w nadchodzących dniach zimno...

 • ziutek.dzuisz

  Oceniono 44 razy 36

  Więcej hut , kopalni , wycinek lasów , betonowania terenów , spalania wągla i opon , diselków 1,9tdi , statków napędzanych mazutem i rozmnażania i etc.

 • laroslaw

  Oceniono 23 razy 15

  Zwyczajnie kończy się epoka lodowcowa. Kończy się epoka człowieka. Ziemia już ma dosyć plastiku. Spelnilismy swoją funkcję. Dostarczylismy go wystarczająco dużo a teraz grillowanie.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 36 razy 12

  Jest lato to musi być ciepło. 36 stopni w Polsce to nic wyjątkowego. Gorzej, że występuje zmiana w kontekście dużej wilgotności - przynajmniej w stosunku do tego, co było 15-20 lat temu - i pogoda w Polsce jest jak nieco słabsza wersja Wietnamu.
  W tym względzie wolałbym 45 stopni przy niskiej wilgotności, niż 36 przy wysokiej wilgotności, ale to już mogę sobie co najwyżej pomarzyć.

 • franclajn

  Oceniono 19 razy 11

  Mamy całą armię kieckowych czarowników, opłacanych z budżetu. Czyżby wśród nich nie było nawet jednego, który miałby bezpośredni kontakt, choćby nawet telefoniczny, z Najwyższym Szefem, by po ludzku wytłumaczyć Mu, że coraz gorzej znosimy ten 'gorąc'?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX